Přejít na obsah

Taxíkáři


TomasB

Doporučené příspěvky

ahoj vsem, nerada bych dostala taky jednu ;) , ale chtela bych jen neco malo pridat.

Co se pinglu tyka, to asi neni do tehle diskuze, ale faktem je, ze pokud jdete do restaurace a neco se vam nelibi, jidlo, spinavy sklenicky, pomiraky atd atd, nakonec i cena, muzete, nebo spis meli byste se ozvat. Ja delame ass. v jednom fast foodu a lidi jsou tak rozmazleny, ze nam hlidaj i casy udrznosti naseho jidla!!!!!!!! to, co si kolikrat porucej, nebo chtej vymenit, aniz by tomu neco bylo, je x za den!!! takze ono vsechno ma dve strany :(

a ted k tematu taxikari. Nejlepsi je samozrejmne jezdit s nekym, koho vam dohodi kamarad, znamej, nebo pokud jste spokojeny s jednim, vzit si vizitku a jet s nim i priste. Tohle ale nejde vzdycky, to je jasny. Ja si proste u okynka domluvim cenu, jestli me vezmou domu za tolik a za tolik a bud jo, nebo ne. Nic horsiho, nez ze si pockam na dalsi tago se nestane. A taky se mi osvedcilo, brat si taxi na telefon, nemeli by vas natahnout, ptrotozr vedi, ze pokud si budete stezovat u poskytovatele, ze uz nmusi dostat tolik kseftu, co by chtel ;)

tak pekny den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sam pred sebou ale pises to nam....

nějak jsi to nepochopil. Sem tady o sobě nepsal. Ale to je jedno, původní téma bylo jiné.

Tomasi, ja uz to vzdal, je to marny :( Myslim ty boje...

:palec2:

Proc se tedy treba lide nevzbouri a nebojuji proti tem sikulum ve vlade, kauza strida druhou, proti bankam, jaky chteji nehorazny prachy na urokach, proti stavebnim firmam, jak sideji material a vysledek je, ze je pak slyset od sousedu padat tuzka na zem, proti platum oproti zapadu??? Je to vse na strasny rozebirani a naprosto na HOVNO!!!

Podstata byla, ze taxikari jsou nenazrany, to jsme jiz slyseli, mnozi z nas to vedi a dal?

To ze das nekomu na drzku a myslis si, ze se stahne, mam zkusenosti opacne, spise se bude mstit a hledat, jak udelat, aby jsi se citil jako on, kdyz dostaval na tu drzku! Stahne se clovek, co ma v palici mozek, uvedomi si, ze asi neni neco uplne v poradku, ale je jich cim dal mene. Zase to neplati na vsechny, ale vetsina tehle s "hrosi kuzi" jsou proste levaci a sfine od prirody...

Tak tak :palec2::palec2: Snad jeste v Blaniku jsou ty rytiri nejak pri smyslech a jednou vyjedou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu, jak někdo může říct, že je sice něco špatně, ale vykašle se na to aby nedostal do tlamy.

V tomhle prostě nepolevím. Hele, kdysi mně obstoupila tlupa cigošů a chtěli prachy. Poslal jsem je do prdele. Nedosáhli toho co chtěli a nepomohlo jim ani to, že jsem skončil s roztrženým rtem. Samozřejmě to bylo někde kolem 15. hod., lidí všude pokokot, každej se tvářil, že nic nevidí... Myslíte si, že kdyby se na tu tlupu cigošů vrhlo rázem 20-30 chlapů, že by měli šanci? Hovno, dostali by do řepy a byl by klid a asi by to bylo naposled, co tohle udělali.

Lhostejnost tohle všechno dovoluje. :ble

Jsou věci kdy prostě neuhnu, neustoupím, i kdyby to bylo poslední co udělám. Klidně si můžete někdo myslet, že jsem blbej, to je mi celkem fuk, v tom mám jasno.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu, jak někdo může říct, že je sice něco špatně, ale vykašle se na to aby nedostal do tlamy.

