Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

no panove, nechci byt nejakej puritan nebo tak, sam nejsem zadnej svatousek, ale nechapu proc by lide nemeli ten system koupit..

ukradli ste snad pocitac v obchode co mate doma?

ukradli ste snad auto co mate pred domem?

nevim v cem pocitujete, ze je sw jiny, je to kradez jako kazda jina.. 2,5k za visty neni snad tolik, aby si to nemohl nekdo dovolit.. tento pristup me fakt stve.. :(

trosku starsi ,ale jestli muzu odpovedet :D

1,2,3 PC jsem si mohl vybrat,auto jsem si mohl vybrat jake jsem chtel, system ? nejenze mi ani nebyl dan ke zkousce ,ale nebyla mi ani dana jina moznost nez proste jit do widli , licence ? cetli jste to nekdo ? same povinosti ,zadne prava , neni to kradez jako kazda jina, a nerikej mi tu ze si muzu vybrat linux nebo podobne , kazdy vi ze to proste nejde (i kdyz v posledni dobe uz svita na lepsi casy )

je to jako bych si koupil auto ktere bych si vybral ,ale k jeho uzivani bych si musel zakoupit klic za 5000 ktery by mi dovoloval ho pouzivat,jinak by mi bylo k prdu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trosku starsi ,ale jestli muzu odpovedet :D

1,2,3 PC jsem si mohl vybrat,auto jsem si mohl vybrat jake jsem chtel, system ? nejenze mi ani nebyl dan ke zkousce ,ale nebyla mi ani dana jina moznost nez proste jit do widli , licence ? cetli jste to nekdo ? same povinosti ,zadne prava , neni to kradez jako kazda jina, a nerikej mi tu ze si muzu vybrat linux nebo podobne , kazdy vi ze to proste nejde (i kdyz v posledni dobe uz svita na lepsi casy )

je to jako bych si koupil auto ktere bych si vybral ,ale k jeho uzivani bych si musel zakoupit klic za 5000 ktery by mi dovoloval ho pouzivat,jinak by mi bylo k prdu

OMG ty zas pises hovadiny, vsak si muzes koupit i auto bez ridici jednotky a vis k cemu ti bude ? Uplne k tomu samemu jako hardware PC bez SW. Kup si PC s OEM licenci Windows a mas to jako kdyz kupujes auto s ridici jednotkou a softwarem. Jedinej rozdil je, ze u PC vidis kolik ten SW stoji u auta nikoliv.

Pokud se ti nelibi windows muzes jit do linuxu, nelibi se ti Linux di do MacOS moznosti je hromada, jen jsou lidi liny zkusit neco jineho, vzdyt preci ty wokna fungujou tak proc hledat neco jineho, treba i lepsiho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale no to je mi novinka :D videl nekdy nekdo prodavat auto bez ridici jednotky ,nebo treba telku,pracku,lednicku ? nebo treba ze by na displey auta vyletela licencni smlouva ktera zakazuje v aute jist,spat,kourit,soulozit a pokud vam auto shori vinou zavady jednotky tak vyrobce nenese zadnou odpovednost ? myslim ze diky obrovske konkurenci by si to zadna automobilka nelajsnula ,natoz prodavat auto bez kol nebo napr. sedacek

ja netvrdim ze slohnout widle je uplne koser, jen tvrdim ze to neni uplne normalni kradez jako kazda druha,

proc si myslis ze programatori neudelaji widle tak aby nesli ukrast ? aby jsi je musel opravdu koupit,

je to jednoduche , kazdy kdo se doma nauci slohnute widle chce mit widle i v praci a bez toho by nebyl mrkvosoft nejbohatsi firma na svete, kazdy by utekl k jinemu aspon trochu podobnemu systemu kdyby nesli kopcit a tak lehce slohnout,dokonce si myslim ze ty cracky a podoben ficurky na obejiti widli dela sam mrkfosoft

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-Tak v první řadě zmíněná věta "cetl jsi zakon?tam je definovane to, ze pirat je ten, kdo nabizi,kopiruje a siri nelegalni programy,hry atd.atd. a ne ten, kdo to ma v pocitaci" není uplně pravda, software je ilegální, i když jej dále nenabízíš.

