Přejít na obsah

Cesta do Itálie


remus1

Doporučené příspěvky

Zdravím, 29.6. odjíždím na dovolenou do Itálie. Konkrétně Ligurská riviéra městečko Pietra Ligure, které se nachází kousek od Francouzských hranic. Včera poslala cestovka instrukce s popisem nejlepší trasy. Uvádějí cestu přes Rakousko a má být dlouhá 950 km (podle mapy na PC je to 1420 km). Podle navigace TomTom 5, kterou mám naistalovanou na N70 je nejrychlejší a zároveň i nejkratší trasa Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie. Pokud jste někdo trávil dovolenou na Ligurské riviéře dejte vědět kudy jste jeli. Nevím jestli mám plně důvěřovat navigaci, protože jsem s ní jezdil jen v okolí bydliště. Díky za info..... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, 29.6. odjíždím na dovolenou do Itálie. Konkrétně Ligurská riviéra městečko Pietra Ligure, které se nachází kousek od Francouzských hranic. Včera poslala cestovka instrukce s popisem nejlepší trasy. Uvádějí cestu přes Rakousko a má být dlouhá 950 km (podle mapy na PC je to 1420 km). Podle navigace TomTom 5, kterou mám naistalovanou na N70 je nejrychlejší a zároveň i nejkratší trasa Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie. Pokud jste někdo trávil dovolenou na Ligurské riviéře dejte vědět kudy jste jeli. Nevím jestli mám plně důvěřovat navigaci, protože jsem s ní jezdil jen v okolí bydliště. Díky za info..... ;)

musiš zohlednit jestli se bude platit za tunely a podobné srandy, známka ve Švajcuatd, navigace je dobrá, ale nastudovat si mapu není špatné,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, 29.6. odjíždím na dovolenou do Itálie. Konkrétně Ligurská riviéra městečko Pietra Ligure, které se nachází kousek od Francouzských hranic. Včera poslala cestovka instrukce s popisem nejlepší trasy. Uvádějí cestu přes Rakousko a má být dlouhá 950 km (podle mapy na PC je to 1420 km). Podle navigace TomTom 5, kterou mám naistalovanou na N70 je nejrychlejší a zároveň i nejkratší trasa Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie. Pokud jste někdo trávil dovolenou na Ligurské riviéře dejte vědět kudy jste jeli. Nevím jestli mám plně důvěřovat navigaci, protože jsem s ní jezdil jen v okolí bydliště. Díky za info..... ;)

musiš zohlednit jestli se bude platit za tunely a podobné srandy, známka ve Švajcuatd, navigace je dobrá, ale nastudovat si mapu není špatné,

osobně doporučuji trasu Praha Munchen Innsbruck Bolzano Trento a dál na jih, cestou platíš jen dálnici v rakousku, itálii a jedno passo Brenner, když by jsi jel přes rakousko dolů směr Villach, tak platíš tunely a ve švajcu taky.

Jinak bez klimošky bych to neriskoval, jako je v té reklamě:

"a bez klimošky Jaroušku, tak jsem se chtěl zeptata, jestli ...." :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klimoška je. Co jsem studoval mapy tak nejlépe vychází cesta Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie. Podle plánu mapy je nejrychlejší a taky by měla být nejkratší. Jede se většinou pořád po dálnici. V HK najedu na dálnici a sjedu z ní prakticky až v Itálii. Jen je naprd, že švýcaři mají jen roční dálniční známky. Ještě prostuduju tu trasu na Munchen, Innsbuck, Bolzano a uvidíme. Jinak díky za rady.... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klimoška je. Co jsem studoval mapy tak nejlépe vychází cesta Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie. Podle plánu mapy je nejrychlejší a taky by měla být nejkratší. Jede se většinou pořád po dálnici. V HK najedu na dálnici a sjedu z ní prakticky až v Itálii. Jen je naprd, že švýcaři mají jen roční dálniční známky. Ještě prostuduju tu trasu na Munchen, Innsbuck, Bolzano a uvidíme. Jinak díky za rady.... :palec2:

jezdím z HK stejnou trasu, jeď přes Brenner, pojedeš v kuse?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite brenner. Krome okoli Mnichova a par useku v prusmyku lze urdzovat bez problemu velmi vysokou cestovni rychlost. Jen nedoporucuju jet az do janova. Tesne pred nim jsou priserny dalnicni vracecky v useku nelika desitek km. Zaklad je poslouchat navigaci a hlavne neprejet odbocky :)

Editováno: , autor: iceman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tesne pred nim jsou priserny dalnicni vracecky v useku nelika desitek km. Zaklad je poslouchat navigaci a hlavne neprejet odbocky :)

taky jsem na ně poprvé koukal jak na zjevení, ale je to zážitek

Kdyz je cas tak urcite. Dalsi zajimavy usek je Janov - Monaco. Zajimalo by me, kolik ta dalnice stala, protoze tolik tunelu a mostu to se nejtak nevidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem úspěšně zvládnul cestu do Itálie a zpět. Plně jsem se svěřil navigaci TomTom nainstalované na N70 a dovedla nás bez jediného zaváhání. Cesta nakonec vedla přes Německo, Rakousko, Švýcarsko. V HK jsem najel na dálnici a prakticky z ní sjel až v Itálii v Pietra Ligure. Mimo dálnici se jelo jen pár km v Rakousku a Švýcarsku (asi tak 100 km celkem). Olinka dostala pěkně zabrat, celkem jsem najel za ten týden 2600 Km. Největší záhul byl v Alpách ve Švýcarsku. Hroznej kopec, kde se zatáčky ostře vracely skoro o 180 stupňů. Jel tam přede mnou rakušák s mercedesem a úplně ho utavil chudák (začalo se z toho hulit a skončil). Když jsem to viděl tak jsem se modlil aby se nezačalo takhle hulit z Oliny. Poplatky na dálnici v Itálii jsou celkem únosný. Nejdražší ovšem byla dálnice do Francie, když jsme jeli do Monaca. Byl to úsek 89 km a stálo to 9,90 euro tam a zpátky to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...