V tomhle prostě nepolevím. Hele, kdysi mně obstoupila tlupa cigošů a chtěli prachy. Poslal jsem je do prdele. Nedosáhli toho co chtěli a nepomohlo jim ani to, že jsem skončil s roztrženým rtem. Samozřejmě to bylo někde kolem 15. hod., lidí všude pokokot, každej se tvářil, že nic nevidí... Myslíte si, že kdyby se na tu tlupu cigošů vrhlo rázem 20-30 chlapů, že by měli šanci? Hovno, dostali by do řepy a byl by klid a asi by to bylo naposled, co tohle udělali.

Lhostejnost tohle všechno dovoluje. :ble

Jsou věci kdy prostě neuhnu, neustoupím, i kdyby to bylo poslední co udělám. Klidně si můžete někdo myslet, že jsem blbej, to je mi celkem fuk, v tom mám jasno.

tos mi nahral timdle......tlupa cernochu me obstoupila jako mladika cca pres 10 lety kdyz jsem byl s lidma s gymplu na bruslaku....hmm omylem sem srazil jednoho jedince, zved sem ho omluvil a neresil......po tom vsak po konci bruslaku na me hosi cekali ,taky pekna tlupa ani nevim kolik jich bylo , samo ze ten malej potreboval zlepsit sebevedomi, i kdyz fyzicky prevaha byla na me strane...tak ten leskly motylek mi rozsiril obzory tak ...ze sem si radsi nechal natlouct od 30 cm mensiho morgose za ustavicneho podporovani cele skupiny....mel sem drzku modrou jeste tyden.....je to jeden s takovych nejhorsich zazitku meho mladi....

Jedine co me dneska tesi , ze ten morgos je porad tak maly jaky byl kdysi, porad vykrada auta, a chodi v teplakovce jako kdysi ..a ja se na nej jen pres tmave skla smeju jak prechazi ulici ..... proste nekdy to smysl ma nekdy ne....a abych prisel o zdravi kvuli prachum, egu nebo nejakym kravinam....tak to ani nahodou....hau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu, jak někdo může říct, že je sice něco špatně, ale vykašle se na to aby nedostal do tlamy.

V tomhle prostě nepolevím. Hele, kdysi mně obstoupila tlupa cigošů a chtěli prachy. Poslal jsem je do prdele. Nedosáhli toho co chtěli a nepomohlo jim ani to, že jsem skončil s roztrženým rtem. Samozřejmě to bylo někde kolem 15. hod., lidí všude pokokot, každej se tvářil, že nic nevidí... Myslíte si, že kdyby se na tu tlupu cigošů vrhlo rázem 20-30 chlapů, že by měli šanci? Hovno, dostali by do řepy a byl by klid a asi by to bylo naposled, co tohle udělali.

Lhostejnost tohle všechno dovoluje. :ble

Jsou věci kdy prostě neuhnu, neustoupím, i kdyby to bylo poslední co udělám. Klidně si můžete někdo myslet, že jsem blbej, to je mi celkem fuk, v tom mám jasno.

V tom pripade mas nejaky vzacny dar od prirody... elpaso jsem zazil take, take od morgosu, zlomeny prst kvuli prstynku a ani dnes, kdy se ma postava lehce zmenila nez pri prepadeni pred 10-ti lety nereknu, ze bych se nekolika morgosum postavil. Jak jiz padlo, zdravi je to nejprednejsi. Posera nejsem, ale pud sebezachovy ve me je... Nechtel jsi resit taxikare? :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tot,jsou to zloději,když vezmu v potaz že za tuhe cenu 28 na km jezdí kamionáci a co udělají práce ....

No nevim jak dnes, ale byly doby, kdy chteli skutecne jezdit za 25,- a to jeste breceli jak je to malo. A s velkyma nakladakama jsme jezdili za 22,- a volba byla jasna, kdyz nechces tak neber. On to poveze jeste rad nekdo jiny.

podle mne jich je moc a kdyz vidim ty znudene obliceje jak sedi v aute nekolik desitek minut a cekaji......ku..na to jsou opravdu tezce vydelany prachy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tot,jsou to zloději,když vezmu v potaz že za tuhe cenu 28 na km jezdí kamionáci a co udělají práce ....

