Přejít na obsah

Přemístění zesilovače Genius SW-5.1 Home Theater..


Deny.Kr

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi.. -_-

Uživatel danone (ani neznám tvé jméno :huh: ) mi "nařídil" :D pochlubit se se svým výtvorem, tak se chlubím...

Ze 4. fotky je vidět část mé "skromné" aparatury (brzy 6.1 = 7 reproduktorů v pokoji)..malé info: Max. výkon i s očekávaným subwooferem činí 1 350 W, což je myslím an jeden průměrný pokoj nevyužitelné :)

...Před časem jsem si pořídil sestavu Genius SW-5.1 Home theater za směšných 600Kč, z čehož jsem prodal známému zbylé bedničky a subwoofer se zesilovačem jsem si nechal na přestavbu...Nutno uznat,že 45W subwooferu nebylo vyloženě málo a na takto nízký výkon hrál opravdu slušně.., nic-méně při síle jednoho předního reproduktoru (475W) mi byl při vyšších hlasitostech jaksi skoro nanic..Proto jsem si koupil Woofer reproduktor MAC Audio o výkonu 300W..Nekupoval jsem ho pro jeho obrovský výkon,jaký bych nikdy nevyužil-ale pro frekvenční rozsah 20-1000Hz..vyhlédl jsem si dokonce i stavěný zesilovač za pěknou cenu a vše jsem chtěl dát dokupy (viz. foto částečně upraveného subwooferu se spodním basreflexem o 1cm níž a s vrchním basreflexem navíc, to celé v imitaci černého dřeva)...jenže čas plynul, mé studenstské finance stále na přestavbu nestačily a já postupně došel k názoru, že je to nesmysl a že si raději koupím pořádný subwoofer...Poněvadž onen zesilovač ze sestavy Genius napájí můj přední (dobudoucna i zadní) centr, bylo mi líto vyhodit ho i s bednou..tak jsem se rozhodl použít malou bedničku z dřevotřísky, jenž kdysi dávno sloužila k dnes již neexistujícímu subwooferku k PC a vložit do ní onen zesilovač..Nic jsem neměřil,prostě jsem to rozebral,rozšrouboval,rozpojoval a rozpájel a zkusil,zda se to tam vejde..na výšku je ona bednička o rozměrech 19x19x19 cm snad na milimetr přesně,proto tam plošné spoje zapadli, jak dělané :) ..celkově byl prostor velmi stísněný, neb součástí zesilovače je asi i 5Kg trafo, které pořádně hřeje..a i případného kontaktu a následovného zkratu jsem se chtěl vyvarovat...pro lepší chlazení jsem onu bedničku musel z poloviny roztlouct, vrchní stěnu rozříznout na 3/4 a vložit tam nepříliš pohledný, zato velmi efektní chladič...boční díru po basreflexu jsem nechal, neb dobře odvádí teplo, ostatní díry(vč. díry pro reproduktor) jsem musel zaslepit a zatmelit..zadní plech pro funkční plochy jsem musel ze všech 4 stran ořezat a opilovat, jako šikovný kryt jeho hran se mi šikl původní kryt (dříve s látkou) přední části reproduktoru. Chyby,jako zlomený kryt tepelné pojistky, kterou jsem nakonec musel přepájet a přichytit zevnitř bedny, se mi samozřejmě nevyhly..Nakonec jsem to završil samolepkou v imitaci černého dřeva,zapojil a vložil do knihovny - (viz. celá fotka - z běžného úhlu pohledu v pokoji není prakticky vůbec vidět)..není nějak krásný, ale ušetřil 70% místa, není prakticky vidět a zatím je dobře funkční, i dálkový ovladač funguje bezchybně... zbytek posuďte sami.. :)

PS: omluve kvalitu fotek, nic-méně jsem záměrně fotil bez blesku, neb blesk odkryje i takové chyby, které lidské oko ani nevidí...

