Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

já si myslím, že kopírování jim paradoxně spíše pomáhá. Používá to více lidí bo to jde sehnat a pak to vyžadují i v práci.

To samé kopírování cd-ček já si myslím, že čím více skopírovaných cd tak i tím více prodaných. Kapela se stane rychleji a více známou a má více fans a ty si cd koupí.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Používá to více lidí bo to jde sehnat a pak to vyžadují i v práci. " - no já nevím, ale můžeš uvést nějaký konkrétní případ, kdy firma jela, dejme tomu na Slackwaru nebo Macu, a díky tomu, že účetní doma používá stáhlé Windows, tak firma přešla na ně? Zná vůbec někdo nějakou firmu, která se nezabývá it a účetní tam dělají/dělali v něčem jiném než ve Woknech? Mimochodem - právě firmy často používají ilegální software (i když velká část je způsobena tím, že se špatně vysvětluje pojem freeware). Procentuální využití ilegálních windows je navíc v západní Evropě a USA procentuálně naprosto mizivé proti nám.

Prodejnost hudebních cd je naprosto samostatná kapitola. Internetová doba totiž rozšířila svět o další hudební formát mp3, to má za následek dvě věci - hudba se stahuje, kopíruje, pálí a druhak - přístup k ní se zrychlil. Nastolil se trend, že do budoucna lze stěží jen počítat, že donutíme s našimi cenami cd v obchodech mládež, aby šla a koupila si cd, když se jim líbí. Mnohem jednodušší je nastartovat emuli a všecko si potáhnout přes odpoledne, tak akorát navíc ve formátu pro telefon či mp3přehrávač. Jediná smysluplná možnost pro labely a muzikanty je tak s internetem pracovat, prodávat hudbu přes internet, prezentovat se více přes internet a když ceny budou dobré a stahování bude jednoduché, lidi si hudbu budou kupovat tam a nebudou remcat a stahovat jinde z pofiderních a ilegálních zdrojů(tím chci říct, že služby jako i-legalne nás z nouze nevytáhnou, jejich cenová politika je zralá na přesdržku).

Hudba je mnohem ´rychlejší´ médium, než byla kdy předtim a bohužel se to dá odpozorovat například na postupném snižování kvality produkční práce, viz. například poslední album Metallicy vyšlo s totálně nedodělaným zvukem a Ulrich si klidně řekně "To je oukej...".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím chci říct. Že win je i díky tomu, že ho má spousta lidí stáhnutý je rozšířen všude a všichni ví že sním umíte.

A proto je i pro firmu, která vybírá software přijatelnější než Mac. Firma, která bude vybírat mezi dvěma programy tak vybere pravděpodobně ten co v něm už někdo umí. Netvrdím že je to pravidlo.

Jako ilegálně s písničkou 34,90 Kč je opravdu nemravné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Všichni s ním umíte" si MS zaručuje tím, že zadarmo poskytuje kvantum software do škol levně a studenti mají mnohdy kvantum (= téměř všechny) softy od MS zadarmo ke stažení. Žádný OS ve funkčnosti, schopnposti, user friendly přístupu, zpracování a v možnostech nedosahuje na Windows ani po kotníky.

Kdyby firmy zaváděly to, co mají lidi doma, co by lidem bránilo(=co jim brání????) si doma nainstalovat MacOS nebo Linux?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taaaak, dostal jsem k notebuku jakysi hybridni televizni kartu, dokonce i originalni CD s programem power cinema. Samozrejme cestina tam neni. Tak jsem si stahnul cestinu, samozrejme instalovat to nechce a kdyz jo, tak cestina stejne nefunguje,zkousel jsem ruzne tri cestiny a nic. Nasral jsem se, instaloval jsem cinema stahnutou z internetu, soupl cestinu a jsem spokojenej, cestina jak visita. Takze se neprohlasuji za pirata, siritele warezu atd. jen jsem chtel, aby muj program sel hezky cesky. Nebylo mi to umozneno, tak jsem si to umoznil sam a kdo si za to muze? ONI! pak at se nedivi, ze se vsechno sosa z netu lollollol:smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u hudebnich CD jste me uplne vykolejili :D nevidim vubec proc by mel muzikant dostavat nejake prachy za to ze mi to za nej odzpiva PC nebo nejaky prehravac, at se hezky vrati tam kam po staleti patri a to na podia a koncertuji,nechapu proc by nejaky muzikant mel vydelavat miliony prodavanim umele hmoty,nebo brat prachy za to ze mi kvaka v radiu, kdyz tam nebude kvakat on, tak se jich stejne vyroji miliony dalsich,ja beru CD nebo radio jako reklamu prijdte si na me

