Přejít na obsah

Vyskočila zařazená spátečka


pointfrost

Doporučené příspěvky

No když koukám na datum, možná už má maník vyřešeno... ale kdybych vyndaval převodovku, určitě bych vyměnil i spojku, minimálně novou lamelu, ta práce už bude +/- za stejné peníze..

vyřešeno ještě není, dneska jsem byl v servisu u známýho, prej převodovka bude ok ale spojka je asi nasračku, zabírá až nahoře, to vrznutí nevěděl co je, spatečka a jednička jdou špatně zařadit. Tak udělam spojku. Převodovka bude venku taky, ale nevim jestli ji necham dělat.

Asi se stavim ještě do nějakeho servisu. Budou chtit v škodovce chtit prachy za projetí a zjištění vad ? asi jo ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prekvapuje mne, ze to davas do skodovky, to se asi pekne prohnes kol1 . Ale spojka je fakt previt, ta odpruzena dvouhmota asi musi zakonite drive ci pozdeji odejit, pokud s tim nejezdi jen duchodce do Kaulandu :scooter: . Kdyz bylo po vymene, ptam se servisaka, v jakem je stavu. On prisel, zakroutil s nim, a setrvak se skoro nehnul, pritom kdyz jsem si s nim predtim hral ja, mel vuli ca 45° - takze pri zaberu tam mohli byt pekne pecky, podle toho, jak si sedly polamane pruziny kol101 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do škodovky jsem to chtěl jen tak proklepnout, nějakou malou prohlídku, at vím co a jak.

Chci to udělat jen proto že chci to auto mít zdravé, a bojím se to dát kamkoliv aby moje nové díly neskončily uplně někde jinde ... ikdyž stejně všude jsou čuraci. nevím no ... v servisu (né škodovce to bych tam nechal všechno kapesné) ma člověk aspon doklad ne ?! ... nevim ...

Jsem obyčejný smrtelník, spojku si nevyměním ... i podle návodu by to bylo myslím o hubu

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ti nezbývá než si najít nějaký svůj "domovský" servis... Čistě orientačně, mě stála výměna spojky jen práce 3.500,-, přijde mi to docela dost, ale nevím... Ale na tvém místě bych neotálel, odnáší to převodovka :unsure:

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este trosku skusenosti s opravou mojej prevodovky (DUU)... aby si mal predstavu:

-nova stoji u nas 65000.-SKK

-mne trebalo menit cele jadro 5.rychlosti a hnaci hriadel - len tieto 2 diely stali dokopy 25000.-, to aby si mal predstavu, ze ked prevodovku rozoberies a budes chciet nieco menit.

- za robotu som zaplatil nejakych 7000.-SKK a to chlapik to robil doma po praci, aj ked je pravda, ze to najskor zvaral, zvar sa 2x utrhol, takze to robil na 3x atd. atd.

Ja mam benzin 1,6 a na tuto motorizaciu su jazdene prevodovky dost nedostatkovy tovar, lebo sa na nich zvyknu trhat nity na diferaku. Na vrakacoch ju nemali a cenofka bola udajne okolo 25000.-SKK ked sa nejaka objavila. Ked som riesil moj problem, tak som ziadnu nezohnal a servisak na mna tlacil, ze potrebuje to auto dokoncit, lebo mu zabera miesto, tak som kupil nove diely...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Buď rád, při cenách dílů se opravovat převodovku vůbec nevyplatí.

Sám mám problém na předlohovém hřídely a sehnal jsem pěknou škatuli na TDi za 1000kč. Protože jen cena dílů by byla kolem 5000kč.

Jinak kdybys tomu chtěl udělat hodně dobře a neváhal investoval dej tam převodový olej G 052 171 A2, dva litry, stojí sice 820kč/l je to do šestikvaltu ale v 5ti kvaltech se s ním potom řadí jedna báseň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...