Přejít na obsah

Dalkove u xenonu


tomina

Doporučené příspěvky

Origo xenony mam na octe asi 3tydny. Co se tyce tlumenych tak si nemuzu stezovat, svitej paradne. Ale s dalkovejma je to horsi. Puvodne jsem tam mel nove H1 Tungsram, ty svitily uplne naprd. Ted tam mam Osram nightbreaker, to uz je o necem jinym. Pokud jsem stal cca 2metry od zdi, tak ty tungsramy vytvarely kuzel a na zdi byl kruh ale osram sviti jako obdelnik, sviti tedy na mnohem vetsi plochu. Horsi je to v realu. Mezi plochou osvicenou xenonama a H1 je tmavsi pruh a silnice vubec neni osvicena rovnomerne. Navic se mi zda ze dalky sviti moc vysoko - do dalky a spis nez silnici osvicujou stromy. Je mi jasny, ze prechod mezi silnici osvicenou xenonama a H1 musi bejt rozdil, u H4 byla silnice rovnomerne osvicena (nedokazu ale porovnat, co svitilo dal). Jaky mate nazor na dalky u xenonu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo xenony mam na octe asi 3tydny. Co se tyce tlumenych tak si nemuzu stezovat, svitej paradne. Ale s dalkovejma je to horsi. Puvodne jsem tam mel nove H1 Tungsram, ty svitily uplne naprd. Ted tam mam Osram nightbreaker, to uz je o necem jinym. Pokud jsem stal cca 2metry od zdi, tak ty tungsramy vytvarely kuzel a na zdi byl kruh ale osram sviti jako obdelnik, sviti tedy na mnohem vetsi plochu. Horsi je to v realu. Mezi plochou osvicenou xenonama a H1 je tmavsi pruh a silnice vubec neni osvicena rovnomerne. Navic se mi zda ze dalky sviti moc vysoko - do dalky a spis nez silnici osvicujou stromy. Je mi jasny, ze prechod mezi silnici osvicenou xenonama a H1 musi bejt rozdil, u H4 byla silnice rovnomerne osvicena (nedokazu ale porovnat, co svitilo dal). Jaky mate nazor na dalky u xenonu?

nech si seridit svetla a bude to ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech si seridit svetla a bude to ok

Rozdil mezi dalkama a potkavackama neseridis....maximalne svetlomet jako celek....

Me potkavaci xenony sviti 10m pred auto...a dalokvy me prijdou jako hrozne vysoko...asi to uz tak bude :) Mam nejaky ty bily Philips...(ale proti xenonum stejne zlute :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo xenony mam na octe asi 3tydny. Co se tyce tlumenych tak si nemuzu stezovat, svitej paradne. Ale s dalkovejma je to horsi. Puvodne jsem tam mel nove H1 Tungsram, ty svitily uplne naprd. Ted tam mam Osram nightbreaker, to uz je o necem jinym. Pokud jsem stal cca 2metry od zdi, tak ty tungsramy vytvarely kuzel a na zdi byl kruh ale osram sviti jako obdelnik, sviti tedy na mnohem vetsi plochu. Horsi je to v realu. Mezi plochou osvicenou xenonama a H1 je tmavsi pruh a silnice vubec neni osvicena rovnomerne. Navic se mi zda ze dalky sviti moc vysoko - do dalky a spis nez silnici osvicujou stromy. Je mi jasny, ze prechod mezi silnici osvicenou xenonama a H1 musi bejt rozdil, u H4 byla silnice rovnomerne osvicena (nedokazu ale porovnat, co svitilo dal). Jaky mate nazor na dalky u xenonu?

... nazor mam rovnaky :) su uplne na prd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám xenony a dálkový si nemůžu vynachválit....to je neskutečně světla, proti normálním. Zato tlumený mám nějak dole, že vidim v noci prd a co nejrychleji vždy přepínám na dálkový....

takže já spíš řeším opak toho, co ty.... tlumený nic moc, dálkový skvělý!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám xenony a dálkový si nemůžu vynachválit....to je neskutečně světla, proti normálním. Zato tlumený mám nějak dole, že vidim v noci prd a co nejrychleji vždy přepínám na dálkový....

takže já spíš řeším opak toho, co ty.... tlumený nic moc, dálkový skvělý!