No nevim jak dnes, ale byly doby, kdy chteli skutecne jezdit za 25,- a to jeste breceli jak je to malo. A s velkyma nakladakama jsme jezdili za 22,- a volba byla jasna, kdyz nechces tak neber. On to poveze jeste rad nekdo jiny.

podle mne jich je moc a kdyz vidim ty znudene obliceje jak sedi v aute nekolik desitek minut a cekaji......ku..na to jsou opravdu tezce vydelany prachy

Si to jdi zkusit sedet v aute a cekat, jak se budes usmivat na kolemjdouci, prisel bych se podivat! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tot,jsou to zloději,když vezmu v potaz že za tuhe cenu 28 na km jezdí kamionáci a co udělají práce ....

No nevim jak dnes, ale byly doby, kdy chteli skutecne jezdit za 25,- a to jeste breceli jak je to malo. A s velkyma nakladakama jsme jezdili za 22,- a volba byla jasna, kdyz nechces tak neber. On to poveze jeste rad nekdo jiny.

podle mne jich je moc a kdyz vidim ty znudene obliceje jak sedi v aute nekolik desitek minut a cekaji......ku..na to jsou opravdu tezce vydelany prachy

Si to jdi zkusit sedet v aute a cekat, jak se budes usmivat na kolemjdouci, prisel bych se podivat! lol

kdyby nebyli nenažraní a jezdili za 15, to bys viděl, kolik by měli práce. A že to je odpovídající cena, o tom žádná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

davon:jsou prostě lidi jako třeba já,které musí práce bavit,mne pokud práce nebaví tak ani prachy nepomůžou!neříkám dělat to zadarmo,ale na druhou stranu čím více je draho tím méně je kšeftů.každej podnikatel by chtěl bejt 5x za rok u moře a nestačí mu třeba jen jednou max.dvakrát,tak to je potom těžké,snadno pak pláčou že nemají,i když ze zkušeností od lidí vím,že ten co nejvíce brečí má hodně a ten co málo má kulový.ale proč se tohle děje jen v Praze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takova historka z nataceni, ve ctvrtek sem jel v Praze od Bily hory smerem do centra, pred Strahovskym tunelem (silnice je to siroka 2x2 pasy rozdelena pasem travnatym) se da otacet z jednoho smeru do druhyho, v tom travnatym je prujezd. No a nakej machr taxikar to tam zjevne otacel taky smerem do centra, jenze do toho centra jela taky nejaka Tatra nebo Mercedes, proste nakladak-michacka, no a ten si byl vedom toho, ze je na hlavni. Taxikaruv Superb skoncil cumakem v trave vlevo smerem na druhou stranu, jak jel puvodne, celej levej bok auta na sracky, nejspis hnuta i kastle. Libovej frajer v kratasech a se zlatejma retezama, skakal tam kolem toho temer s brekem, v ten moment sem si rikal, a prece melou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takova historka z nataceni, ve ctvrtek sem jel v Praze od Bily hory smerem do centra, pred Strahovskym tunelem (silnice je to siroka 2x2 pasy rozdelena pasem travnatym) se da otacet z jednoho smeru do druhyho, v tom travnatym je prujezd. No a nakej machr taxikar to tam zjevne otacel taky smerem do centra, jenze do toho centra jela taky nejaka Tatra nebo Mercedes, proste nakladak-michacka, no a ten si byl vedom toho, ze je na hlavni. Taxikaruv Superb skoncil cumakem v trave vlevo smerem na druhou stranu, jak jel puvodne, celej levej bok auta na sracky, nejspis hnuta i kastle. Libovej frajer v kratasech a se zlatejma retezama, skakal tam kolem toho temer s brekem, v ten moment sem si rikal, a prece melou...

Melou, melou, ale jen někdy, bych řekl, že zlý lidi maj dokonce i víc štěstí jak ty hodný...divná doba, na ostrov s něma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tot,jsou to zloději,když vezmu v potaz že za tuhe cenu 28 na km jezdí kamionáci a co udělají práce ....

