Přejít na obsah

Firemni síť


brunoos

Doporučené příspěvky

Ve firmě chceme v letě postavit kompletně novou síť včetně serveru, kabelaže atd..., vše mít v recích (jak server tak i disky). Nechali jsme si udělat nabídky od par firem a ty se zasadně liší vě věci připojení diskového raid pole do sítě. Ja v tom nejsem žaden expert tak tu jenom to popišu jak jsem to pochopil já.

1. možnost: Přístup na disky je klasicky přes server (data tečou přes server)

2. možnost: Disky jsou přímo připojené do sítě a server je pouze ovláda

- tak nějak jsem to pochopil

- 2 možnost je asi 2x dražší (bavime se o cenach do 150000kč)

A ma otázka zní: je ta druhá možnost o tolik rychlejší že se to vyplatí (bavíme li ce o 1Gb lince - nebo 2x1Gb). Jake to ma výhody a nevýhody.

Anebo se zeptam jinak - je mi schopen někdo popsat nějake rozdíly mezi ruznymi možnostmi propojení serveru s disky atd.

dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
Ve firmě chceme v letě postavit kompletně novou síť včetně serveru, kabelaže atd..., vše mít v recích (jak server tak i disky). Nechali jsme si udělat nabídky od par firem a ty se zasadně liší vě věci připojení diskového raid pole do sítě. Ja v tom nejsem žaden expert tak tu jenom to popišu jak jsem to pochopil já.

1. možnost: Přístup na disky je klasicky přes server (data tečou přes server)

2. možnost: Disky jsou přímo připojené do sítě a server je pouze ovláda

- tak nějak jsem to pochopil

- 2 možnost je asi 2x dražší (bavime se o cenach do 150000kč)

A ma otázka zní: je ta druhá možnost o tolik rychlejší že se to vyplatí (bavíme li ce o 1Gb lince - nebo 2x1Gb). Jake to ma výhody a nevýhody.

Anebo se zeptam jinak - je mi schopen někdo popsat nějake rozdíly mezi ruznymi možnostmi propojení serveru s disky atd.

dík za rady

Nechces me taky poptat ?? Ze bych Ti poslal nabidecku ;-) Pripadne odkud si ? :D

Jinak k dotazum :

Hodne strucne receny a tezko posouditelny. Nenapsal si nam jake pole jestli je to RAID 1 nebo 10 nebo 5 a porovnat to s tim co by melo byt externe pripojene nekde na sit, kteremu se rika NAS ( Network attached storage ).

A k te otazce 1*1GB nebo 2*1Gb (tzn pravdepodobne v tzv trunku) - tady zalezi hrozne moc na jake aplikace to budete pouzivat a jak moc velike datove objemy tam potecou. Opet se to neda rict uplne bez dalsich informaci a pokud Vam nejaka firma takovou nabidku dela, mela by si nejdriv zjistit na co to mate a pak zbytecne nedavat neco co je jak si sam rekl dvakrat drazsi.

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za rady

Nechces me taky poptat ?? Ze bych Ti poslal nabidecku ;-) Pripadne odkud si ? :D

Jinak k dotazum :

Hodne strucne receny a tezko posouditelny. Nenapsal si nam jake pole jestli je to RAID 1 nebo 10 nebo 5 a porovnat to s tim co by melo byt externe pripojene nekde na sit, kteremu se rika NAS ( Network attached storage ).

A k te otazce 1*1GB nebo 2*1Gb (tzn pravdepodobne v tzv trunku) - tady zalezi hrozne moc na jake aplikace to budete pouzivat a jak moc velike datove objemy tam potecou. Opet se to neda rict uplne bez dalsich informaci a pokud Vam nejaka firma takovou nabidku dela, mela by si nejdriv zjistit na co to mate a pak zbytecne nedavat neco co je jak si sam rekl dvakrat drazsi.

Místo: okolí ostravy (a jablonec nad nisou je trochu z ruky)

doplnění: Raid 1 nebo 10 nebo 5 - momentalně těžko říct

externě připojené na síť: klasický počitače, tiskarny, nevim co dál - ale takova ta klasika

aplikace: jsme vyvojová a výrobní firma (cca 50PC) - vývoj => načítání spousty dat (zapis není až tak velký), výroba => načitaní menšiho počtu dat, celá firma => informační systém (čtení a zapis spousta dat)

- spiš de pak asi o to že je normální že 5 PC najednou načítá ze servru kolem 500MB kde jsou soubory od 0,5MB do 3 MB

- pak že na serveru běži informační system do kterého je nonstop přihlašeno kolem 30 PC a aktině pracuji

Kdyby tady byl někdo z okoli Ostravy tak se určo domluvime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF

Tak Ostrava je opravdu trosku z ruky, jinak my ale delame prevazne Prahu, viz. reference http://www.cns.eu Jinak pokud mate takhle velkem mnozstvi stanic a tak velke naroky na sit a diskove pole tak mi pride investice 150tis pokud chcete novou LAN i server se storage jako celkem hodne mala investice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...