Jsi tam, kde ja jsem zacinal....pri tlumenejch jsem prd videl....tak jsem si je trosku prizvedl.....ted zase sviti dalkovy nahoru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam ze jsme na tom vsichni stejne :-) Ty dalkovy proste svitej moc nahoru a vykon halogenky nestaci na to, aby tak daleko dosvitily. Zatim mam xenony na kolecko takze pokud jedu na tlumeny tak mam kolecko tak, aby svitily co nejdal - to jsou serizeny podle regloskopu tak abych neoslnoval. Ale pokud jedu na dalky, tak to sviti mnohem lip, pokud dam svetla trosku niz. Skoda ze nejde nastavit zvlast sklon dalek a tlumenejch :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni pravda me to taky tak svitilo nechal sem si to kvalitne seridit steluji se jak na dalku tak na potkavacku a je to supr akorat to musi seridit borec co tomu rozumi a chce se mu :palec2:

No nevim....xenon uz jsem mel parkrat rozdelanej....dalkovy halogen i xenon samotnej je prisroubovan k reflektoru natvrdo a nijak se stelovat neda...a sroubama stelujes smer celeho reflektoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No možná na tom samostatným seřízení něco bude.Natvrdo k parabole je totiž přišroubovaná objímka dálkový H1 a čočka mlhovky.

Čočka xena ale natvrdo není,drží ji tři šrouby,napevno je jeden,pod dvěma matkami jsou pryžové válečky,které by podle dotažení mohly způsobit korekci mezi dálkovým-tlumeným.Asi teda. :feve:

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No možná na tom samostatným seřízení něco bude.Natvrdo k parabole je totiž přišroubovaná objímka dálkový H1 a čočka mlhovky.

Čočka xena ale natvrdo není,drží ji tři šrouby,napevno je jeden,pod dvěma matkami jsou pryžové válečky,které by podle dotažení mohly způsobit korekci mezi dálkovým-tlumeným.Asi teda. :feve:

Cece....asi mas recht....koukal jsem na fotky rozdelanyho xenonu (kdyz je cistil) a oprvadu pod matkama jsou cca 8mm gumovy valecky, ktery jsem pri utahovani trosku primackl...mozna by vazne stacilo je trosku postelovat :)

Dik za tip...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ze by ten pruh byl uplne prazdnej, ale na hranici svetla ze xenonu je tmavsi pruh a svetlo ze zarovek je az dal, zrejme by to vyresilo mirne sklopeni xenonu vuci dalkovym.

Jeste jeden dotaz - kdyz sem se svez se Superbem, tak sem si vsim, ze kdyz stoji cca 20 metru od zdi, tak je na zdi jeden osvicenej obrazec - lom ktery tvori obe svetla je na stejnem miste. Rek bych ze to bude tim, ze svetla sviti jakoby mirne do stredu a ne primo rovne. Jak toho docilt i u okiny? Nevede se mi stelovat svetla do stran. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ze by ten pruh byl uplne prazdnej, ale na hranici svetla ze xenonu je tmavsi pruh a svetlo ze zarovek je az dal, zrejme by to vyresilo mirne sklopeni xenonu vuci dalkovym.

Jeste jeden dotaz - kdyz sem se svez se Superbem, tak sem si vsim, ze kdyz stoji cca 20 metru od zdi, tak je na zdi jeden osvicenej obrazec - lom ktery tvori obe svetla je na stejnem miste. Rek bych ze to bude tim, ze svetla sviti jakoby mirne do stredu a ne primo rovne. Jak toho docilt i u okiny? Nevede se mi stelovat svetla do stran. :-(

nech to na odbornikoch doma to neudelas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak to čtu tak jsem asi jedinej kterej dálky nepoužívá - jen opravdu vyjímečně.Vozovku mi to stejně moc nepřisvítí a veverky na stromech mě nezajímaj

až díky tomu přehlídneš v dáli srnku nebo nějakýho vožrálýho blbečka, kterej jde neosvětlenej při kraji (ale zestrany nastranu), tak rychle změníš názor. Zvlášť ti nezodpovědní v noci mě štvou nejvíc, kolikrát jsem se už lek nebo je málem vzal. Radši jezdím prostředkem nebo skoro prostředkem silnice, když samozřejmě nejedou auta proti;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech to na odbornikoch doma to neudelas