No nevim jak dnes, ale byly doby, kdy chteli skutecne jezdit za 25,- a to jeste breceli jak je to malo. A s velkyma nakladakama jsme jezdili za 22,- a volba byla jasna, kdyz nechces tak neber. On to poveze jeste rad nekdo jiny.

podle mne jich je moc a kdyz vidim ty znudene obliceje jak sedi v aute nekolik desitek minut a cekaji......ku..na to jsou opravdu tezce vydelany prachy

Si to jdi zkusit sedet v aute a cekat, jak se budes usmivat na kolemjdouci, prisel bych se podivat! lol

Kdyz je to nebavi, tak at jdou tocit zmrzlinu. Tam budou treba uzitecnejsi... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takova historka z nataceni, ve ctvrtek sem jel v Praze od Bily hory smerem do centra, pred Strahovskym tunelem (silnice je to siroka 2x2 pasy rozdelena pasem travnatym) se da otacet z jednoho smeru do druhyho, v tom travnatym je prujezd. No a nakej machr taxikar to tam zjevne otacel taky smerem do centra, jenze do toho centra jela taky nejaka Tatra nebo Mercedes, proste nakladak-michacka, no a ten si byl vedom toho, ze je na hlavni. Taxikaruv Superb skoncil cumakem v trave vlevo smerem na druhou stranu, jak jel puvodne, celej levej bok auta na sracky, nejspis hnuta i kastle. Libovej frajer v kratasech a se zlatejma retezama, skakal tam kolem toho temer s brekem, v ten moment sem si rikal, a prece melou...

Melou, melou, ale jen někdy, bych řekl, že zlý lidi maj dokonce i víc štěstí jak ty hodný...divná doba, na ostrov s něma.

Mam podobny pocity :mellow:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takova historka z nataceni, ve ctvrtek sem jel v Praze od Bily hory smerem do centra, pred Strahovskym tunelem (silnice je to siroka 2x2 pasy rozdelena pasem travnatym) se da otacet z jednoho smeru do druhyho, v tom travnatym je prujezd. No a nakej machr taxikar to tam zjevne otacel taky smerem do centra, jenze do toho centra jela taky nejaka Tatra nebo Mercedes, proste nakladak-michacka, no a ten si byl vedom toho, ze je na hlavni. Taxikaruv Superb skoncil cumakem v trave vlevo smerem na druhou stranu, jak jel puvodne, celej levej bok auta na sracky, nejspis hnuta i kastle. Libovej frajer v kratasech a se zlatejma retezama, skakal tam kolem toho temer s brekem, v ten moment sem si rikal, a prece melou...

Melou, melou, ale jen někdy, bych řekl, že zlý lidi maj dokonce i víc štěstí jak ty hodný...divná doba, na ostrov s něma.

Mam podobny pocity :mellow:-_-

jo,tak tak,melou, :palec2: někdy ale ne tak jak by meli!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tak mám ze včerejška takovej pěknej příklad co jsou taxíkáři za kurvy. Po jedné ráno jsme opouštěli El Gaucho(Hviezdoslavova 13) a rozhodně nikdo neměl chuť na procházku, tak jsme čapli prvního taxíka. Jeli jsme 2 taxíky pěkně pospolu. Já platil na hotel Dukla(Appolo - Dulovo námestie) 300,-SK a ve druhém taxi platili 160,-SK. Jeli jsme současně a naprosto stejnou trasu. Je to jen kousek od sebe, tak 20 minut pěšky. Sice jsem už při placení tušil, že to není v pořádku, ale nějak mi to bylo celkem jedno(v El Gaucho jsme beztak nechali 27.000,-SK), páč jsem už po dobré večeři a dost alkoholu chtěl bejt v posteli. Bylo mi to celkem jasné už jen z toho, jak sebou trhnul, když jsem na něj na konci při placení začal mluvit česky. Mezi sebou jsme se totiž celou cestu bavili anglicky.

Pro tentokrát jsem se vysral na princip a nerozmatlával to, což za normálních podmínek bych dal taxikářovi vyžrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám ze včerejška takovej pěknej příklad co jsou taxíkáři za kurvy. Po jedné ráno jsme opouštěli El Gaucho(Hviezdoslavova 13) a rozhodně nikdo neměl chuť na procházku, tak jsme čapli prvního taxíka. Jeli jsme 2 taxíky pěkně pospolu. Já platil na hotel Dukla(Appolo - Dulovo námestie) 300,-SK a ve druhém taxi platili 160,-SK. Jeli jsme současně a naprosto stejnou trasu. Je to jen kousek od sebe, tak 20 minut pěšky. Sice jsem už při placení tušil, že to není v pořádku, ale nějak mi to bylo celkem jedno(v El Gaucho jsme beztak nechali 27.000,-SK), páč jsem už po dobré večeři a dost alkoholu chtěl bejt v posteli. Bylo mi to celkem jasné už jen z toho, jak sebou trhnul, když jsem na něj na konci při placení začal mluvit česky. Mezi sebou jsme se totiž celou cestu bavili anglicky.