Jinak čekám na ten nový aktivní subwoofer Tonsil 302 (7000Kč), sin. výkon 100W, Max. výkon 160W, krásných 25-170Hz, 200mm reproduktor - s jeho zesilovačem už bude 4. zesilovačem v tomto pokoji (pro kvalitní zvuk má každá sekce vlastní) :) - už je objednán, jakmile dojde, nafotím ho taky :palec2:

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzera to naozaj fajn, to bude brutalne hrat, ved uz tie repra v original zostave hraju slusne. Nechcel by som byt tvoj sused :)

jsem rád,že se líbí :) - náhodou má ta aparatura docela dobré vlastnosti, tudíž nehraje do okolí až tak hlasitě..a taky se snažím mírnit se..ale někdy je ten výkon potřeba,že... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý, tohle se vyplatí mít na koleji, k notebooku jsem měl 2.1 od logitechu http://www.logishop.cz/au_re_z2300.html a když si někdo v jiných pokojích dělal diskotéku, na pomstu to bylo fajn. do bytu si koupim nějakej levnej 5.1 set, ono ve chvíli, kdy zjistíš, že to dost obtěžuje sousedy, tak dokud nebydlíš v rodinným domku sám, bez rodičů, který pro tyhle věci taky moc pochopení (pochopitelně) nemaj, se tyhle výkony moc nevyplatí. spíš jsem přemejšlel o investici do nejakých kvalitnějších sluchátek, ale i z toho sešlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý, tohle se vyplatí mít na koleji, k notebooku jsem měl 2.1 od logitechu http://www.logishop.cz/au_re_z2300.html a když si někdo v jiných pokojích dělal diskotéku, na pomstu to bylo fajn. do bytu si koupim nějakej levnej 5.1 set, ono ve chvíli, kdy zjistíš, že to dost obtěžuje sousedy, tak dokud nebydlíš v rodinným domku sám, bez rodičů, který pro tyhle věci taky moc pochopení (pochopitelně) nemaj, se tyhle výkony moc nevyplatí. spíš jsem přemejšlel o investici do nejakých kvalitnějších sluchátek, ale i z toho sešlo

tak mi ty hlavní 4 repráky spadly prakticky do klína, brácha je kdysi dostal od zazobaných němců (od strýce) za brigádu..ty přední byly klasické Dualy, rozměry jsou cca. 550x320x300mm, kdysi měly výkon sotva 200W max...asi 2 roky zptátky si brácha koupil nové domácí kino a já tyto repráky dostal...tak jsem se o zvyuk začínal více zajímat, celé přední Dualy osadil 261mm basáky Beyma (jeden 5000Kč), na výškáče se chystám (ty mě vyjdou na pouhých 2000Kč oba) a nové středy (počítám kolem 6000Kč oba)..zadní reproduktory jsou stále původní, na ty se dostanu až časem..pořídil jsem si nový střed, zadní střed už zařizuju a ten subwoofer přijde asi v pondělí..to vše mám připojeno na zvukovku Creative (cca. 5000Kč) a na tuner Panasonic, který používám jen zřídka..Já do toho tak investuju,neb počítám s tím,že až se odstěhuju, vezmu si je s sebou a ještě léta budou sloužit s poměrně slušnou kvalitou zvuku (pokud ti výrobce Beyma něco říká, tak asi víš, o čem mluvím :) )..jinak bych si sám do pokoje asi takové reproduktory nekoupil-jednak bych na nějaké v obdobné kvalitě samozřejmě neměl a jednak bych si to asi ani nelajzl..

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mi má láska konečně přišla:

Tonsil Aktiv Subwoofer 303, barva calvados

100W sinus, 160W max., 25 - 170Hz, citlivost 91db, regulátor hlasitosti, přepínač fáze (mezi 0` a 180` -nepochopil jsem, k čemu je..), dělený regulátor úrovně frekvence, výstup na 2 další reproduktory, rozměry 270x472x410mm

- jeden 200mm woofer reproduktor na čelní straně (viz. foto), jeden 250mm woofer reproduktor ze spodní strany, směrem k zemi (basák už je na místě, nechtělo se mi ho zase šibovat,abych to fotl)

váha 15Kg

cna. cca. 7000Kč

první fotka měla demonstrovat názory mnohých lidí. "basák na stole má nejlepší zvuk!" :D

Teď mé dojmy - jednak se barevně hodí do mého pokoje, vč. stříbrných nožek..hraje fakt perfektně, zvláště nízké tóny jsou hodně výrazné a plné..(až vybruje druhá strana bytu) lol , dělič frekvence mám nastaven na max. cca. 60Hz ze 170 - o tóny nad 60 se mi postarají beyma basáky v předních reprech...hlasitost mám na polovině a hlasitý je až až..zatím vládne plná spokojenost! :)