Na odbornikach sem to prave nechal. A sviti mi to tak, jak sem psal. Vodorovna hrana svetel je tak jak ma byt ale ten lom svetel je posunutej. Levy svetlo ma lom vlevo a pravy vpravo - stejne jako klasicky halogeny. Ale u nekolika O2 i u Superba sem to videl tak, ze se svetla lamou na stejnym miste - resilo se to i v sekci O2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až díky tomu přehlídneš v dáli srnku nebo nějakýho vožrálýho blbečka, kterej jde neosvětlenej při kraji (ale zestrany nastranu), tak rychle změníš názor. Zvlášť ti nezodpovědní v noci mě štvou nejvíc, kolikrát jsem se už lek nebo je málem vzal. Radši jezdím prostředkem nebo skoro prostředkem silnice, když samozřejmě nejedou auta proti;)

Tak až někoho srazim tak Ti řeknu.Prostě nemám potřebu jima svítit.Když máš dobrý oči tak je nepotřebuješ :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak až někoho srazim tak Ti řeknu.Prostě nemám potřebu jima svítit.Když máš dobrý oči tak je nepotřebuješ :p

No na me Octe i na vsech firemnich (ty jsou komplet servisovany ve "zn.servisu") pouze pri xenonech se neda jet vic nez 70-80 km/hod....

Podle me ty xenony mas nastaveny nahoru, sviti Ti dal a proto nepotrebujes dalkovy...takze ridici, co na Tebe blikaji, Te nezdravi, ale vyhrozuji :)

P.S. oci muzes mit sebelepsi, ale do naproste tmy stejne neuvidis... (halogeny delaji aspon gradientni prechod, kdezto xenon udelal rovnou hranici svetlo X tma)

Editováno: , autor: acter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na me Octe i na vsech firemnich (ty jsou komplet servisovany ve "zn.servisu") pouze pri xenonech se neda jet vic nez 70-80 km/hod....

Podle me ty xenony mas nastaveny nahoru, sviti Ti dal a proto nepotrebujes dalkovy...takze ridici, co na Tebe blikaji, Te nezdravi, ale vyhrozuji :)

P.S. oci muzes mit sebelepsi, ale do naproste tmy stejne neuvidis... (halogeny delaji aspon gradientni prechod, kdezto xenon udelal rovnou hranici svetlo X tma)

To jo xenon nemá rozptyl oproti halogenu.Mám je seřízený cca 1 mm nad ryskou kde mají být ale nevím jestli 1 mm udělá tolik.Občas blikne nějakej trouba ve 120 ale jinak ne.Najezdil jsem x tisíc kilometrů s halogenama a to se s xenonem nedá srovnat - je to moje zkušenost a dojem nikomu to nevnucuju.

Editováno: , autor: Lukascheck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nevite o nekom, kdo by byl schopnej mi seridit xenony, vcetne serizeni sklonu mezi dalkovyma a tlumenejma? Chtelo by to vyndat svetlo a rozebrany zapnout a teprve pak seridit sklon dalkovy X tlumeny. Tohle mi na STK neudelaj. Pokud mozno nekde severni cechy nebo praha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevite o nekom, kdo by byl schopnej mi seridit xenony, vcetne serizeni sklonu mezi dalkovyma a tlumenejma? Chtelo by to vyndat svetlo a rozebrany zapnout a teprve pak seridit sklon dalkovy X tlumeny. Tohle mi na STK neudelaj. Pokud mozno nekde severni cechy nebo praha...

??? Tak to slyším poprvé.Myslíš že to bude mít nějakej efekt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...