Přejít na obsah

Kolik může mít tento palivový filtr nalétáno?


sasa69

Doporučené příspěvky

Vyměnil jsem ten filtr(vmačknul jsem ho tam)a vyměnil těsnění ,potom jsem dolil naftu,zavřel krytku a povolil jsem střední šestý šroubek a vyteklo trochu nafty ven,tak jsem ho zase zašrouboval a nastartoval a vše jde v pohodě.

Jen by mě zajímalo,jestli si ted mám dát na něco pozor(nebo jestli jsem něco nepokazil),protože jsem autíčko ještě nezajížděl a ted pojedu docela daleko,tak abych někde nezůstal.

Dík za odpovědi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze jsi nic nezkazil a vzhuru do sveta. Kdyz jsem ja menil ten filtr tak akorat ten sroubek (sesty jak pises) jsem nechal tak - on je vlastne na odsati nafty pred otevrenim filtru, aby ti nestrikla do motoru (kdyz odsavacku nemas tak se musi dat okolo par hader a zase tak moc to nestrika). V sade u noveho filtru je i podlozka a ta se vymeni u toho sroubku a je vse hotovo. Odvzdusnuje si to samo.

Byt tebou tak jeste (pokud nemas servisku) vymenim olej a oba filtry (jak vzduchac tak kabinovy) a mas na 30 tis. km klid. Brzdy jsi urcite kontroloval a mozna jeste zkontroluj pred zimou baterku, fridex, dolij ostrikovac a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U starých TDI se naft.filtr při výměně musel zalevat naftou,ale u PD motorů už tomu neni třeba,stačí po výměně párkrát vypnout a zapnout zapalování a čerpadlo si to nasaje samo.

Taky jsem byl tomu tak naučen ze starých TDi,ale když jsem to jednou měnil u PD před očima mechanika z VW tak se začal smát a řekl že stačí ho tam jen na sucho hodit,vyměnit těs.kroužek,dotáhnout šroubky,2-3x zap.a vyp.zapalování a je hotovo a měl pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U starých TDI se naft.filtr při výměně musel zalevat naftou,ale u PD motorů už tomu neni třeba,stačí po výměně párkrát vypnout a zapnout zapalování a čerpadlo si to nasaje samo.

Taky jsem byl tomu tak naučen ze starých TDi,ale když jsem to jednou měnil u PD před očima mechanika z VW tak se začal smát a řekl že stačí ho tam jen na sucho hodit,vyměnit těs.kroužek,dotáhnout šroubky,2-3x zap.a vyp.zapalování a je hotovo a měl pravdu.

To znamena ze ak mi nejakym nedopatrenim dojde nafta tak by sa nemusel pri PD zavzdusnit cely system? (To len tak nahlas rozmyslam).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Mám motor též 1,9 tdi 77kw BJB MR 2006 a nedalomi to abych se nepodíval co tam mám za filtr je tam přesně ještě ten co je i z vrchu chladký. Na tvém odkazu je to ten druhý končící písmenem B. A jinak tak jak píše Karlos3 stačí zrcátko a mrknout z boku toho tělesa filtru.

Editováno: , autor: DEZENT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Když už je zde tohle vlákno tak se taky zeptám na filtry. Objednal jsem si přes shop jak palivový, tak olejový filtr. viz foto. Na levé straně je olejový a na pravé palivový. Mam motor 2.0 TDI BKD. Docela mě zarazilo foto filtru nahoře, že je jiný než mam já, znamená to, že mam špatný filtr paliva? A co ten olejový je správný? Co mi říkali na stránkách shopu tak, že se musím napřed podívat a pak určit filtr. To mě zarazilo. Jak vypustím olej tak pak jaksi nemohu ject někam pro jiný filtr.

Já se poseru, nejde mi odeslat obrázek... O2 posranej poskytovatel

Konečně

post-2180-1258733718_thumb.jpg

Editováno: , autor: century
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam také BKD ..Olejový sem zatim neměnil...ale když jsem auto přivezl, tak sem si vyměnil palivový a vzduchový ...

AKoupil jsem palivový a nevěděl jsem, že existuje více druhů a tak tam nepasoval, byl trochu větší...tak jsem na rychlo vzal druhý auto a sjel jsem do města, kde mi prodali originál BOSCH za 800 Kč a ten už tam pasoval. Nechápu proč na jeden motor dělají více druhů ...

Editováno: , autor: RemyZero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...