Přejít na obsah

Zavařeno...?


SpectOr

Doporučené příspěvky

Tak se (naštěstí ne mě, uff) jednou pořádně zadařilo. Z neznámého důvodu nesvítila kontrolka oleje a tak ten člověk jezdil, jezdil a jezdil, až auto prý začalo divně klepat, smrdět, žralo +/- 18 litrů na sto průměr a neustále chcípalo. Po následném postěžování si, že se to pořád jenom se*e, se vykonala laická prohlídka a zjistilo se, že se jezdilo takřka na sucho. Bohužel ani celková výměna toho "zbylého" oleje nepomohla. Auto je teda odstavené.

Takže, co se všechno mohlo stát? Popřípadě, kolik by asi stála oprava? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ulil si nejspíš pánvičky - ložiska na klice a na ojnicích, pak se se ještě mohly zapéct kroužky na pístech, přidřít ventily apod.

nebyl v tom zbylém oleji takový divný šlem a jakoby píseček - kompozit z klikových a ojničních ložisek?

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ulil si nejspíš pánvičky - ložiska na klice a na ojnicích, pak se se ještě mohly zapéct kroužky na pístech, přidřít ventily apod.

nebyl v tom zbylém oleji takový divný šlem a jakoby píseček - kompozit z klikových a ojničních ložisek?

Olej byl prej asi čistej. Moc ho nezkoumal.

Takže špatný? Hodně špatný??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je paráda. :) S finančíma možnostma to vidím asi tak na tu vazelínu :D

No a "novej" motor (je tam benál 2.0 l) se dá sehnat za kolik? :-X

To je tak, když pán šetří kde nemá a ještě bude hlupák nadávat, že se mu auto sere, být jím tak si prokopnu prdel.

Jinak motor bych cenově viděl max do 10tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapi lol nikdo se asi nenarodil jako "profík mezi auty", holt se nám, laikům,

toto občas stává (byste se divili - anebo vlastně nedivili - co dokážou provést ženy lol

Nicméně jako chlap :rolleyes: kulím oči, že čas od času neotevřel hauptnu, nevytáhl

měrku a olej nezkontoloval (!) No a podruhé: nespoléhat na kontrolky, ne vždy se

dá na tu elektroniku spolehnout :help:

p.s. když jedu do myčky a čekám, tak vždy otevřu hauptnu a zkontroluju náplně.

Zkrátím si čas a mám hlavně přehled, jestli je všechno OK. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapi lol nikdo se asi nenarodil jako "profík mezi auty", holt se nám, laikům,

toto občas stává (byste se divili - anebo vlastně nedivili - co dokážou provést ženy lol

Nicméně jako chlap :rolleyes: kulím oči, že čas od času neotevřel hauptnu, nevytáhl

měrku a olej nezkontoloval (!) No a podruhé: nespoléhat na kontrolky, ne vždy se

dá na tu elektroniku spolehnout :help:

p.s. když jedu do myčky a čekám, tak vždy otevřu hauptnu a zkontroluju náplně.

Zkrátím si čas a mám hlavně přehled, jestli je všechno OK. :palec2:

Nezlob se na mě, ale to že si čas od času zkontroluju olej a ostatní náplně je základ s kterým by měl člověk odejít z autoškoly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapi lol nikdo se asi nenarodil jako "profík mezi auty", holt se nám, laikům,

toto občas stává (byste se divili - anebo vlastně nedivili - co dokážou provést ženy lol

Nicméně jako chlap :rolleyes: kulím oči, že čas od času neotevřel hauptnu, nevytáhl

měrku a olej nezkontoloval (!) No a podruhé: nespoléhat na kontrolky, ne vždy se

dá na tu elektroniku spolehnout :help:

p.s. když jedu do myčky a čekám, tak vždy otevřu hauptnu a zkontroluju náplně.

Zkrátím si čas a mám hlavně přehled, jestli je všechno OK. :palec2:

To auto opravdu patřilo ženský... ;)

Tak co lidi? Najde se nějaká rada? Nebo ten odhad ceny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej byl prej asi čistej. Moc ho nezkoumal.

Takže špatný? Hodně špatný??

ten olej je asi už vylitej někam do sudu co? pokud je podezdření na něco takového, tak osobně olej leju přes plátno, kde se zachytá právě tem šlem a popřípadě kompizit, to může hodně napovědět.

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor je tam bohužel ten z té špatné serie dvoulitrů. Ale docela mě překvapila cena motoru. Čekal jsem že nepůjde pod 30 tisíc.

Jinak je tam pár novejch věcí, tak se to asi zkusí rozprododat (pokud by někdo něco chtěl), hodí se tam ten novej motor a půjde z domu :(

Olej je už slitý v kádi mezi ostatníma...

A všem díky za info :)

Editováno: , autor: SpectOr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...