-S Gatesem - to jsou takové rychloúvahy. Jistě, někde něco vzal, upravil a prodal. A jak jako to jinak má fungovat? Vzal, vylepšil, prodal, ok, mně to vyhovuje tendle model. MS je něco jak flaga před býkem, každý kupa keců, ale produkty nabízí prvotřídní. Že se za ně platí? Však si je nemusíte kupovat! Visual Studio taky okopíroval a prodal?

- Nikdo nikoho nenutí si kupovat počítač. Když trpíte nenávistí k Windowsům - NEKUPUJTE SI HO, kupte si Maca nebo si nainstalujte nějakou distribuci Linuxu. Nikdo vás nenutí Windowsy používat.

- To s tou ochranou, kopírováním, programátory a cracky, to je totální nesmysl, že mi ani neleze na jazyk odpověď. To je jako říct, že vraždy a dopravní nehody dělají policajti, aby měli práci. Stejná relevantnost. Může mi někdo říct operační systém, který nabízí pro profesionální tvorbu aplikací a práci s IT stejné možnosti jako Windows a aplikace, které jsou k tomu určeny a jsou zadarmo(tedy - nemusím za ně platit jako za ty zlé Windowsy?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporucil bych ti si sehnat smahnuty XP dat SP2 a mas klid, obzvlast v levnejch notasech sou Visty tragedie...

PS:Driv sem si asi jako jeden z mala BLBCU koupil orig XP Prof ale po 2x zmene HDD a resinstal (kazdy win vydrzi max rok nez se zku*vi) uz me to nebralo cd key tak sem volal na podporu ale uz me to prestalo bavit se snima dohadovat , poslal sem operatorku do pr*ele, ze neinstaluju vsem znamejm ale mam ho jen pro sebe... sehnal sem si craclou verzi a mam klid...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

flames no podle drivejsich zakonu USA o softu, je to naprosto stejny pripad jako kdyby jsi dneska vzal widle a prejel je pres NLITE,hodil do toho nejake jine pozadi,upravil grafiku, playery,prohlizece atd.. dal tomu jiny nazev a hle novy system je na svete,tudiz je podle me nehoraznost s jakou se widle dneska prodavaji

a to s temi cracky na widle nemam s vlastni hlavy, svagr dela v microsoftu a je to prej nepsana politika

jeste jednou ti pisu, jasne ze neni uplne spravne si obshlehnout jejich system,ale dejte mi konkurenci ,at uvolni bill zdrojovy kod pro treti strany aby slapali programy bez kterych se neobejdeme i na jinych systemech, potom jestli budou widle nej kopie do ni urcite pujdu (a i cena pujde zavratne dolu)

soucasny stav veci mi prijde jako vydirani , a prestante mi tu porad psat o OS mac nebo linuxu,kazdy vi ze bez podpory vetsiny programu (a tudiz uvolneni zdrojaku a directu) to proste nepujde,

jeste malickost,ver ze mrvosofti by dokazali udelat system co nejde obslehnout ;)

navic k tomu kopirovani, ja jsem proste normalni cesky clovek a kdyz vydim na zemi lezet stovku a je jeste navic od americana , tak ji zvednu a dam do sve kapsy :D nestydim se za to ;) docela by me zajimalo jestli ty by jsi ji bezel vratit na policii

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si kapánek pleteš - nepsaná politika je tvořit nedokonalý software, to je ovšem nepsaná politika všech větších výrobců softwaru a všeho zboží vůbec (je na to dokonce ekonomická teorie), nejen MS, ale to by si věděl, kdyby si se na takové činnosti podílel. Zabezpečení softwaru není tak uplně ´by dokazali´ jednoduchá otázka a potyka se s ni většina sw firem.

MS uvolňuje kvantum zdrojového kódu, na kterém můžeš budovat stovky tisíc lepších a lepších aplikací. To s tím uvolněním zdrojových kódů nechápu, to jako chceš, aby windows byly opensource, jo? MS poskytuje jednu z nejširších veřejných podpor vývojářů na svých sdk balících, msdn je největší podpůrná síť atd., samozřejmě zadarmo.

Nevěřím ti to, protože takové tvrzení je nesmysl a nemáš ho nijak podložené ani teoreticky, ani prakticky.