flames a ver tomu ze kdyby lidi si zacli instalovat linuxy a perfektne se je naucili = nesel by okopcit win tak by spousty lidi sli do linuxu, tak pocitacovy cas je kratky a verim tomu ze do dvou let ti bezi vsude ve firmach linux, (ja si myslim ze ta doba uz je dokonce pomalu tady,linuxy se hodne zlepsili,treba takovy kubuntu uz dneska zvladne skoro kazdy,jenze nikdo nema potrebu do nej jit kdyz si za par minut stahne osvedcene widle)

podivej shrnme to , ja to beru polopaticky, presvedcovat lidi ze jsou zlodeji at si nestahujou mp3 nebo soft z netu je hazet hrach na zed,at to udelaji ze to nepujde a uvidime kolik lidi to bude pouzivat,

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

creck: Hele, s tím Linuxem to prostě fantazíruješ(pro informaci - Linux není vždy až tak uplně zadarmo, profesionálně využitelné distribuce jsou zpoplatněné stejně jako soft na ně a to ani nemluvím o nebezpečí vězícím v OpenSourcu). S tou hudbou, takže ty vlastně tvrdíš, že kapely by měly zadarmo (rozuměj - na vlastní, dost vysoké, náklady) rozdávat všem eventuálním zájemcům cd a posílat jim linky na svá alba. Dobře, doporučuju ti založit kapelu, ať se trochu vrátíš do reality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když, už jsme u toho Mrdkosoftu tak nevypadá, že by zrovna živořil díky tomu že máme nelegální soft :)

Naše české kapely taky ne. V dnešní době se jde muzikou i živit a to dříve dost dobře nešlo i když se prodávalo více CD.

A podívejte se na Evu a Vaška ty prodali již milion svých cd :palec2::smich:

creck: Mám doma kytaru, když tak lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

creck: Hele, s tím Linuxem to prostě fantazíruješ(pro informaci - Linux není vždy až tak uplně zadarmo, profesionálně využitelné distribuce jsou zpoplatněné stejně jako soft na ně a to ani nemluvím o nebezpečí vězícím v OpenSourcu). S tou hudbou, takže ty vlastně tvrdíš, že kapely by měly zadarmo (rozuměj - na vlastní, dost vysoké, náklady) rozdávat všem eventuálním zájemcům cd a posílat jim linky na svá alba. Dobře, doporučuju ti založit kapelu, ať se trochu vrátíš do reality.

nikdo je nenuti natacet CD , at se na to vybodnou kdyz je to tak ztratove, prej na sachte potrebuji stale vic a vic horniku a kopirovat jejich praci v dole urco nikdo nebude :D

s tim linuxem to fantazirovani neni, samozrejme az to nepujde kopcit widle tak lidi urcite nepobezi (aspon ja tedy ne) koupit si priblbly system za 5 klacku a pujdu do kubuntu, jestli to udela vic a vic lidi tak budou hlavne sefici vyzadovat v praci linuxy, no ale nechme fantazirovani, at to udelaji ze to nejde kopcit a uvidime jak to hne s trhem

no neverim tomu ze na zapadnich trzich by si nekdo koupil PC bez systemu a ze to tam umi nainstalovat i dite v materske skolce , ber zas pomer platu tam a tady, pokud tu chce za to nekdo dejme tomu ctvrtinu platu a u nich dejme tomu desetinu tak kdo si ho pobezi okopcit ?

nehlede k tomu ze na zapadnich trzich stoji Vista ultimate od 130 dolaru a u nas skoro pet litru , coz mi prijde taky pekne ulitle

