Přejít na obsah

Havarie a jednani pojistovny


apokus

Doporučené příspěvky

Někdo se tu ptal, jak je to s bonusama na dvě auta. Od 1.6.08 je změna zákona a je v něm možná chyba, ale zákon je zákon. Bonusy by měly uznat na všechno. I kdybych vlastnil 30 aut. ČP o tom nechtěla ani slyšet, že to nejde a nechtěli mi ani vypsat bonusy ze živý smlouvy. Nakonec je vypsaly aposlaly poštou. KOOP mi je uznala.

Kolik platíte havárku ? Ja komplet havárka - odcizení 8500,- Bonus 1 rok + 3 roky schválený od nich. Povinný

Za 6 litrů 70/70 plný bonusy.

Auto v popisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošičku zagugluj ;)

zde máš nějaký článek http://www.srovnavac.cz/novinky/povinne-ru...-cervna-v-novem

zde další, kde najdeš i číslo zákona http://www.investujeme.cz/clanky/povinne-r...ovat-jen-s-nim/

a tady máš sbíru zákonů http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?sn...cd=76&typ=r ale jestli se v tom vyznáš, tak seš borec :D

jinak mě to sami poradili zástupci pojištovny abych si vyzvedl bezeškodní průběh a dostal slevu. původně jsem chtěl pojistit auto od 31,5,08 , ale díky tyto změně jdem to o den protáhl. :) zrovinka se totiž vrátili ze školení, tak měli chytrý hlavy, kdežto těm u ČP jim to nějak zapoměli zdělit. :D

jinak u ČP se už nikdy dobrovolně nepojistím - asi 8 špatných zkušeností různého pojištění a ani jedna dobrá.

nějvětší prda byla, když místo půl milionu chtěli plnit 70 tis. a ještě zaplatit další pojistné na nexistující oběkt. to sem ale nepatří, je to pojištění majetku. (po půl roce a asi 5-ti odvolání vyplázli 450 000,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ten zákon pročet. Závěr:

1.Pojišťovna je povina kdykoliv na požádání vystavit doklad o bezškodním průběhu a to i u běžící smlouvy.

2.Pojišťovna sjednávající smlouvu o poviném ručení a je povina poskytnout slevu dle doloženého zmíněného dokladu.

Nikde se nepíše že bonus lze poskytnout jen jednou, rozumím tomu tak že doložím průběh pojištění = dostanu odpovídající bonus.

Doteď to bylo tak že ten doklad vystavovali až když byla smouva ukončená.

Zákon 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, tzv. „povinné ručení“, byl zákonem 137/2008 Sb. s účinností k 1. 6. tohoto roku novelizován.

Jestli je tady nějaký právník třeba to ještě objasní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 5 let později...

Ahoj kluci,dnes jsem nedostal přednost a chlapek mi to narval v 76km/h do boku na oboje dveře.

Dvouletý syn je na pozorování a auto bude asi totálka.

Pořebuju radu-mám zákoné+havárku u české,pán přiznal vinu a zítra jdu na pojišťovnu(ČESKÁ POJIŠŤOVNA)

Můžete mi poradit jak z toho dostat co nejvíc nebo jak to chodí ať se na to můžu připravit.

Zajímá mě jak vypočítají škodu když mám havarijní se spoluúčastí 5 000,-(pokud to napíšou jako totálku)

Nebo pokud to napíší jako opravytelné co budu platit a za jak dlouho v případě totálky budou peníze.

Oba máme stejnou pojišťovnu

Editováno: , autor: ccdeny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...