Pro tentokrát jsem se vysral na princip a nerozmatlával to, což za normálních podmínek bych dal taxikářovi vyžrat.

Dalsi pripad toho, ze se proste rad ctes :D Jinak jak vidis, nejsou kurvy jak rikas jen v Praze, nebo v Cesku, i v zahranici jsou corkari :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taxikařina byla počátek mého podnikání v roce 1992,to teprv bych vám přál vidět co v té době jezdilo za borce,to bylo neúsnosné,to byli borci co jezdily cizince z Letiště-Centrum=3000kč apod...Nechtěl zaplatit?zavezl ho do ústraní,vysílačkou zavolal kolegy,dostal do huby,přišel o kufry a zaplatil ještě rád...to byl teprv mazec.

Dnes je to proti tomu procházka růžovym sadem.Jasně jsou pořád borci co máj zapojené turbo např.místo tempomatu a ještě se s tim na letišti u benzínky hlasitě chluběj+ pak ty jejich mazátka na taxametru,udělá kšeft,vytiskne stvrzenku,zmáčkne mazátko a ta jízda se mu neuloží=daně 0kč.

Ale to maj pánové od září 2008,max.od 2009 velkýho peška,magistrát zavádí novej system GPS kontroly,každej taxikář bude muset mít přístroj kterej bude zároveň taxametr,vysílačka(každá společnost si do ní nahraje pouze svoji aplikaci)+GPS,v praxi to bude znamenat že když naloží zákazníka,spustí taxametr tak okamžitě se na magistrát(taxi společnost) odešle místo naložení,na jakou jede taxu,kolik má v autě lidí a po ukončení cesty se vše uloží....to už hoši budou muset přiznat každej halíř a navíc za ten přístroj se bude inkasovat vratka 25.000kč..to se sakra stenčí počat taxiků.

A co je podle mě nejhorší skvadra jsou ty smluvky u taxi-společností např.Sedop,Speed-Car,Kurýr-taxi,Žlutý anděl a jim podobné....to je verbeš k rozbití huby,s nima bych nejel ani kdyby to byla poslední možná doprava.Ale to taky brzy zkončí,na smluvky totiž přešli taxikáři po tom co jim nastolily podmínky typu žluté folie atd.a ted magistrát chce aby i smluvky jezdící pod taxi společnosti musel mít taky žluté folie a podmínky stejné jako taxi a vůbec přemýšlej o tom že smluvky nebou moct vůbec jezdit u taxi společností......takže jen tak dál a už aby to bylo..

Jinak já osobně kdybych musel jet taxikem tak vlezu jedině do taxika od AAA,tam bych měl jedině jistotu,protože p.Kvasničku(majitele AAA) znám již léta a ten při stížnosti i kdyby mělo jít o předražení o pár kč okamžitě vyhazuje a ještě on jako člen představenstva taxi dopravců zařídí pozastavení licence,takže u něj si to jeho řidiči nikdy nedovolej(navíc u AAA jezdí většina těch starších taxikářů a dob kdy ještě jezdily pod DP za komoušů,takže stará škola+znalost Prahy a né debil z navigací co ani neví kam jede)....s ostatními bych nikdy nejel...s vyjímkou třeba známého apod.

Ty co okrádaj jsou jen líný prasata nic víc,chtěj udělat jeden kšeft a mít prostě vyděláno,ale poctivej a pracovitej taxikář kterej do toho ráno zasedne po 5h ráno(kdy bývá nejvíc kšeftů typu letiště apod.) musí mít do 11h vyděláno přes 2000kč,ty odpoledne už bývaj takový vlažný tak většinovej průměr na den je 3000kč/den(66.000kč/měsíc) a letištní 5000kč/den(110.000kč/měsíc)-(jak letištní AAA tak i ty smluvky tam s těma stříbrn.Passatama) a to je minimum a bráno jen v prac.dny bez víkendu.A navíc takovej poctivej taxikář s čisťounkym autem má větší možnost že si ho všimne nějakej člověk s firmy a začne se mu hrnout i práce od jinud,což byl třeba můj případ....tímto způsobem jsem takto přišel já ke všem svým firmám kde dnes zajištuju dopravu a už mám 11ks aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Praze jezdím pouze AAA, taktéž kolegové. A těm opravdu člověk nemusí připomínat zapnutí taxametru a vždy je vše O.K. Jiná věc je, že od kanclu na letiště to je u nich za cca 800,-(z Třebohostické).

