Přejít na obsah

SKLÁDÁNÍ PC


Matys06

Doporučené příspěvky

Najde se tady někdo z Olomoucka, kdo by po mě překontroloval zapojení všech káblíků a komponentů v PC??? Nějak jsem to dal dohromady, ale nezapne se mi monitor. Asi není něco v pořádku.

Pomůžou mi i nějaké postřehy z praxe, kam se mrknou a co ověřit.

:help::feve::wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohuzel nejsem z olomoucka,ale treba ti poradim pres forum ;) takze pocitac zapnes, normalne pipne,ledky pro praci s diskem se rozsviti, vse je OK jen nepracuje monitor?

je to nova sestava nebo uz nekdy bezela a fungovala,jen si ji rozlozil a slozil?Rozepis se co nejvic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže deska je ASRock 775i915P-Sata2 koupena přes aukro, ale vytažená z funkčního PC. Procesor je Intel celeron D 3,2 GHz, 2GB ram DDR2, grafika nová PCI-E Gigabyte Ge-force 7300GT 256DDR2 bez dalšího napájení. Chlazení pasivní. HDD i DVD-rom mechanika přes IDE kabel.

Pokud by byl někdo poblíž, všechny papíry a instalační CD mám, jen to nějak nenabíhá. Pípaní jsem si moc nevšímal, protože jsem se soustředil na ten monitor. Teď jedu přes své původní PC. Druhý case mám vedle odpojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš grafickou kartu bez nebo s přídavným napájením? Případně ji zkus vyndat a znova zastrčit. Potřebujeme více informací, důvodů může být dost. ;)

Zkoušel jsem oba ty sloty a nic. Zítra tu grafiku vyzkouším v jiném počítači, tak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš grafickou kartu bez nebo s přídavným napájením? Případně ji zkus vyndat a znova zastrčit. Potřebujeme více informací, důvodů může být dost. ;)

pridavne napajeni je pro vyssi vykon, pokud neni propejeno pridavne napajeni graficka karta musi fungovat ale na castecny vykon ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam integrovana grafika na boardu? zkus pripojit monitor pres oba vystupy...jak pres integrovanou VGA tak i pres pridavnou

Integrovanou grafárnu to snad nemá. Nikde v manuále o ni řeč není. Poznáš to z toho nákresu, jestli tam je? Já bych řek, že není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak SLI je pro vice grafickych karet pokud me pamet neklame....a ty mas jen jednu takze SLI je vypnute,v tom bych problem nehledal

jasne...takze zitra muzes vyzkouset grafiku jo?to by bylo asi nejlepsi....nemas grafiku na PCI kterou bys tam mohl dat?treba z tvojeho PC...rekl bych spis ze zakladka bude asi nejaka cudna :feve: nekecal ten clovek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak SLI je pro vice grafickych karet pokud me pamet neklame....a ty mas jen jednu takze SLI je vypnute,v tom bych problem nehledal

jasne...takze zitra muzes vyzkouset grafiku jo?to by bylo asi nejlepsi....nemas grafiku na PCI kterou bys tam mohl dat?treba z tvojeho PC...rekl bych spis ze zakladka bude asi nejaka cudna :feve: nekecal ten clovek?

I grafiku PCI jsem tam dával a to samé. Píšu si i s tím, od koho ji mám a taky se mi snaží pomoci. Já si myslím, že jsem někde něco blbě zapojil, ale nevím co. Zítra dám vědět, jak jsem pokročil. Zatím díky za rady. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najde se tady někdo z Olomoucka, kdo by po mě překontroloval zapojení všech káblíků a komponentů v PC??? Nějak jsem to dal dohromady, ale nezapne se mi monitor. Asi není něco v pořádku.

Pomůžou mi i nějaké postřehy z praxe, kam se mrknou a co ověřit.

:help::feve::wallbash:

Chtelo by to popsat co to vlastne po zapnuti dela ( jestli se roztoci ventilatory ) a pripadne jestli to pipne ( pokud mas k te desce pripojenej beeper ).

Tahle naslepo bych tipnul bud nepripojeni 2-hyho napajeni MB ( to je konektor c.2 ) na tom nakresu, pripadne na propojenej Clear CMOS jumper ( coz ovsem pokud to uz nekde jelo neni pravdepodobny ). Teoreticky taky muze byt slabel zdroj, napis kolika W zdroj k tomu mas. Rozhodne taky v prvni okamzik odpoj vsechny datovy kable od HDD, CD, ....