PS: i můj předělaný zesilovač, který funguje už něco málo přes týden jede v naprostém pořádku, ten otvor po basreflexu a vrchní chladič byla dobrá volba, neb se nepřehřívá a dost tamtudy odvádí teplo - čili rovněž 100% spokojenost! :)

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak změna...subwoofer se přemístil, neb už onen den večer sousedka klepala na strop smetákem a druhý den na to vlítl taťka do pokoje,ať si to stiším,že se to nese celým domem - (přitom jsem měl ty basy docela přiměřeně)...poněvadž mi bylo jasné, že to způsobuje onen 250mm woofer zespodu k zemi, rozhodl jsem se tedy rozpitvat knihovnu a bádat, jak tam subwoofer vložit (knihovna je asi 10cm nad zemí, čímž podstatně lépe těsní)..vyházel jsem poličky, udělal prodloužení (neb je ten subwoofer značně hlubší), celé to zkrášlil, knížky házel z5..a hle, mám jednu asi 20cm poličku, kam se mi nic nevleze a spoustu knih venku..takže jsem zrušil jednu 14cm nevyužitou poličku s blbostma, místo ní ponunul o těch 14cm níže reprák a knihy se tam vešly akorát..uřezal jsem i pár poliček, změnil tvar a pozci...vše namíru..jenže na druhé straně je také reprák zavěšený ve zdi, tudíž mi nezbylo,než ho odšroubovat, sundat, vyvrtat nové díry, zasádrovat, vybrousit, vymalovat a koupit novou rohovou lištu..(původně repráky byly skoro u stropu-poněvadž to znělo strašně,šli níž o 65cm..a teď o dalších 14cm)...nakonec jsem orámoval i onen centrální reproduktor hliníkem pro honosnější vzhled - výsledek posuďte, ale myslím, že to dopadlo víc než dobře :) , subwoofer v knihovně mám na čtvrt hlasitosti a je velice silný, hluboký a vytváří plné basy, navíc není slyšet jinde, než v pokoji - čili ať mi nikdo netvrdí, že basák s prostorem kolem hraje nejlépe a že se do knihoven dávat nesmí - odskoušeno, máte-li někdo podobnou knihovnu, nebojte se toho- fakt to hrajě čisěji a výrazněji...repráky jsou už prakticky ve výšce uší, tudíž hrají ještě lépe..vše mi zabralo asi den práce...

přikládám foto zadních efektových reproduktorů, ke kterým v nejbližší možné době přibyde ještě zadní centr..

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak změna...subwoofer se přemístil, neb už onen den večer sousedka klepala na strop smetákem a druhý den na to vlítl taťka do pokoje,ať si to stiším,že se to nese celým domem - (přitom jsem měl ty basy docela přiměřeně)...

to je to o čem jsem psal, basy se ti budou šířit konstrukcema pořád, to bys musel vylepšit kročejovou izolaci. prostě do bytu se tyhle věci kvuli sousedum moc nehodí.

ale na druhou stranu, taky si to v bytě v praze občas pustim a dokud není 22h, tak mi sousedi můžou vlezt na hrb, vzhledem k tomu, že podemnou jsou dvě malý děti, co taky dělaj slušnej mrdník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je to o čem jsem psal, basy se ti budou šířit konstrukcema pořád, to bys musel vylepšit kročejovou izolaci. prostě do bytu se tyhle věci kvuli sousedum moc nehodí.

ale na druhou stranu, taky si to v bytě v praze občas pustim a dokud není 22h, tak mi sousedi můžou vlezt na hrb, vzhledem k tomu, že podemnou jsou dvě malý děti, co taky dělaj slušnej mrdník

tak to já tady mám většinou staříky :D ,ale nutno uznat,že v poslední době mají sousedé nad námi doma docela často zřejmě vnuka, který je tak neskutečně uřvaný,dělá randál,dupe a to už od 6 ráno - si vždy říkám "smrad jeden"..děs

Jinak jsem to dnes zkoušel - zkoušel jsem basstesty atd.. a mimo pokoj to není vůbec slyšet, v pokoji bylo málem k nevydržení (a to hlasitost zůstala na čtvrtce - co se týče zvuku v okolí, klidně mohu ještě přidat)..čili když se chce,všechno jde-jsem opravdu spokojen! :palec2:

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...