Opravdu jsem přesvědčen, že můžou v klidu jezdit za 15,-/km a slušně si vydělat.

Obecně platí, že se vyplatí používat hotelové taxi nebo takové, které zavolají z recepce, tam bejvá taky vše v klidu.

Nejspokojenější jsem byl s taxikářema ve Waršavě, tam ať zavolanej z hotelu, či mávnutej na ulici jezdili poctivě a opravdu za dobrej peníz, tuším asi 11-12,-Kč/kilometru.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to spočtu:

8hod práce, řekněme 6hod ježdění X 50km/h = 300km/den

když vemu, že si chce rozumně vydělat a budu počítat 50tis./měs, tak by měl mít od kilometru na mzdu cca 50.000:20=2.500,-/den

2.500,-:300=8,30 Kč/km jako odměna za práci

300kmx20dníx12měs=72tkm ročně, provoz 5 let = 360tkm nájezd za 5 let

když budu počítat, že do auta a jeho údržby nacpe 1.500.000,-Kč, tak pak 1500000:360000=4,20 Kč/km

8,30+4,20=12,50Kč/km

palivo 30Kč x 8 l/100 =240 Kč/100km, tj 2,40 za km

12,50 + 2,40 = 14,90Kč/km.

Takže podle mně je odpovídající cena tak 15,-Kč/km, která by měla zajistit za 6 hodin vožení zákazníků 50km/h rychlostí cca 50.000,-/měsíčně a pokrýt náklady na provoz. To naprosto odpovídá tomu, že ve Waršavě jezdí za tyhle prachy. Kolik si pak vydělá pražský taxikář? A pořád je mu to málo???

to karlos3: tady jsem to kdysi trošku počítal a myslím, že jsem se moc nespletl, což i z toho co jsi napsal výše trošku odpovídá, co ty na to jako znalý věci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tématu ... taxikáři jsou svoloč ,která neví jak okrást kde koho.... ale samozřejmně znám spostu taxi driverů poctivejch ,ochotnej atd mám i nějaké kamarády a zákazníky a jsou v pohodě.. samozřejmně za ně ruku do ohně nedám Protože nevím co vyváděj na silnici .... a co si budem povídat prachy jsou mocné .. a prachy ... dělaj zase prachy ...

Co mám zkušenosti z hotelu tak hosti hotel taxi hojně využívaly ... hlavně když zjistily že s hlavního nádraží na hotel ....(Kousek od obchodního domu kotva)

což je asi cca 5km tak zaplatily 2000 kč.... hotel taxi 200 kč.... tak byly docela vykulení ... myslím ,že docela ostuda hned takle na uvítanou .... :aggressive:

Jinak mám i zakazníky co dělaj hotel taxi a mají svojí malou společnost něco jako co psal carlos .. Auta jenom superb černé barvy ,výbava max dvd atd .. auto vždy čisté ve vnitř i z venku a pan dopravce v obleku a vyvoněnej ... tak takle si predstavuji taxi ..to klidne zaplatím i 30 kč za km ...

A realita .. vetšina taxi můžů : Inteligence O,takže dost často neví ani kam jede... Auto humáč špinavé ,proprděné a dost často vraky... ,O smradu po cigaretách ani nemluvím

No prostě hrůza.. Když už jedu taxi ,volám nějaké známé a nebo taxi službu či anděly,tak vybírám co jede ..klidně nechám projet nějaké vraky a počkám na trochu lepší vůz .. ve voze si vždy předem domluvím cenu .. vetšinou mám nějakou představu takže to klapne...

