Přejít na obsah

Indukcni varna deska


Davon

Doporučené příspěvky

Ma nekdo indukcni sklokeramickou varnou desku od jakehokoli vyrobce, nebo na tom treba mel moznost nekdy varit? Potreboval by jsem v necem utvrdit. Diky ;)

Máme je na 4 pokojích + jsem na ní vařil ještě na škole a dvě jsem zapojoval, tak si troufám tvrdit, že je trošku znám. Co přesně tě zajímá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma nekdo indukcni sklokeramickou varnou desku od jakehokoli vyrobce, nebo na tom treba mel moznost nekdy varit? Potreboval by jsem v necem utvrdit. Diky ;)

Máme je na 4 pokojích + jsem na ní vařil ještě na škole a dvě jsem zapojoval, tak si troufám tvrdit, že je trošku znám. Co přesně tě zajímá?

Mozna se budes smat... Ale usetri me tveho vyrazu v xichte ;) ;) ;) ;)

Zajima me to, ze to mame nove doma. Varil jsem na tom vcera po1. a cetl jsem, ze to je pri vareni studene, ze to vysila jakesi vlny do dna hrnce. Jenze ja jsem mel zkusenost takovou, ze to bylo normalne horke, ne uplne jako deska, ale bylo... Takze nevim, zda je to opet reklamni trik, nebo mame neco blbe??? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma nekdo indukcni sklokeramickou varnou desku od jakehokoli vyrobce, nebo na tom treba mel moznost nekdy varit? Potreboval by jsem v necem utvrdit. Diky ;)

Máme je na 4 pokojích + jsem na ní vařil ještě na škole a dvě jsem zapojoval, tak si troufám tvrdit, že je trošku znám. Co přesně tě zajímá?

Mozna se budes smat... Ale usetri me tveho vyrazu v xichte ;) ;) ;) ;)

Zajima me to, ze to mame nove doma. Varil jsem na tom vcera po1. a cetl jsem, ze to je pri vareni studene, ze to vysila jakesi vlny do dna hrnce. Jenze ja jsem mel zkusenost takovou, ze to bylo normalne horke, ne uplne jako deska, ale bylo... Takze nevim, zda je to opet reklamni trik, nebo mame neco blbe??? Diky

Asi takhle, největší výhoda indukce je ta, že to ohřívá jen v bodě, kde je hrnec, pánev neboli cokoliv z kovu, tím to šetří energii, jelikož oproti ostatním vařičům nejsou přesahy varné plochy. Druhá výhoda je bezpečnostní, pokud si to zapne omylem dítě a dá na to ruku, nic se mu nestane (nesmí mít prstýnek), také když to zapomeneš zapnuté, tak to nevydává žádné teplo, když na tom není hrnec atd. (kvůli tomu jsme to také pořizovali my, hosté nám nechali zaplou dvojplotýnku, klika byla, že nad tím nebyla zrovna skříňka linky, jinak by to hořelo.

jakmile na to ovšem dáš hrnec, pánev a cokoliv železného, tak v tom bodě to začne hřát na dno té věci, od té věci se však ohřeje i to sklo, takže to sklo neohřívá indukce, ale to, co je nad ní.

Osobně indukci považuji za super věc, co šetří a je celkem bezpečná

jinak super volba :palec2:

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma nekdo indukcni sklokeramickou varnou desku od jakehokoli vyrobce, nebo na tom treba mel moznost nekdy varit? Potreboval by jsem v necem utvrdit. Diky ;)

Máme je na 4 pokojích + jsem na ní vařil ještě na škole a dvě jsem zapojoval, tak si troufám tvrdit, že je trošku znám. Co přesně tě zajímá?

Mozna se budes smat... Ale usetri me tveho vyrazu v xichte ;) ;) ;) ;)

Zajima me to, ze to mame nove doma. Varil jsem na tom vcera po1. a cetl jsem, ze to je pri vareni studene, ze to vysila jakesi vlny do dna hrnce. Jenze ja jsem mel zkusenost takovou, ze to bylo normalne horke, ne uplne jako deska, ale bylo... Takze nevim, zda je to opet reklamni trik, nebo mame neco blbe??? Diky

Asi takhle, největší výhoda indukce je ta, že to ohřívá jen v bodě, kde je hrnec, pánev neboli cokoliv z kovu, tím to šetří energii, jelikož oproti ostatním vařičům nejsou přesahy varné plochy. Druhá výhoda je bezpečnostní, pokud si to zapne omylem dítě a dá na to ruku, nic se mu nestane (nesmí mít prstýnek), také když to zapomeneš zapnuté, tak to nevydává žádné teplo, když na tom není hrnec atd. (kvůli tomu jsme to také pořizovali my, hosté nám nechali zaplou dvojplotýnku, klika byla, že nad tím nebyla zrovna skříňka linky, jinak by to hořelo.

jakmile na to ovšem dáš hrnec, pánev a cokoliv železného, tak v tom bodě to začne hřát na dno té věci, od té věci se však ohřeje i to sklo, takže to sklo neohřívá indukce, ale to, co je nad ní.

