Přejít na obsah

plyn vedle pozemku


culda

Doporučené příspěvky

potřebuji vědět ,jak daleko se může stavět od rozvodu plynu ,který je vedle pozemku . Jsou na to prý nějaké normy ,ale nikde jsem nic nenašel . Děkuji za radu

Culdo, dělám do statiky, nikoliv do běžné stavařiny,

ale na tvůj dotaz fundovaně odpoví buď:

a) místě příslušný stavební úřad/ nebo

B) provozovatel plynové sítě ve vašem místě příslušném kraji

K obojímu je však nutné mít Výpis s katastru nemovitostí s jasně

určenými parcelními čísly. Úřady by ti měly poskytnout

informace o směru vedení (geodety přesně zaměřené umístění), včetně pevných kót

od hranic pozemku + průměr trub a info o hloubce uložení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky ,asi jsem to špatně napsal ,vedle pozemku je jak to říc ,bouda kde je plyn . Na pozemku žádné potrubí neni ,ale někdo mi říkal že se dá stavět až 15 metrů od takovéto " budovy".

Popiš mi prosím přesně tu "boudu" je to HUP nebo výměníková stanice?

Když ti vede plyn po pozemku (přípojka)- středotlak, tak se dá stavět min 1,5m od něho, pokud by to byla výměníková stanice, tak mám pocit, že těch 15m tam je.

Zjisti přesně, co to je a sežeň si vyjádření dotčených orgánů - RWE transgas nebo to to je u Vás ;)

Před započetím stavby si musíš nechat vytýčit jeho trasu a ke kolaudaci budeš muset mít vyjádření "plynařů", že jsi dodržel předepsaný odstup od jejich vedení, což je potvrzeno zápisem do stavebního deníku nebo v jiné písemně podobě

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky ,myslím že to je výměníková stanice . dá se u ní aspon postavit garáž ? nebo v okolí 15 metrů nemůže nic být ?

nezmám teď moc dobře nový stavební zákon, ale podle starého tam šlo postavit jen stavbu dočasnou, tj: stavba je po kolaudaci zapsána do KN jako dočasná a po uplynutí doby se musí odstranit.

Každopádně si oběhni "plynaře" a Stavební úřad, aby jsi znal jejich stanovisko a upozorňuju tě, že nový stavební zákon je džungle hrůzy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem volal plynařům ,a prej je to jedno ( moc tomu nevěřim ) ,ještě to měl pán zjistit ,ale už mi nikdo nevolal .Koukám že vědí pěkný ho....

Culdo, žádné telefonování lol to ti každý zapře.

Chce to osobní návštěvu a písemné vyjádření :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde mi o to ,to nejdřív zjistit ,než koupím ten pozemek .

Jsu kdysi chtěl také koupit takový podobný pozemek.

Přes 1/3 pozemku vedla trouba plynu (hlavní rozvod) s průměrem 1000 mm v hloubce 3m

Šlo to sice jen přes roh pozemku, ale v katastru to bylo zakreslené, navíc zapsané jako věcné břemeno

a poznámka: že pozemek musí být VŽDY přístupný těžké technice (bagry, těžká auta, atp.)

Takže ani garáž tam nemohla stát, jen sázet kytičky lol

Tak jsu to raději vzdal, a nekoupil. Už jsu to viděl jako katastrofický film. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou dobrý troubové,když ti po tel řeknou,že je to jedno.

Myslím,že nám ve škole říkali,že přípojka musí být min 1,5 m od vnějšího okraje stěny a budnik si teď nevybavuju,ale myslím,že těch 15 m je docela reálnejch.Každopádně myslím,že ani ta garáž tam nebude moct bejt blíž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou dobrý troubové,když ti po tel řeknou,že je to jedno.

Myslím,že nám ve škole říkali,že přípojka musí být min 1,5 m od vnějšího okraje stěny a budnik si teď nevybavuju,ale myslím,že těch 15 m je docela reálnejch.Každopádně myslím,že ani ta garáž tam nebude moct bejt blíž.

tak jsme dneska koukal do Stav. zák. a jedině by tam povolili stavbu dočasnou, ale s tím, že kdykoliv budou plynaři chtít, tak jí musíš odstranit :(

Asi bych se do toho nepouštěl a nebo než koupil pozemek, tak měl vše oběhané a potvrzrné razítkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zaměstnanec RWE ale co je to ta bouda s plynem,jsem teda nepochopil.Výměníkové stanice na plyn nejsou,leda že by to byla regulační st.Taková regulačka dost nepříjemně syčí.Každopádně bych doporučil vzít plánek se situací pozemku a žádal RWE o vyjádření ochr+bezpečnostního pásma.Kdybych věděl co je to za boudu zkusil bych se zeptat šéfa.

Editováno: , autor: ritchie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zaměstnanec RWE ale co je to ta bouda s plynem,jsem teda nepochopil.Výměníkové stanice na plyn nejsou,leda že by to byla regulační st.Taková regulačka dost nepříjemně syčí.Každopádně bych doporučil vzít plánek se situací pozemku a žádal RWE o vyjádření ochr+bezpečnostního pásma.Kdybych věděl co je to za boudu zkusil bych se zeptat šéfa.

trochu mimo mísu: Když se říká kompresorová stanice, je to to samé, jako regulační st.?? Jestli ano, tak už vím, jak jsem to pomotal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...