Problem muze byt taky v pametech, fakt tezko rict. Nejjedondussi diagnostika takhle na dalku asi zapojit beeper a zkusit to pustit bez VGA ( pokud je deska OK, tak bude divoce pipat ). Pokud to nedela nic, zkusit zapnout jeste i bez pameti ( taky by to melo pipat, ale jinak ).

Ted jeste koukam ze tam mas pasivni chlazeni ... to mas i na CPU ? Muze byt problem i v tom ze deska si hlida otacky chladice CPU a pokud tam zadny nejsou, tak to muze detekovat jako chybu a nepokracovat.

Jinak ja jsem z Brna kdybys mel nekdy cestu sem, tak se na to muzu kouknout.

Editováno: , autor: Rorejs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za obsáhlejší návod. Zdroj je koupený s novou case a má 400W, což musí stačit na to, co v bedně mám. Teď to mám vše sbalené a jedu ke známému a uvidím, jestli ta má grafika naběhne u něj. Jak už jsem psal, myslím, že to bude nějakým připojení. Když bych si nevěděl rady, klidně do Brna zajedu a můžeš se na to mrknout. Vyzkouším to i vše poodpojovat, jestli to pípne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bude predpokladam lcd ;) u nekterych se stava ze pri nejakem predvolenem rozliseni nejsou schopny nabehnout dokud to nezmenis na jejich nativni rozliseni ;)

Neni to LCD. Já si na LCDčka nepotrpím. Je to klasickej CRT 19". Mám doma ještě další dvě PC a monitor je O.K. Opravdu bych byl radši, kdyby to někdo tady z okolí okoukl a pak řekl, co s tím dál. Nevidím problém s tou bednou někam dojet, takže kdo by si troufl, tak jen pište. Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko, Lipník, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozna je to strela mimo ale tak me napada ze Celeron D neni dvoujadro a zakladni deska je se socketem 775 coz je i pro Core DUO ktere ma pridavne napajeni, znacene u zdroju 2,1 2,2,jestli se nepletu...tak me napada jestli jsi nahodou nepripojil tohle napajeni urcene pro Core DUO a tento procesor to nepodporuje....ale hned si muzu protirecit,ze kdyz podporuje stejny socket tak i napajeni by nemelo byt rozlisovano s jinym procesorem pro tentyz socket

rozeber to cele a znova pripoj zdroj grafiku a pameti, omrkni jestli mas dobre pripojene ledky pro indikaci a zap/vyp + reset...ikdyz tady by problem byt nemel

a zkus jeste jen jednu pamet, mel sem driv problem se dvema, ikdyz pokud jsou stejne velikosti tak zase tu chyba nebude :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najde se tady někdo z Olomoucka, kdo by po mě překontroloval zapojení všech káblíků a komponentů v PC??? Nějak jsem to dal dohromady, ale nezapne se mi monitor. Asi není něco v pořádku.

Pomůžou mi i nějaké postřehy z praxe, kam se mrknou a co ověřit.

:help::feve::wallbash:

Co to je nezapne se na monitor? Odpoj floppy, dvd mechaniku, hdd, nech jen zapojenou desku + resetni BIOS: Jumper 25. Přendej na druhou pozici počkej chvíli, vrať zpátky a zapni...no a pak to vem někomu kdo ví co a jak, aby zjistil proč to nejde. Točí se ti ventilátory na desce a ve zdroji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže deska určitě dvoujádrové procesory nepodporuje, to bych si ho určitě koupil. V manuále je napsáno tohle:

775-Pin Socket supporting Intel® Pentium® 4 / Celeron® D

processor (in 775-land LGA package)

- FSB 800/533 MHz

- Supports EM64T CPU

- Supports Hyper-Threading Technology (see CAUTION 1)

Ramky jsou 2x 1GB 533MHz. Měly by normálně jít v dual channelu. Zkoušel jsem i s jednou a nic. I HDD jsem odpojil.

Napíšu to asi laicky, ale mám pocit, že do slotů nejde šťáva. Takže jsem si různě experimentoval, přemýšlel a nakonec se nezaply ani větráčky, což znamená to, že je špatný zdroj. Zítra jedu reklamovat. Snad nebudu muset čekat 30 dní a vydají mi kus za kus. Pokud vše vymění zítra, zkusím pomalu znovu krok za krokem a dám zase vědět, jak to dopadlo.

Snad si to tady přečte i nějaký můj krajan a bude ochotný se pak na to mrknout. :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...