Přejít na obsah

co to je za ptáka?


TomasB

Doporučené příspěvky

včera jsem ho našel skoro mrtvého. Byl na sluníčku zamotaný ve vlasci, trávě a větvi. Vystříhal jsem ho, dal mu napít a vzal ho domů. Měl poraněnou nohu a křídlo. Doma ještě vypil dost vody a přes noc se vzchopil. Dnes s chutí sežral velkého komára, asi 8 hnojáků a dvě živé malé rybičky velikosti asi 2-3cm. Už i klove. Zajímalo by mne co to je zač.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro me je toto nepochopitelne, ze se nebojisnejakych chorob, prenasenych ptaky a nasledneho nakazeni vsech, s kterymi se stykas! Nejde jenom o ptaci chripku, ta je asi mene pravdepodobna, ale nemoci maji ptaci celkem dost... Myslim si, ze je to priroda a ta voli co a jak se bude odehravat, kdo se narodi a kdo zemre.. Mozna to zni hnusne, mam cit, ano, ale jiste bych ho nevzal do panelakoveho bytu mezi deti, to se na me nezlob, ale v tomto nemas MOZEK! Max. do krabicky a na veterinu, ale domu ani NAHODOU..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas z Davonem......pomoci tak, že vezmu do krabice a šup s ním do stanice na záchranu zvířat nebo veterinu či zoo...všede je těchto institucí a sdružení dost....obezřetnost, opatrnost a hlavně zdraví na 1. místě...tím myslím zachránce

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. Myslim si, ze je to priroda a ta voli co a jak se bude odehravat, kdo se narodi a kdo zemre..

Jasně a když někde na pobřeží vychcípá tisíc ptáků chycených v ropě, tak to je vlastně taky příroda a dobře jim tak, že? U mě je to to samé jako vlasec, ten taky do přírody moc nepatří! U mě má bod za záchranu, ale přikláním se též za to ptáka sbalit a dotáhnout někam do stanice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by nebyl camron, aby si neco nepridal, nebo to nevylozil jinak. Pokud vim, tento JEDINEC na sobe zadnou ropu nemel a nemyslim si, ze by kdokoli z nas jel zachranovat ptaky od ropy nekam na pobrezi, kdo ano, urcite ma specialni odev na to, co jde delat! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davone, tak si prosím ten můj příspěvek přečti pořádně. Píšeš, že přídoda volí kdo zůstane žít a kdo zemře. a jak např. takový vlasec, do kterého se ten pták zamotal, souvisí s přírodou? To spíš souvisí s nějekým debilem, který ho tam pohodil. Takže naprosto souhlasím s tím, že někdo normálně toho ptáka z toho vlasce zase vymotal a zachránil mu život.

Podle tvého modelu, když se někde rozsekáš v autě, tak hasiči místo toho, aby tě vystříhali ven a zachránili ti život, tak budou na tebe čumět, jestli tě příroda nechá žít nebo zemřít?

Editováno: , autor: camron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro me je toto nepochopitelne, ze se nebojisnejakych chorob, prenasenych ptaky a nasledneho nakazeni vsech, s kterymi se stykas! Nejde jenom o ptaci chripku, ta je asi mene pravdepodobna, ale nemoci maji ptaci celkem dost... Myslim si, ze je to priroda a ta voli co a jak se bude odehravat, kdo se narodi a kdo zemre.. Mozna to zni hnusne, mam cit, ano, ale jiste bych ho nevzal do panelakoveho bytu mezi deti, to se na me nezlob, ale v tomto nemas MOZEK! Max. do krabicky a na veterinu, ale domu ani NAHODOU..

tak jistě, kdyby nebyl zasukovanej vlascem a jen někde ležel a mlel z posledního, tak ho spíše dorazím klackem nebo šutrem nebo ho prostě jen nechám být. Ale když vidím, že se chytil do vlasce, který nějaký ***** kolega rybář odhodil, ačkoliv právě toto je důvod, proč se to nemá dělat, protože se pak často takto chytnou zvížata, pro které je to pak konečná. Proto není předpoklad, že by tomu ptákovi něco bylo. Zase nebuď taková citlivka, ber to jako přírodu, která rozhodne co bude a co ne ;) (to je jen narážka na to co jsi napsal :p ). Já teda osobně zase všechno sterilizovat neusím, neboj, on člověk je dost odolný. Nesmíš to tak dramatizovat a nekoukej tak na Novu a nečti už ten Blesk a podobný, pak seš moc dezorientovaný lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davone, tak si prosím ten můj příspěvek přečti pořádně. Píšeš, že přídoda volí kdo zůstane žít a kdo zemře. a jak např. takový vlasec, do kterého se ten pták zamotal, souvisí s přírodou? To spíš souvisí s nějekým debilem, který ho tam pohodil. Takže naprosto souhlasím s tím, že někdo normálně toho ptáka z toho vlasce zase vymotal a zachránil mu život.

