Přejít na obsah

TDi - PD 74 & 96 kW


Komárek

Doporučené příspěvky

Zdravim, mám takový dotaz prosím vás a jsem líný hledat na internetu. Má někdo z vás přesnou charakteristiku těchto dvou (v podstatě jednoho) motoru?

Zajímalo by mě něco jako: spotřeby udávané výrobcem, popř. ze zkušeností vás uživatelů, výkonové parametry, max. rychlosti atd.

Zkrátka vše co vás napadne. A dále mě zajímá v jakých motorizacích se dá Octavia Tour sehnat. Je pravda, že dneska je na výběr pouze 1 naftový motor v tomto modelu? Dík předem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co komárku potřebuješ další auto vomotat kolem stomu?

Jinak do Tourky se dáva už jen 74kW TDI a jinak 1.6 MPI 75kW a 1.8T 110kW. Myslím že nic víc už není.

A ten 96kW TDI se montoval do 4x4 se mi zdá

Ne ne,do 4x4 byl vždy dáván ten 74kw s 6.kvaltem,ten 96kw byl v normál OI.....brácha vystřídal obě tyto verze.

Každopádně v té OI je ten 96kw bombastickej,brácha jí měl tehdy když jsem já v té době měl Passaty ze stejnym TDi 96kw a v té OI jel o dost lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mám takový dotaz prosím vás a jsem líný hledat na internetu. Má někdo z vás přesnou charakteristiku těchto dvou (v podstatě jednoho) motoru?

Zajímalo by mě něco jako: spotřeby udávané výrobcem, popř. ze zkušeností vás uživatelů, výkonové parametry, max. rychlosti atd.

Zkrátka vše co vás napadne. A dále mě zajímá v jakých motorizacích se dá Octavia Tour sehnat. Je pravda, že dneska je na výběr pouze 1 naftový motor v tomto modelu? Dík předem ;)

S 1.9 96kW jsem se svezl ve starém Superbu, tam se kolem 2500 ot projevoval dost velký turboefekt, což normálně nevadilo jen na sněhu a náledí se na to muselo pamatovat.Supík s tímto motorem jel pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím zda budu něco omotávat kolem stromu, ale bral bych starou Octávku s tím 96kW "zmetkem" :)

Věřím tomu, že jede moc pěkně - škoda, že se nedává do Octávky Tour - je to fakt velká škoda, ta 74kW si myslím bude o něco málinko lepší než ta 66ska, kterou sem měl, takže to nepřichází v úvahu, ten motor vůbec netáhne, ale o to víc vydrží (to se musí nechat).

A do ojetiny se mi už jít nechce... teď mám 4. ojetinu a sotva to člověk koupí, hned aby do toho cpal prachy - to je na nic. Jedno uděláš, druhý se "vysere"...atd. atd., je to jak bludnej kruh a např. do auta za 300.000,- kč narvat dalších 100 jen za nutné opravy a údržbu je trochu přehnané, když Octavia Tour se dá pořídit (nová) již za 400 papírů v nějaký solidní výbavě lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 1.9 96kW jsem se svezl ve starém Superbu, tam se kolem 2500 ot projevoval dost velký turboefekt, což normálně nevadilo jen na sněhu a náledí se na to muselo pamatovat.Supík s tímto motorem jel pěkně.

Já si vždycky myslel, že Na Superba jsou ty 1.9tky diesely slabé - že je to těžké auto a ty motory tam musej strašně trpět.

Kolik je váhový rozdíl mezi Superbem a Octávkou (jedničkovou řadou), pro upřesnění? Ď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...