Přejít na obsah

Hodně kouří a občas cuká - čím to je?


peta01

Doporučené příspěvky

Kluci dik :) Na jedne strane jsem rad, ze mi nekdo konecne rekl, ze to nejspis turbo nebude, no na druhe strane nevim, cim by to mohlo byt ... Co by mohlo zpusobovat to cukani? Ja bych klidne za nekym, kdo s tim dela sel, akorat nevim za kym a kam ... ten zvuk me celkem sere a s tim repasem jsem ho taky poslal do prdele ... Nelibil se mi jeho pristup. Akorat mi nejde do hlavy, proc se to cukani objevilo po vymene rozvodu, a nemuze za to ani vaha vzduchu a prej ani Turbo, tak ja uz skutecne nevim ...

Nejspis pockam az se to vysere a pak to uz bude jasne :p

Na dálku se to fakt asi vyřešit nedá......

Jeste bych se rad zeptal, jestli to nemuze byt nejakou "spatnou" montazi rozvodu. Podle mne je to ale hloupost, rozvody jsou bud spravne nebo spatne, teda bud to jede nebo vubec ... vyvedte me kdyz tak z omylu. Dik :palec2:

Rozvod muzes dat o zub a to jde poznat myslim docela dost ale take das dobre a nemusi se trefit na predvstrik presne.Na to existuje ve vagu funkce TDIgraf, kde ptresne vidis jak mas nastaveny predvstrik jestli neni brzky nebo pozdni a doseridis to.

A podival by si se mi na to kdyz bych mel cas a prijel za Tebou? Co by si za to chtel? Kdyz tak pisni PM :) Dik.

Trochu z ruky ne?To rovnou udelame i Chip co?

To by taky nebylo spatne :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Tak vidim, ze podobny problem nemam len ja. Mam TDI 81kW 2003 (nechipovanou). Pred tyzdnom som menil rozvody spolu s vodnou pumpou, napinaciu kladku, drazkovy remen i volnobezku alternatora. Toto vsetko som mal pri 85.000 km v aute takmer rozsekane, ten drazkovy remen bol takmer pretrhnuty. Do servisu som isiel s plne funkcnym autom, akurat z motora isiel nejaky divny "kovovy" zvuk (ktory mimochodom pocujem uz 20.000 km), akurat to auto slo poslednu dobu nejak tazkopadne. Po spominanej vymene som nebol schopny s autom normalne jazdit, bol som upozorneny, ze je treba vymenit vahu vzduchu, je pravda, ze auto vobec neslo. Ked som si auto prevzal, motor isiel NADHERNE, tak pekny zvuk mojho motora som dlho nepocul. Akurat, kvoli vahe vzduchu to vobec neslo, naviac, auto celkom hodne "cukalo" a toto cukanie bolo sprevadzane dalsim "kovovym" zvukom, ako keby nieco v motore buchalo. Cukanie sa objavovalo tak, ako je to spominane tu, teda niekde okolo 1.500 - 1.800 ot./min. a len v pripade, ze som mierne zoslapol plynovy pedal. Ak som zoslapol na podlahu, islo to krasne. Vahu vzduchu som par dni na to vymenil, auto dostalo novy zivot, vykon super, no objavil sa spat ten "kovovy" zvuk, ktory bolo pocut pred opravou a ostalo aj cukanie sprevadzane dalsim "kovovym" zvukom, akurat uz sa to nestava tak casto. Som z toho trochu zufaly, pretoze pri preberani auta zo servisu ma trochu prehlo a aj tak doteraz nie som schopny s tym normalne jazdit. Vykon je dobry, spotreba tiez, no to cukanie ma zneprijemnuje. Siel som za mechanikom do Skoda Servisu, kde mi bolo povedane, ze ten "kovovy" zvuk je na 100% z turba, a ze by mi odporucali maly repas turba, co by ma u nich stalo cca. 6.500,- Kc ... ze mi nikto nezaruci, ze to turbo neodide za zakrutou. A to cukanie? To sa vraj "niekedy" stava. Akurat, to auto to NIKDY nerobilo. Z vyfuku sa nedymi nijak viac, nejak neobvykle, ako to je v tomto threadu popisovane, otacky na volnobeh su bez problemov, olej mi to nezerie, hladina je uplne v normale za poslednych asi 1.000 km, ktore som po vymene rozvodov a vsetkeho ostatneho najazdil. Palivovy filter spolu so vzduchovym je meneny pred 15.000 km, vzduchovy som spolu s vymenou vahy vzduchu prefukol, takze neviem. Ten "kovovy" zvuk turba sa objavuje len ak je teply motor ... Teda, ak napr. rano nastartujem, nie je to VOBEC pocut, akonahle sa motor zohreje, je to mierne pocut, a ked som sa vratil po 450 km zo Slovenska, pocul som to aj cez zapnute radio ... No, ked som to nechal po tych 450 km bezat 5 min. na parkovisku, zvuk sa zasa vytratil ... Nechapem tomu, ked to chcem niekomu ukazat, tak to nie je pocut a kazdy mi hovori, ze mam "kovovy" zvuk v hlave ... No uz aj samotny technik zo Skodovky uznal, ze to je zvuk z Turba ... No nechapem, preco mi to po navrate zo servisu zacalo cukat, ked to doteraz vobec nerobilo. Ked bola ta vadna vaha, tak som daval cukanie za pricinu spatnej vahe vzduchu, ale vaha je uplne nova, originalny diel SKODA AUTO, tak neviem, ci to nahodou nemozu robit tie rozvody?

Dik za akykolvek nazor.

Mě ve škodovce řekli že tankuju nevalitní naftu a byli s tím hned hotový sle taky řeším to stejný:-))) :-////

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...