Co se mi slalo ... jednou z nějaké akce jedeme parta ,tágo nějaké wv vento.. po ujetí cca 5 km rána od pravého kola a šup do chodníku a málem do zábradlí .. no driver to tak tak ukočíroval ,že nenapáchal žádné škody.. ještě jsme se doplazily k benzínce ...je fakt ,že ve voze jsme všichni trochu skoprněly ...

Na benzině .. prasklá pneu .. no a ještě aby ne lezly zní dráty jak do prdele kouknu na drukou a to samé .. pan taxikář nemněl ani rezervu ... což už mně tak dopálilo ,že jsem mněl co dělat abych mu jednu nevypálil ... šly jsme si stopnout jiné taxi... samo ,že jsem mu nic nedal kreténovi ... :aggressive:

Pak se mi stala že jsem jel s andělam ... přijedeme k domu kde je kolona zaparkovaných aut... a jedno místo .. říkam řidičovy zda by to mohl zde zaparkovat .. a řidič říká .. tam se nevejdem .. tak mu říkám vejdem v pohodě.. a on tak si to zaparkujte sám ... tak to jsem nežral .. já promile v krvi a parkoval jsem .. frajeři naskákaly do prskoletu a nazdar .. zaparkoval jsem uplně v pohodě.. žádná škoda a vzorově.. ale jen jsem čekal ,že jak na potvoru přiletěj benga a budem řešit nějaké řízení v opilosti... tak to mně fakt dostalo... ;)

Editováno: , autor: garny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je hezký, že tu mluvíte o taxikářích a pinglech jako o svoloči apod. al eřekl bych, že svoloč je úplně v každý soc. vrstvě a v každym povolání, nejde všechny házet do jednoho pytle, bohužel jelikož jsou taxikáři hodně omýlané téma, tak je to víc vidět, ale to samý se dá říct o úřednících, politicích, řemeslnících atd. takže asi tak ;)

BTW: před necelým rokej jsem jel po Pze s taxíkářem OI combi, vevnitř ověšený nesmyslama, jak výkladní skříň a dominantou byla svítící kontrolka bagů, ze zvědavosti jsme se zeptal jak se to stalo, prej vyndaval volant,a le že je to v pohodě, páč s tim jední už půl roku a nic se zatim neděje lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to karlos3: tady jsem to kdysi trošku počítal a myslím, že jsem se moc nespletl, což i z toho co jsi napsal výše trošku odpovídá, co ty na to jako znalý věci?

Tak nějak souhlas..teda až na to že by mohly jezdit za 15kč/km....to bych upřímně za ty prachy ráno ani nevztal a radši se na to vykašlal,ono už pro ně ani těch 28kč/km neni žádná sláva,ted by měl magistrát zas cenu zvedat z 28kč na 30kč/km a ze 6kč na 8kč/1.min.čekání.Mělo to platit už od 02/2008 ale snad to posunuli na 09/2008.

Ono třeba u mě,já jezdim pro firmy Prahu a vůbec ČR za 24kč/km+4kč/min.čekání,cizinu 10kč/km,ale obousměrně takže jakoby to bylo za 20kč/km+čekání paušálně a ty kluci co mi jezdily Prahu a ČR už se mi křenily že spousta cest se jim ani nevyplatí,tak jsem to ted od nového roku zvednul na Praha+ČR 26kč a cizinu jsem nechal při starym,přeci jenom jezdíme spíš tu cizinu tak když tí práce je dost tak to nechávám a i tak je to víc než dobrý a ty kluci si nestěžujou,ještě aby jo když několik z nich mi jezdí pravidelně každý týden kousek za Amsterdam,většinou to dělaj na otočku,max.si někde 2h zdáchnou a za 16,max.18hodin jsou zpátky a má vyděláno víc než taxikář za celý týden a víkend dohromady.

Ono se to nezdá,ale ty náklady na auta,servis,pohon.hmoty jsou obrovské tak solidní taxikář nemůže jezdit méně jak za 20-22kč a to už je strop.

Ted zrovna řešej na magistrátu že chtěj regulovat ceny i u smluvek od-do,s toho důvodu že ty pochybné smluvky jako SpeedCar,Sedop apod.nabízej km za 15-17kč a berou tak práci taxikářům.

