Přejít na obsah

rachot cca nad 120 km/h


Johny55

Doporučené příspěvky

Zdravím, je to spíše taková kosmetická věc...ale již mě to začíná štvát. Jde o to, když jedu například po dálnici kolem 120 km/h a výše tak v kabině není už pomalu slyšet ani rádio....jde o proudění vzduchu....nevím od kud....prostě šumění, sičení, rachot.....čili ptám se ? Lze nějaké těsnění ? nějaký kryt někam? nějaké odhlučnění od vnějšku ? Je to vážně nepříjemné

Předem dík za rady :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to myslím. Kdysi mi na nové ročník 97 tyhle gumy měnili v záruce. Ročník 2003 mi to už nědělal, tak nevím kdy došlo ke zlepšení.

takže myslíš, když nechám vyměnit to těsnění tak to bude ok ? jinak koukal jsem na to a nepřišlo mi nějak extra popraskany nebo tak. ??? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko takhle na dálku radit, stavil bych se být tebou v nějakém značkovém servisu a probral to s nima. Přece jenom 10 let je na gumu dost, už nemusí tolik doléhat. Navíc to může být z těch začátků, mě tenkrát měnili obě přední a byl pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko takhle na dálku radit, stavil bych se být tebou v nějakém značkovém servisu a probral to s nima. Přece jenom 10 let je na gumu dost, už nemusí tolik doléhat. Navíc to může být z těch začátků, mě tenkrát měnili obě přední a byl pokoj.

ok stavim se v servisu a uvidime, je pravda, že se tam to těsnění asi neměnilo :X

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak dneska jsem vyměnil komplet celé těsnění dveří u řidiče i u spolujezdce. Vypadalo to na dobré cestě, jelikož i dvěře se museli pořádně domačknout aby se zavřely, čili těsnění kabina dveře ok (jsem si myslel).....Samozřejmě vyjedu hned na dalnici zkoušim kolem 130 km/h a fouká to asi v pěti centimetrech nad výškovejma reproduktorama ???? nevíte někdo co s tim ???? :feve: ještě mě napadlo vyměnit tu sametovou těsnící lištičku která lemuje nad dveřma střechu a chrání před foukáním mezi dveře a karoserii. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys nevěděl tak je to "těsnění dveří vnější" na pravou stranu 1U6810958 B a levou 1U6810957 B, a jestli to vyměníš, napiš jestli se něco změnilo

A zkoušel jsi pořádně utěsnit zrcátka? Já ho sundal, narval tam zvenku co nejvíc placatý gumyv několika vrstvách, pořádně dotáhl a zevnitř narval tvrdej molitan a od zrcátek mi nejde už šum.

Editováno: , autor: Petr E
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys nevěděl tak je to "těsnění dveří vnější" na pravou stranu 1U6810958 B a levou 1U6810957 B, a jestli to vyměníš, napiš jestli se něco změnilo

A zkoušel jsi pořádně utěsnit zrcátka? Já ho sundal, narval tam zvenku co nejvíc placatý gumyv několika vrstvách, pořádně dotáhl a zevnitř narval tvrdej molitan a od zrcátek mi nejde už šum.

Jaký těsnění přesně myslíš? Já jsem dnes vyměnil to co je podél celých dvěřý jakože okolo dveří. Myslím, že se bavíme o tom samém ??? Když tak vyfoť co přesně myslíš...

Jinak s těma zrcátkama dík za tip, pokusim se na to mrknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíme asi to samé "sametové", já jenom kdyby jsi to šel kupovat, tak aby jsi řekl přesně co chceš, ale jestli už to máš koupený...

A můžeš zkusit taky přitáhnout zámky http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...25&start=25 , jenom nápad, mě se zdá že mi to trochu ztišilo, možná jenom vsugerovaný, ale i to se počítá :D

Ale celkově se mi zdá, že Octavia je prostě hlučný auto, ne na dálnici.

post-8087-1204573999_thumb.jpg

post-8087-1204574121_thumb.jpg

Editováno: , autor: Petr E
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Aha tohle těsnění, já jsem vyměnil, to co lemuje dveře po celém obvodě. Tak zkusim ještě ten samet a ty zámky díky mooooc. ;)

Jojo - chce co malinko pritahnout - ja to hodne licuju spise s karoserii - aby roh dveri u kliky nebyl moc v karoserii ponoren - tudis dvere vice pritahle :kuk:

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo - chce co malinko pritahnout - ja to hodne licuju spise s karoserii - aby roh dveri u kliky nebyl moc v karoserii ponoren - tudis dvere vice pritahle :kuk:

achjo co mě ještě nepotká...byl jsem dneska v OBI, BAUMAXU a řekli mi, že tisicihrany nemaj lol:kuk: nějakej typ kde sehnat? Myslíte, že ve specializovanym obchodě pro autí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
achjo co mě ještě nepotká...byl jsem dneska v OBI, BAUMAXU a řekli mi, že tisicihrany nemaj lol:kuk: nějakej typ kde sehnat? Myslíte, že ve specializovanym obchodě pro autí ?

no ja to kupoval v Cervenem Kostelci v zelezarstvi - jen orisek me stal mam dojem 80kc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja to kupoval v Cervenem Kostelci v zelezarstvi - jen orisek me stal mam dojem 80kc :)

No, tak jsem koupil to těsnění zatim jen jednu stranu, druhou neměli. Ovšem jsem už zdrcen ani to, to není. Naprosto žádná změna. Tisícihran jsem taky koupil tak ještě zkusim utáhnout dveře, ale už ani nedoufám. Smiřuji se s divným zvukem od větru při jízde ve vyšší rychlosti. Možná jsem moc velkej puntičkář...ale hold jsem to asi chtěl mít extrémě perfektní :feve: Jako nefouká to nějak extrémě, hlavně do kabiny už nefouká...ale prostě chtěl jsem mít tichoučko... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
No, tak jsem koupil to těsnění zatim jen jednu stranu, druhou neměli. Ovšem jsem už zdrcen ani to, to není. Naprosto žádná změna. Tisícihran jsem taky koupil tak ještě zkusim utáhnout dveře, ale už ani nedoufám. Smiřuji se s divným zvukem od větru při jízde ve vyšší rychlosti. Možná jsem moc velkej puntičkář...ale hold jsem to asi chtěl mít extrémě perfektní :feve: Jako nefouká to nějak extrémě, hlavně do kabiny už nefouká...ale prostě chtěl jsem mít tichoučko... :kuk:

Ja kdyz jsem si sedl do zadu a nechal se svesti v desti tak me dost udivil ten rachot a huceni vody od kol pod podbehem na zadnich kolech - ja tam nemam ty plast. podbehy a dost tam slysim sumeni kol - asi je tam casem hodim ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...