Přejít na obsah

Zvuk tekoucí vody při startu a vypnutí motoru


Pavel_

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám škodu octavii 3 generace, combi, rok výroby 2017, facelift, motor 1.6tdi 85kw, nájezd 202 000km

Před měsícem se mi po startu motoru začal ozývat něco jako zvuk tekoucí vody, zvuk šel od středu palubní desky.

Auto jsem zavezl do autorizovaného servisu škoda, kde mi zjistili, že je zanesený výměník tepla a taktéž že u něj utíká chladící kapalina, taktéž pravá půlka auta netopila.

 

Řekli mi, že mi výměník tepla vymění a celý okruh propláchnou/vyčistí.
Dnes jsem auto ze servisu přebíral s tím, že mi řekli, že ten zvuk už není tak znatelný, nicméně ho lehce půjde slyšet vždycky, protože je to prý normální, teď nevím jestli nezmiňovali něco o nějakém čerpadlu jako důvodu, či co.

Chtěl bych se zeptat, jestli tento zvuk je opravdu normální - je pravda, že teď jde slyšet fakt potichu a jen když se zaposloucháte při startu a při vypnutí motoru. Ptám se, protože auto chci za chvíli prodávat - abych nemusel zlevňovat z prodejní ceny.

 

Děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji za reakci!
po zveřejnění dotazu jsem se ještě bavil s tím mechanikem, který mi to opravoval a říkal mi, že je možné, že se mi okruh po pár km sám ovzdušní a zvuk by mohl přestat úplně

 

tak mám zase klid na duši ohledně blízkého prodeje..

 

ať se daří☺️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, lucky.jack napsal:

Pod palubkou může být slyšet jen opravdu minimálně, a není to závada. Zrovna tak jako v motoru když ho vypneš. Běží dochlazovaci čerpadla. Když koukneš na expanzku tak uvidíš jak se tam mele voda.

mohu se ještě zeptat? mám pocit, že mechanik mi řekl, že naplnil okruh chladivem g13, četl jsem si něco o tom na internetu a zjistil jsem, že teď je nejnovější chladivo g12evo. Je to g13 pořád v pohodě a nebo mám začít dolévat v případě úbytku g12evo?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...