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to já řeším opačný problém. Dostal jsem nového nouťase a co k tomu nepřibalili...Vista Home premium :aggressive: takže už jsem sdělil požadavek, že chci koupit XP. Mé prosbě doufejme bude vyhověno. Visty totiž udělali z 2,25Ghz a 3G ramky slušnýho slimáka a neskutečně mě štvou těma jejich přiblblejma dotazama a povoleníma na všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to já řeším opačný problém. Dostal jsem nového nouťase a co k tomu nepřibalili...Vista Home premium :aggressive: takže už jsem sdělil požadavek, že chci koupit XP. Mé prosbě doufejme bude vyhověno. Visty totiž udělali z 2,25Ghz a 3G ramky slušnýho slimáka a neskutečně mě štvou těma jejich přiblblejma dotazama a povoleníma na všechno.

Na tohle sem taky cekal az sem nekdo napise. Kdyz se Te na nic ptat nebude, budes zase nadavat, ze to je deravy, dostane se tam kazdej vir, malware atp. Visty jsou na HW narocne, to je znama vec, ale jinak pokud mas HW co tam pises, tak ten si s Vistama poradi bez problemu, sam mam C2D na nizsi frekvenci, momentalne s 2GB RAM a nevidim zadnej problem. Notes mam samozrejme na praci, skolu, hudbu, filmy atp. ne na hrani her.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale stejne si myslim,ze se tem vistam neubrnime, jde to vsechno dopredu ta technika. ja delam ve wistach skoro 14 dni a uz jsem si zvykl, samozrejme hodne informaci jsem ziskal z netu co a jak funguje, jak nastavit sit, vypnout toho blbyho policajta apod.taky me prekvapil outlook expres , ten je 50x slozitejsi, nez ten outlook 6 na XP, ale myslim, ze je to otazka casu si zvyknout na nove prostredi. Takze muj nazor je se tech windows vista nebat a proste do toho jit :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sem psal, mam visty na vsech svojich kompech a nemuzu si stezovat. Nenapada me nic co bych potreboval a neslo mi na nich. S rychlosti to take tak spatne neni, vubec na ntbk ktery jen uspavam, tam je od stisknuti tlacita power po chvili kdy muzu pracovat tak 10 sekund, coz mi XP nedaj ani omylem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale stejne si myslim,ze se tem vistam neubrnime, jde to vsechno dopredu ta technika. ja delam ve wistach skoro 14 dni a uz jsem si zvykl, samozrejme hodne informaci jsem ziskal z netu co a jak funguje, jak nastavit sit, vypnout toho blbyho policajta apod.taky me prekvapil outlook expres , ten je 50x slozitejsi, nez ten outlook 6 na XP, ale myslim, ze je to otazka casu si zvyknout na nove prostredi. Takze muj nazor je se tech windows vista nebat a proste do toho jit :palec2:

Outlook Express je z nové sady Office, není součástí Vist, klidně si ho můžeš nacpat do XPček (já to tak například mám v práci). Esli jít to Vist nebo ne, to je složitější otázka, teď spíš ne a počkat, co Win 7 přinesou a zda by nebyly Visty jen slepou cestou jak se zatím zdá (nic nového mimo optimalizované jádro a mix předchozích systémů totiž nepřinášejí). Kdybych si kupoval nový komp se systémem, určitě bych zvolil Visty a ne XP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zatím na Visty nedokážu udělat názor. Nikde se objektivní recenzi nedočtete. Všichni na ně nadávají, už z principu, že se jedná o Mrdkosoft.

Ale horší jak XP-čka snad nebudou tak bych se jich nebál. Zatím zkouším tu nejnižší verzi vist na opravdu pomalím PC, je to pomalejší, ale ne zas o tolik jak bych čekal.

Ale cena 4499 Kč za tento program je nehorázná. A není se čemu divit, že si ho lidé pálí. Aby stál operační systém polovinu co celý počítač. Přijatelná cena by byla 500Kč a myslím, že by to nestálo nikomu za to si pořizovat nelegální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...