Přejít na obsah

projekční televize


TomasB

Doporučené příspěvky

chci se vás zeptat, co to znamená projekční televize? Je to normální klasická telka, LCD nebo plazma?

Nejsem odborník na tyto věci, ale myslím ani jedno co myslíš. Řekl bych že je to tv , která má uvnitř projektor a ten obraz promítá zezadu na projekční stěnu(něco jakoby plátno), kterou vidíš vlastně jako obrazovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník na tyto věci, ale myslím ani jedno co myslíš. Řekl bych že je to tv , která má uvnitř projektor a ten obraz promítá zezadu na projekční stěnu(něco jakoby plátno), kterou vidíš vlastně jako obrazovku.

Ano, přesně tak...když se k ní přiblížíš, tak nic neuvidiš, jen černou plochu. Kdysi velký hit díky svým velkým uhlopříčkám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to dobrý? Nebo to stojí za hovno? Na jednom foru to kdosi nabízí 1,5 roku starou za 15, tak jsem mu nabídnul, že za 5 bych to i možná vzal. Stejně jsem před nákupem něčeho většího, chtěl jsem LCD. Původně jsem si myslel, že to co nabízí je LCD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to dobrý? Nebo to stojí za hovno? Na jednom foru to kdosi nabízí 1,5 roku starou za 15, tak jsem mu nabídnul, že za 5 bych to i možná vzal. Stejně jsem před nákupem něčeho většího, chtěl jsem LCD. Původně jsem si myslel, že to co nabízí je LCD.

Do bytu ani náhodou, tak do hospody apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do bytu ani náhodou, tak do hospody apod.

proč ne do bytu? Je to 99cm aktivní úhlopříčka a on to má doma. Respektive si prej s otcem kopili stejné a otec umřel. Je to LG. Sice něco psal, že byla za 35 a za 5 že jsem se zbláznil, ale podle mně je 5 adekvátní tomu, že už je to prostě jetá elektronika bez záruky.

Něco v této velikosti mám stejně v úmnyslu po rekonstrukci hodit na zeď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já být tebou, tak do toho určo nejdu...obraz je celkem hrozný, taky je to velká krabice...raději LCD, nebo ještě lépe plasmu :)

plasmu nechci, velká spotřeba a menší životnost. Sice se údajně dneska už rozdíly smazávají, ale rozdíl tam furt je. Jednoznačně chci LCD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja bych k tomu rekl asi todle: pokud mas velkej prostor kde tu tv mas, tak co se kvality obrazu tyce, tak nic lepsiho sem nikdy nevidel, ani LCD ani Plazma se na to vubec nechytaj. Samo nevim co to je konkretne za model. Nekdo rika, ze to neni uplne idealni za normalniho svetla a ze to chce trochu sero, ale ja si myslim, ze zase zalezi na konkretnim modelu.

Videl sem tudle : http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=67138 a jako neskutecny ... nesrovnatelny s cimkoliv co tam meli dalsiho !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě že neviděl, dyť jsem ani nevěděl o čem je řeč :) Jaká je na to potřeba vzdálenost aby se na to dalo koukat? Proč se tedy vůbec vyráběj, když stojej za hovno?

Kvůli velké úhlopříčce obrazu přece! Dříve hit, dnes pomalu zapomenutá technologie. A je to bedna velká jako k*áva, tak by mě fakt zajímalo, jak bys jí dával na zeď? Viděl jsi někdy kvalitu obrazu LCD TV? To už raději kvalitní CRT 100Hz! Taky jsem stále plašil se spotřebou a životností plasmy, ale ty věci už dávno nejsou pravda! Věř mi, že takový Panasonic (do jiné bych asi nešel) má nějakou 10 gen. plasm. displaye a má to fakt zmáknuté.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nabízí tuto http://search.seznam.cz/?q=LG++RE+40NZ80RB&mod=f

ale s 15 tis. co za to chce se fakt posral v kině. Ke konci se prodávaly za 18tis. Ono mu furt nejde nějak pochopit, že když za to dal 35 tis, že to nic neznamená a nemění nic na tom, že realita je někde jinde.