Podle tvého modelu, když se někde rozsekáš v autě, tak hasiči místo toho, aby tě vystříhali ven a zachránili ti život, tak budou na tebe čumět, jestli tě příroda nechá žít nebo zemřít?

lollollollollol:specool::smich::kol-130::kol-147: tak sem si smíchy poprskal monitor :palec2:

Opravdu to moc nedramatizujte, to by jste nikdo nemohli nic dělat, aby jste náhodou nepřišli k nějaké úhoně. A pokud jde o děcka, tak je spíše správné je nechat trošku v kontaktu s nějakou tou špínou, než je hermeticky izolovat. Když si zvykaj od mala, alespoň získaj imunitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nova je co? A ten Blesk? Nectu, ani noviny... A to ze jsi tvrdak a nemas pudy sebezachovy, to jsem jiz cetl, ale ze jsi odolny proti chorobam, je nyni pro me novina. Hele, me je to uuuuplne jedno, esli neco chytnes, priroda zvoli, zda se to na tobe projevi, nebo ne... :D

camron - koukam kam jsem miril jsem se dostal a cekal, ze neco podobneho, jako tve prirovnani ptaku a zvirat z divoke prirody, kteri se pro to narodilipadne a budes to chtit srovnat s lidmi... koneeec.. Lehce promin - tupe, ikdyz se to k tomu nabizi. Nic ve zlem, ale je to fakt kravina!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lollollollollol:specool::smich::kol-130::kol-147: tak sem si smíchy poprskal monitor :palec2:

Opravdu to moc nedramatizujte, to by jste nikdo nemohli nic dělat, aby jste náhodou nepřišli k nějaké úhoně. A pokud jde o děcka, tak je spíše správné je nechat trošku v kontaktu s nějakou tou špínou, než je hermeticky izolovat. Když si zvykaj od mala, alespoň získaj imunitu.

Tak k tomuto nemam dale co rici... Urcite by bylo nejlepsi, aby to dite nebylo izolovane ho treba nechtat dozvykaz zvejku na ulici, nebo kazdemu diteti dat domu nejake to zvire z prirody, coz... lol lol lol

Asi mirime jinam a to nebylo umyslem, takze kazdy mame na to svuj nazor, ja ho nikomu neberu a necpu mu svuj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš daleko větší šanci chytit nakažené klíště než pravděpodobnost, že od nějakého zvířete něco chytneš. Já teda od malička vyrůstal s různým zvířectvem a řadu zvířat jsem už zachraňoval. Ne že bych to vyhledával, ale prostě jak jsem na něco takového narazil, tak jsem se postaral. Jako prcek jsem tak vychoval ježka kterého táta domů donesl, protože ho našel někde v kaluži( byl to mrňous tak 5-10cm), z vajec které jsem našel v kombajnem posekaném obilí jsem vychoval bažanty nebo co to bylo(jak trochu povyrostli, tak se rozutekli každej na svou pěst :) , tak si nejsem tak úplně jistej, jestli to byli bažanti, protože to mělo nějak moc vysoké nohy a bažantovi to zas tak podobné nebylo), mrňavého zajíčka, kterej taky doplatil na zemědělce,...

Nevím, nevím, lidi byli odjakživa v úzkém kontaktu se zvířaty a žili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hosi tak jsem si to tady trosku procetl,neco na tom co napsal Davon urcite,je nikdy proste nevis! :feve: Ale samo urcite se to nesmi prehanet!Vsechno tahat domu taky neni dobre!No asi zalezi na okolnostech! :palec2: Ale urcite si svoji karme pomohl,dobry skutek! :palec2: :palec2: :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kvakoš to není. je to jějaký pták od vody zřejmě. I ryby žere velmi ochotně.

Kvakos je brodivy ptak, zijici u vody... Je to nejaky zatoulanec z Afriky... Chtel se podivat jak mas zrekonstruovanej bejvak, tak se zamotal do vlasce a nahral to na tebe a ted si vesele vykracuje tema capima nohama po vane! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvakos je brodivy ptak, zijici u vody... Je to nejaky zatoulanec z Afriky... Chtel se podivat jak mas zrekonstruovanej bejvak, tak se zamotal do vlasce a nahral to na tebe a ted si vesele vykracuje tema capima nohama po vane! :D

vana ne, sprcháč :) a už ho pěkne zaprasil :feve:

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...