Přejít na obsah

Hagusy na OII Combi - dodatečná montáž


Mareček

Doporučené příspěvky

Dá sa dodatočne domontovať pozdĺžny strešný nosič tzv. "hagus" na kombi karosériu ? - / sú všetky karosérie rovnaké alebo je rozdiel medzi verziami výbavy klasik....elegance /.

Až sa to dá domontovať do verzie karosérie klasik viete to niekto zohnť za rozumnú cenu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá sa dodatočne domontovať pozdĺžny strešný nosič tzv. "hagus" na kombi karosériu ? - / sú všetky karosérie rovnaké alebo je rozdiel medzi verziami výbavy klasik....elegance /.

Až sa to dá domontovať do verzie karosérie klasik viete to niekto zohnť za rozumnú cenu ?

Co servis? :) Rozhodně jdou dodatečně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide oto či pod vrchným plechom karosérie sú nalisované závity na upevnenie nosiča / aby mi v servise "kde sú všeci najmúdrejší " nespravily diery a potom zistia že su tam není žiadné závity na prišrobovanie úchytiek "hagusov"/.

- tou rozumnou cenou som myslel niečo lepšie ako 255 EUR, čo tak 1/2 s oficiálnej ceny ŠKODA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čalunenie stropu dole ísť nemusí, šrobuje sa to do medzipriestoru v karosérii - mám celý strop dole a preto sa pýtam či nieje rozdiel v karosérii lebo z vnútra do toho medzipriestoru vidieť nieje a keď si dám podla Škodovackej šablóny spraviť diery a tie matky tam nemudú..... úfff, to bude prúser.

Editováno: , autor: Mareček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čalunenie stropu dole ísť nemusí, šrobuje sa to do medzipriestoru v karosérii - mám celý strop dole a preto sa pýtam či nieje rozdiel v karosérii lebo z vnútra do toho medzipriestoru vidieť nieje a keď si dám podla Škodovackej šablóny spraviť diery a tie matky tam nemudú..... úfff, to bude prúser.

Mám dojem, že je škoda nabízí jako origo příslušenství, takže by měly určitě jít i dodatečně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tam žiadne matice nie sú, ale sa pri montáži navŕtajú diery do plechu a potom sa tam matice nalisujú (aspoň u Felicie to tak robili). Treba na to náradie. A po montáži si dobre očistite auto od tých pilín, lebo začnú hrdzavieť a ťažko sa to potom čistí,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 11 měsíců později...
Zdravim, chtel bych dat dodelat stresni lyziny na OII Combi, ve sve neskonale blbosti jsem na to pri objednavani vozu zapomenul, jak to probiha? Musi se vrtat do strechy? Nebo jak to je?

Diky hodne moc za odpoved

Draken

ano,musí..je to složitější..ve střeše je na každé straně myslím 5 dír...ty to můžeš udělat stylem alá Octavia I a to tak,že ze spodu tapecu stropu(vnitřní strana střechy) dáš podložky pro zavrtání šroubu(funkce matky)...čili pokud si to budeš dělat sám,musíš odlepit a odcvakat celý strop vč. plastů samozřejmě, vyvrtat díry do střechy a přichytit je zespodu podložkama...jinak originálně má kraj střechy jiný tvar,má vystouplé "cuply" se zabudovanou matkou(prakticky přivařená matka k vršku střechy)... ;)

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano,musí..je to složitější..ve střeše je na každé straně myslím 5 dír...ty to můžeš udělat stylem alá Octavia I a to tak,že ze spodu tapecu stropu(vnitřní strana střechy) dáš podložky pro zavrtání šroubu(funkce matky)...čili pokud si to budeš dělat sám,musíš odlepit a odcvakat celý strop vč. plastů samozřejmě, vyvrtat díry do střechy a přichytit je zespodu podložkama...jinak originálně má kraj střechy jiný tvar,má vystouplé "cuply" se zabudovanou matkou(prakticky přivařená matka k vršku střechy)... ;)

Dekuji moc. Ja nejsem moc technicky typ (= sem liny/nemam cas), tudiz to asi ponecham na servis, sem zvedavy, kolik me to bude stat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si říkám..nepoužívají se na to třeba i lisovací matice, na které se jen připraví díra a pak se z jedné strany nastrčí a pákovým přípravkem zalisují? takhle mi dělali do karoserie originál závit na přidělání držáku CD changeru

to nevím..ale každopádně když to dá do servisu, udělají mu to dle svého uvážení..-možná jak říkáš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Rolbař mi také říkal, že by tam snad měly být. Ale ju tu to SNAD. :wacko:

Ano, již se to řešilo, ale na OI. Muselo se vrtat do střechy a dávat myslím dokonce i matky, nebyly tam. Ale to byla O1.

Zkušenost a dobrá rada, je nad zlato.

Samozřejmě, do střechy se vrtat musí, ale když tam budou ty matky, tak to bude bude jako muster a minimalizuje se chyba.

Kvalitní silikon mám, v tom problém není.

Editováno: , autor: Miloš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...