Přejít na obsah

Pískání kola


Marekkkkkkk13

Doporučené příspěvky

Zdravím, moc se v autech nevyznám, tak se zeptám zde.

Koupil jsem si octavia 2 2004 jako moje druhé auto a při jízdě i při couvání mi "píská" lévé zadní kolo.. Zvuk bych popsal něco mezi vrzáním a pískáním. Jakmile zmáčku brzdu, tak pískání hned zmizí. Nevítě nekdo co by to mohlo být? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíše brzdové obložení (destička) zůstává v mírném přítlaku na brzdový kotouč (buben, nevím jaká brzda je vzadu) a to způsobuje pískání. Důvodů může být více proč se obě plochy neoddálí. Při stlačení pedálu brzdy dojde k silnému přitlačení a je po pískání. 

Dle typu brzdy. Mě to dělalo na kotoučových vzadu a pomohlo rozdělat třmen, rozhýbat přirezlé destičky ve vodítkách, zkontrolovat stav brzdy. U mě vše ostatní bylo OK a tak už mám klid. Chyb ale může být i více, neboli oprava může být i složitější než u mě. To co jsem popsal je nejbanálnější problém s lehkým řešením. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...