Každopádně díky za objesnění, už jsem se vyjádřil, že nemám zájem. I když on taky neměl zájem za 5 lol

Já tak nějak stále nevím co pořídit. Dlouho žiju v tom(na základě diskuse zde na OC foru), že pořídím Samsunga LCD tak cca 90-110cm. Ale po těchto příspěvcích teda zas o trošku víc váhám. :kuk: No nic, do rekonstrukce zbývají necelý 3 tejdny, 3 tejdny se to povleče, a pak než se to všecko nějak doma zajede a než se pořeší ta stěn kde to bude, tak je ještě čas nechat to volovi, kterej má větší hlavu :) Na tu stěnu kam to příjde asi nechám udělat dřevěnou falešnou stěnu, kam se schovají takový ty technologický nesmysle(kabely a pod). I když káoš zas do mně hustil, že ze sádroše to bude lepší a levnější. Mně jde hlavně o to, schovat veškerý kabely a pičovinky, aby nebylo nic nikde vidět, bo dneska mám na zemi změť kabelů a je to strašné. Tak to chcu takhle schovat a mít k tomu jen nějakej nenápadnej zavíratelnej přístup pro případ provádění změn. Měl by to být jen takovej prostor do 10cm hloubky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak todle je sice tv se zpetnou projekci, ale s tema co sem myslel ja to nema opravdu nic spolecneho. A jestli za ni chce 15tis tak to musi byt blazen a nebo bude blazen kdo mu to da. Nedal bych za ni ani tech 5tis kc. Ty nove modely s FULL HD jsou uplne jina liga.

Jinak k tem kabelum, pokud budes mit TV na zdi, neni problem si do sadrose nechat udelat "kanal" abys mohl kdykoliv nejakej dalsi kabel pridat ubrat atd. Kdyz uz se to dela ;) tak poradne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

projekční tv do paneláku nebrat, na tu vzdálenost se na to nedá rozumně koukat, chce to velký prostor

zainvestuj jednoznačně do plasmy pokud chceš kvalitní obraz na který se dá dívat, pokud jenom pro pro pocit mít placatou TV kup si LCD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a s tou spotrebou to zase tak horky taky neni, LCD kolem metru ma 250W a plasma cca 350W... Ja bych sel do slusnejsi plasmy od Samsungu.. nekde jsem na to cucel, asi elektrowordu a jedna z plasmovek se mi tam jevila jako nejlepsi. Ale kazdy ma jine oko... :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak todle je sice tv se zpetnou projekci, ale s tema co sem myslel ja to nema opravdu nic spolecneho. A jestli za ni chce 15tis tak to musi byt blazen a nebo bude blazen kdo mu to da. Nedal bych za ni ani tech 5tis kc. Ty nove modely s FULL HD jsou uplne jina liga.

Jinak k tem kabelum, pokud budes mit TV na zdi, neni problem si do sadrose nechat udelat "kanal" abys mohl kdykoliv nejakej dalsi kabel pridat ubrat atd. Kdyz uz se to dela ;) tak poradne ;)

Kurňa, tak fakt nevím, jestli to nechat udělat ze dřeva nebo ze sádroše. No zítra to skusím probrat se zedníkem, stejně s ním potřebuju probrat ještě změny, protože jsem ještě objevil další věci, který by bylo dobrý udělat při jednom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdybys tome nevymejslej picoviny a koupil si lcdcko vod samsungu jako ja predrokem tak mas klid

to víš, jsem si rok počkal až padly ceny lol Stejně to nemá cenu dřív než do zrekonstruovaného. Momentálně toho chcu doma co nejmíň, ať toho moc nemusím tahat sem a tam a co nejmíň místo to zabere. Až bude hotovo, tak se bude dávat krom pár věcí všecko nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...