Přejít na obsah

A co vlastně mi v autě pořádně funguje


ferda25

Doporučené příspěvky

Jo pánové ten už nosím na hlavě delší dobu...na ten fw se kouknu ale teď to tam píše něco o 18.0.0.0 co si pamatuju, ale to bylo jenom pro moji kontrolu zda s tím vůbec něco dělali. No tak ten klaksón se projevoval taky jako chrastěním??? Jo a pokud něco prodávám tak to musí být funkční a pokud nebude tak to chci opravit a pokud to někdo neumí tak ať nedělá auta, ale třeba sáňky...letos není sníh tak bude mít jeden rok zcela bez závad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem měl volit taky THP a nebyl bych pořád tak nasr.... . Vrátil bych čas a koupil bych si třeba Mazda 5 a za stejný prachy a delší záruka. Škoda-Draze a na hov.. Taky se bojím jezdit, tak jezdím tram., aby se něco zase nepokazilo a já to nemusel po několikáté řešit. Měl jsem Forda scorpio a nemusel jsem na něj za 10 let sáhnout (kromě udržovacích oprav olej, destičky atd). JJ, ale Škoda je pokroková a vybere si to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke288 - prečo by malo byť nefunkčné TPM nezmysel. Ja mám RS, takže TPM je štandardnou súčasťou. A mne tiež nefunguje. Zatiaľ nikto na nič neprišiel, posledný verdikt servisu je, že ono to signalizuje defekt až keď sa tlak uloží a najazdí sa s tým aspoň 300 km. Tak som jazdil. Keď bude čas, tak vyskúšam, či to ozaj funguje. Hoci priznávam, že ja som tlak pred testovaním vždy preventívne najskôr uložil, prešiel tak 3 km a potom spúšťal pneumatiku. Tak teoreticky by na tom mohlo niečo byť.

Ale na firemnom nekoncernovom aute je kontrola tlaku tiež cez ABS a veruže to pokles tlaku signalizuje aj keď tlak poklesne z 2,2 na 1,8. Asi mám defekt, tak sa to každých pár dní ozve, ja dofúkam a zase to nastavím a je pár dní pokoj. A pri nastavení tlaku ostane kontrolka svietiť na žlto až do momentu, keď to ten tlak naozaj uloží.

Volvo simply never. Jeden exemplár tu ešte máme. Cena toho auta padla za 4 roky na 12,5 % nákupnej, nikto to nechce, poruchové, nič moc jazdné vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný strach 300 km najeto, pak kolo s jednou atmosférou obuto a s ním v pohodě 20 km najeto a nic jen na nerovnosti mě to 4 x bliklo - no už je to týden a nikdo se nevyjádřil...tak to snad do toho 2.2.2007 nestihnou vyřešit a já pak budu říkat, že vůz neopravili do jednoho měsíce atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diamante, to že je nefunkční TPM nesmysl je obrovská ironie z mojí strany, protože byl jsem to právě já, kdo tady už kdysi varoval, před dodatečným doděláním TPM, že ten systém není až zas tak spolehlivej, načež jsem byl Omicronem označenej za blba, že je to nesmysl, že TPM je navýsost funkční. pak se tady objevil někdo, komu taky nefungoval, pak ty, nakonec ferda a snad jeste nekdo. nicmene omicron stále jede tu svou, že je to spolehlivý a že si mám přečíst zkušenosti, co sem píšou jeho majitelé. takže asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zase jsem o něco moudřejší. Auto už má najeto po stisknutí kouzelného tlačítka přes 1000 km a dle sdělení servisu ze včerejška není systém stále aktivní....prej se to pozná, že se pak v software objeví samý 8 na nějakém místě...víc se mě neptejte. Tak to jsem si koupil věc prvních 1000 km mi to neohlásí nic...pěknej systém...to nějak výrobce neuvádí při rozhodování zda ano či ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkom zaujímavé zistenie. Uvidíme, čo vymyslí servis, ak bude trochu času, tak tam skočím.

Stále si však myslím, že ak to TPM už funguje, tak to bude fungovať spoľahlivo. Druhá vec je už, že ak to nefunguje, tak prečo. Ale ja sa len tak nevzdám a skúsim to zistiť. Len nieto veľa času, tak to trochu trvá.

P.S.: Na tom firemnom som naozaj mal defekt. V servise zhodili koleso a hneď to našli. Vyzeralo to ako klinec (papierák, ak to poznáte, taká veľka plochá hlavička). Ale ukázalo sa, že je to celkom slušná skrutka s metrickým závitom, akurát na hlavne už nebolo po záreze na skrutkovač ani stopy, tak sa ojazdila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...