Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

Musíš přes sudo jej editovat nebo z termínálu a manuálně do něj přímo vepsat informaci o rozlišení a monitoru. Nebo jako root se přihlaš. Root je defaultní ´admin´, když vytváříš svého uživatele (zabiaka, třeba), vytvoříš vlastně obyčejného uživatele, který ale může spouštět administrátorskou konzoli.

Editováno: , autor: flames
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem ubuntu ještě šanci a není to špatné. Ale nějak nemůžu nastavit rozlišení tak aby bylo pořád 1024x... musím to nastavit v ovladači grafárny ale to nastavení nelze uložit do /etc/X11/xorg.conf asi nemám dostatečné práva bo co ale nedokážu se příhlásit jako root. Nevíte co s tím??

Co to máš za verzi? Je to poslední Ubuntu 8.10? Podle mě když spouštíš Nvidia configurátor by to mělo chtít heslo. Tvoje heslo(pokud jsi jediný nebo první uživatel)

A proč máš dole v liště spuštěný Firefox jako root?

Jinak já jako uživatel linuxu obcházím editaci tak, že mám nainstalovaný program "mc". Vypadá jako norton comander, spouští se z konzole a pokud zadáš "sudo mc" a pak heslo, přihlásíš se jako root a můžeš editovat co chceš (taky zmrvit :-))

.

Editováno: , autor: Tomas M01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám poslední verzi. Ten firefox to je jen stránka kde jsem hledal to Root. Heslo to po mě bohužel nechce když zapnu to invidia.

Ono já to tam nastavím, ale nejde to zapsat a při dalším startu tam mám zase 800*600.

Já nevím co tam mám manuálně napsat, aby to rozlišení fungovalo tak by bylo pro mě lepší přihlásit se jako ten root a pak to přez to invidia tam normálně zapsat.

Jenže když si povolím toho root a pak dám odhlásit a přihlašuji se jako root tak mi to píše, že jako root se nemůžu přihlásit v tomto okně.

A kde se dá ten mc stáhnout?

Jinak je to pěkný, kdyby byly všechny programy i pro tohle nebo byly kompatibilní tak by měl mikrosoft problém. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám poslední verzi. Ten firefox to je jen stránka kde jsem hledal to Root. Heslo to po mě bohužel nechce když zapnu to invidia.

Ono já to tam nastavím, ale nejde to zapsat a při dalším startu tam mám zase 800*600.

Já nevím co tam mám manuálně napsat, aby to rozlišení fungovalo tak by bylo pro mě lepší přihlásit se jako ten root a pak to přez to invidia tam normálně zapsat.

Jenže když si povolím toho root a pak dám odhlásit a přihlašuji se jako root tak mi to píše, že jako root se nemůžu přihlásit v tomto okně.

A kde se dá ten mc stáhnout?

Jinak je to pěkný, kdyby byly všechny programy i pro tohle nebo byly kompatibilní tak by měl mikrosoft problém. :)

Program "mc" nainstaluješ pomocí volby " System-Sprava-Spravce baliku Synaptic", pak jen zadas vyhledat "mc" a vyberes nainstalovat.

(musis byt pripojeny k netu, stahne si to z repozitaru a nainstaluje samo).

Pokud nemas prava pro zapis, musis tu konfiguraci spustit jako root, to znamena, ze nejdriv zjistis, jak se dana aplikace spousti. V menu se dostan az k ni, pak klikni pravim a podivej se do nabidky vlastnosti. (pokud nenabizi nabidku"vlastnosti" dej "pridat nabidku na plochu" pak pravim a vlastnosti. V chlivku prikaz se objevi neco jako : /usr/bin/nvidia-setting . Spustis konsoli a zadas : "sudo nvidia-settings" ( proste to co je za /usr/bin/) a heslo.

Pak by jsi mel mit pravo pro zapis. Pisu z Kubuntu a navic mam ATI kartu, tak snad jsem neudelal chybu. Dej vedet jak jsi dopadl. Neni to spatny system, jen pokud prechazis z WIN, chce to trochu trpelivosti. ( naopak asi taky). Hodne stesti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau panove mam takovy dotaz...mam v NTB mechaniku NEC 7550A a necetla me DVD malo kdy aopravdu z 97rocent necetla.... tak jsme udelal flash,ALE....

normal vse probehlo celej flash po dobu flashe blikala mechanika atd.... pak to napsalo ze je to hotovo.... tam ok a restart od te doby porad svitila a nesla otevrit ,ale porad byla detekovana v systemo.povypnuti a zapnbuti pc zmizela a uz ji nenajde ani flash..... jde to nejak opravit??RAD BY JSEM JI ROZCHODIL...DEKUJI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...