Osobně indukci považuji za super věc, co šetří a je celkem bezpečná

jinak super volba :palec2:

Z tveho vysvetleni mi to vnasi jasno do dalsiho zivota :D

Trochu jsem se nechal opet unest asi reklamou, ze indukce je po pouziti temer studenas (mezi nami kravina) a je mozne ji hned otrit, tim ze je studena po vareni to nevadi (zase kravina). Jedno je pro me vsak jiste - je to pecka. Drive jsem si hodil cibuli na olej a zatim si pripravil maso, pri 1. vareni, kdy jsem nevedel co od toho cekat jsem si to maso nestihl ani naklepat ci okorenit, protoze chvuilicku po spustreni se mi cibule se zeleninou jiz delala a to vazne velmi rychle. Takze spatne nic nemame, proste panev tu desku rozehreje, coz jsem vedel, jen ne to, ze je to spravne. Diky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem zapomněl dodat rychlovarná konvice 2200W indukční plotýnka 700W.

A to je celkem znat, 1500W rozdil... :palec2:

Ja zkousel 0,5l na normalni sklokeramicke el. a na indukci.

Normal - cca 3min.

Indukce - cca 1,5 min.

tak chipni tu normal desku a treba bude mit lepsi start z 0 na bod varu lollol

každopádně hodně rychlou akceleraci v teplotě má prstýnek na ruce a "vyplá" indukce, kámoška zapoměla, dala ruku na desku a prstýnek má na dosmrti a ani ho nemusí nosit lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem zapomněl dodat rychlovarná konvice 2200W indukční plotýnka 700W.

A to je celkem znat, 1500W rozdil... :palec2:

Ja zkousel 0,5l na normalni sklokeramicke el. a na indukci.

Normal - cca 3min.

Indukce - cca 1,5 min.

tak chipni tu normal desku a treba bude mit lepsi start z 0 na bod varu lollol

každopádně hodně rychlou akceleraci v teplotě má prstýnek na ruce a "vyplá" indukce, kámoška zapoměla, dala ruku na desku a prstýnek má na dosmrti a ani ho nemusí nosit lol

Kdyz je vypla, tak je vypla ne? Ona byla vypla tim, ze byla v pohotovostnim rezimu a spina to jakmile to citi magneticke "neco" je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem zapomněl dodat rychlovarná konvice 2200W indukční plotýnka 700W.

A to je celkem znat, 1500W rozdil... :palec2:

Ja zkousel 0,5l na normalni sklokeramicke el. a na indukci.

Normal - cca 3min.

Indukce - cca 1,5 min.

tak chipni tu normal desku a treba bude mit lepsi start z 0 na bod varu lollol

každopádně hodně rychlou akceleraci v teplotě má prstýnek na ruce a "vyplá" indukce, kámoška zapoměla, dala ruku na desku a prstýnek má na dosmrti a ani ho nemusí nosit lol

Kdyz je vypla, tak je vypla ne? Ona byla vypla tim, ze byla v pohotovostnim rezimu a spina to jakmile to citi magneticke "neco" je to tak?

přesně tak, deska se zdála vyplá, ale jak to ucítilo kov, už to jelo lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu prstýnku nevěřím, máme doma AEG a tu rozhodně prstýnkem nespustím. Jinak je indukce super v porovnání s mnoha rychlovarnými konvicemi je naprosto nejrychlejší. Jediné co je trochu problém je správné nádobí, nám se na ní zatím nejvíc osvědčily klasické smaltované hrnce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu prstýnku nevěřím, máme doma AEG a tu rozhodně prstýnkem nespustím. Jinak je indukce super v porovnání s mnoha rychlovarnými konvicemi je naprosto nejrychlejší. Jediné co je trochu problém je správné nádobí, nám se na ní zatím nejvíc osvědčily klasické smaltované hrnce.

Ano, nas nynejsi problem, proste si to nekomunikuje se vsemi, ale udajne jen s magneticky pritahovatelnymi :D Smaltovane se mi hodne nelibi, ale cenove je to pecka - 120,-a 1200,- je rozdil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...