Ono to ani neni věc těch jednotlivých smluvkařů,ale majitelů těch firem,takovej majitel SpeedCaru nabere kluky,řekne jim že jezděj za 15,17kč,že budou mít tak víc práce,ale opak je pravdou,oni je hodně využívaj lidi na kousíčky tak žádný super kšefty zas nemaj a pak když si to ten kluk co pod nim jezdí uvědomí tak je pozdě,před bárákem má ojetou sračku,žádný prachy..tak se sebere tak jde pryč...takový kluky podle vidění taky znám a řekly mi do očí že to byla jejich životní chyba že jediný co s toho tak měli bylo oddělaný auto.

Ono co slíchávám od lidí od firem pro které jezdim,tak v cizině to neni o nic lepší,už jsem kolikrát slyšel v autě parádní historky.Třeba na taxikáře v Polsku dost nadávaj,naposled je vezl frajer právě v zahulenym autě s rozbitym čel.sklem že přes toho pavouka u spolujezdce nebylo pomalu ani vidět,frajer je vezl na firemní pobočku kousek za Varšavu a byla tam nějaká zácpa,tak to s nima vzal ve 100km/h po nějaký polní cestě a vrchol bylo prej když s nima projel stáhnut.šraňky a s úsměvem jim oznámil že to je v pohodě že to tam zná že by tam zbytečně čekal než projede vlak a že pospíchá...tak si na něj na firmě okamžitě stěžovali.

Pak v Madarsku když chtěli po taxikáři stvrzenku do firem.nákladů tak na ně koukal prej jak na debily a zastavoval kolem jedoucí taxiky jestli nemaj prázdnou stvrzenku a byl nadmíru nasranej jak to po něm může někdo chtít.

Hodně lidi mi řeklo že po takových zkušenostech v cizině to zas u nás neni tak špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je hezký, že tu mluvíte o taxikářích a pinglech jako o svoloči apod. al eřekl bych, že svoloč je úplně v každý soc. vrstvě a v každym povolání, nejde všechny házet do jednoho pytle, bohužel jelikož jsou taxikáři hodně omýlané téma, tak je to víc vidět, ale to samý se dá říct o úřednících, politicích, řemeslnících atd. takže asi tak ;)

BTW: před necelým rokej jsem jel po Pze s taxíkářem OI combi, vevnitř ověšený nesmyslama, jak výkladní skříň a dominantou byla svítící kontrolka bagů, ze zvědavosti jsme se zeptal jak se to stalo, prej vyndaval volant,a le že je to v pohodě, páč s tim jední už půl roku a nic se zatim neděje lol

osobně nikoho do jednoho pytle neházím ... osobně jsem tak dělal oboje povolání a vím dobře jak to chodí ... :) jde o to ,že lidi už tak asi ví co od učitého povolání čekat.. je jasné ,že když jdu do hospody sám tak mně nikdo nevobere ale když jde parta ... tak sem tam to nějaké pivko se na učtu může ukázat neoprávněně .. že .. osobně jsem jeden čas chodil často do jednoho baru a když tam nebylo moc lidí tak pohoda... jen se to naplnělo lidma ..samo i cizincema tak jsem byl nasranej jako blázen .. drink který piji celý večer a stojí 100 kč .. tak najednou už stojí 120 a u druhéhé baru dokonce 140 ... a to už jsem na něho zařval zda si ze mně dělá prdel ... hned jsem to tam řešil ... nakonec drink zdarma a celý večer už byl za 100 ... barmani si mně už příště pamatovaly.. :aggressive: bylo to asi i otom že když v tom člověk dělá tak si dá více pozor... ;)

A jak píše rolbar... svoloč je tak trochu všude.. at nepoctivej taxikář ,či vyčůranej pingl ,tak třeba uředník který čeká v šude s nataženou rukou a politika ... tak toje svoloč fakt asi největší ... viz kauza gross ... čunek , a nebo volba presidenta... tak to je síla... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, jak se hejbe cenama, tak je to svinstvo, já jezdim s rolbou a se skútrem za stále stejnou taxu, ale místní BIG taxi si s cenou hejbe jak chce, když je to cizinec, tak mu k tomu hoděj 100,- a je to, je otázkou, kdo to dělá, jestli zaměstnanci nebo vedení, spíš bych tipnul řidiče :aggressive:

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...