Až půjde na ulici člověk a vypadne mu stovka z kapsy, seberu ji a vrátím mu ji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusi jsem to a je to fakt brzda,ale po odinstalování mi to pojebalo ikony-zůstal vzhled po Vistách.Jak to napravit?

hmm to je presne ono... sami Vista balicky a ho.no z toho ... zkus obnovu ze zalohy - nevim jak to je presne myslim centrum zalohovani a obnoveni a dat tam datum nejaky co ti to slapalo..

je pravda ze tohle je lepsi neinstalit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

flames ano chci aby puvodni jablickovy system ,slohnuty Billem byl opensource,samozrejme ne vse,vsechen ten balast kolem si muze Bill nechat , chci jen zhruba 200 mb zakladniho systemu na kterem by se staveli ostatni systemy, miliony zbytecnych veci ,podprogramu si muze Bill nechat jako sve vylepseni a ma na nej plne pravo, a nejsem sam, pozaduje to vetsina vyrobcu softu na svete

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo souhlasím s tím, že XP vydrží fungovat maximálně rok. Pak je nutný reinstal. Zajímalo by mě to jak je to z Vistama?

cosby: Mě to šlo myslím normálně odinstalovat i s ikonama. Jak to napravit bohužel nevím.

Já jsem nakonec reinstaloval protože systém byl zpomalený tak nějak furt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo souhlasím s tím, že XP vydrží fungovat maximálně rok. Pak je nutný reinstal. Zajímalo by mě to jak je to z Vistama?

cosby: Mě to šlo myslím normálně odinstalovat i s ikonama. Jak to napravit bohužel nevím.

Já jsem nakonec reinstaloval protože systém byl zpomalený tak nějak furt.

Už to mám,ale nestačilo jen odinstalovat.Musel jsem promáznout registri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo souhlasím s tím, že XP vydrží fungovat maximálně rok. Pak je nutný reinstal. Zajímalo by mě to jak je to z Vistama?

cosby: Mě to šlo myslím normálně odinstalovat i s ikonama. Jak to napravit bohužel nevím.

Já jsem nakonec reinstaloval protože systém byl zpomalený tak nějak furt.

Visty 6 mesicu a zatim OK - jde o SP1 a radeji s nima nedelam psi kusy.....no ikdyz.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Visty kolem pěti měsíců a myslím, že jsou krapet zdatnější v zamezení balastování než XP nebo 98, které byly hodně otevřené. Na Vistách je fajn, že jsou opravdu blbuvzdorné a když dojedu z rachoty dom, tak nemám strach, že přítelka něco podělala. Je samozřejmě dobré je jaksi udržovat v kondici - mazat nepoužívané programy, defragmentovat disk, čistit registry, čistit dočasné soubory, zbytečně neinstalovat kažou zhovadilost z netu apod.

S Jablíčky mám krátkou zkušenost, MacOS mě ovšem nijak nenadchl, celkově Apple je pro mě symbol firmy, která na co sáhne, to zmrví (iPhone, iPod) a dělá kolem toho ještě větší mediální humbuk a hype než MS (a to už je co říct).

Ale jestli jste ochotni překročit vlastní stín, vyzkoušejte Linuxy, nejsem nějak ´linuxfan´, ale prostě pravdou JE, že takové Ubuntu je na uživatelské úrovni a podpoře snad ještě primitivnější než Windows a jejich instalaci a obsluhu zvládne dokonce i student Filizofické Fakulty UK. Pokud používáte počítač na internet, hudbu, filmy, maily, občas něco napíšete ve Wordu nebo vyplodíte v Excelu, může to být vaše volba. Programy z Windows mají buď alternativy, nebo mnoho z nich není problém rozběhat ve Wine(třeba hry).

No, uvidíme co Win7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trosku jste kluci ten prispevek nepochopili ;) ja tady netaham jablko system, to do ceho koukate a jmenuje se to XP,vista nebo podobne, je puvodne system od apple (a ten to zase obslehnul od Xeroxu i s vynikajicim napadem zvanym mys ) takze da se rict vsichni kradou od vsech az je nakonec napadlo vytvorit si zakony a presvedcovat lidi ze jsou zlodeji kdyz kopiruji jejich okopirovane systemy,

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...