Přejít na obsah

Shell


TomasB

Doporučené příspěvky

Pokud by jsi to bral takhle, tak bys nemohl číst žádný noviny, koukat na žádnou tv atd atd... Docela psycho stanovisko, hned řešit, za kolik to bylo.

tak zase nejsem blázen, ale vem si že dlouhou dobu byla Benzina spolu se Shellkou (a několika málo dalšíma) uváděna jako jedna z nejlepších pump v ČR a najednou výjde článek že test prokázal že Shellku dělá Shellkou jenom reklama a marketing a Bezina že tu má nejkvalitnější paliva.

A ačkoliv já beru hodně často V-power diesel tak hned jak se dostanu k rezervě tak si zajedu pro plnou toho zázračnýho paliva od Benziny a přesvědčím se sám :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím kde je pravda, ale nicméně si myslím, že Shell si nedovolí tvrdit něco, co by nedokázala obhájit. Já osobně tankuji výhradně u Shell, někdy u OMV a vyjímečně u Agip nebo Jett, dříve když tady byl ARAL tak jsem tankoval i u něj. U Benziny jsem tankoval jen dvakrát.

Nejsem chemik, nejsem všeználek, ale podle toho jak mi pracuje motor a jak vše chodí si myslím, že Shell nebude žádná levá (snad).

Ale jednu zkušenost tady napíšu:

když u Shellu natankuju Shell Diesel Extra (vždy tankuju minimálně 50 litrů, to znamená plnou - skoro) a když natankuju dražší Shel V-Power Diesel, tak rozdíl je znát. Né že by Líza lítala nebo podobně, ale určitě se chod motoru ztiší a já na V-Power najedu cca o 200-250km více (možná 300km nevím neměřil jsem to, ale udělám to) kilometrů, než na ten levnější, ale zase já s Lízou momentálně najedu max. 1000km á měsíc, cíž může být také zavádějící.

No a další věc je, že nevím, zda MF Dnes (iDnes) je zcela fér plátek??? Neříkám že není, ale neříkám také že je.

Může kecat MF Dnes, může kecat Shell, já hledám pravdu někde mezi, tam asi bude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenosti Pala můžu jen potvrdit,vždy po natankování VP motor ztichne a klesne spotřeba a prodlouží se dojezd. Osobně střídám OMV a Shell VP. U Benziny jsem tankoval naposled tak před 2 roky a po tom jaký měl motor zvuk jsem si řekl už ne. Nedalo mi vyzkoušet Vervu Diesel,ale nezaznamenal jsem takový rozdíl jako u VP. Toť moje zkušenost. Ale jakou naftu kdo natankoval myslím nejlíp pozná na motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky takový dojem že při čerpání V Power diesel mám o něco větší spotřebu.Zitra jedu H.K-Olomouc tak to vyzkouším a poprvé dnes natankuju tu lepší naftu od Benziny.Jsem zvědav jestli poznám rozdil ale moc tomu nevěřim.Rozdil se podle mě pozná až se rozdělá palivový filtr-můj skromný názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky takový dojem že při čerpání V Power diesel mám o něco větší spotřebu.Zitra jedu H.K-Olomouc tak to vyzkouším a poprvé dnes natankuju tu lepší naftu od Benziny.Jsem zvědav jestli poznám rozdil ale moc tomu nevěřim.Rozdil se podle mě pozná až se rozdělá palivový filtr-můj skromný názor.

zatim vsichni pisou ze maji mensi spotrebu, tak nevim nevim asi mas nejaky divny motor lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele lidi..já mám nejbližší Shellku cca 40-50km od místa bydliště...tak tankuju naftu Agip a OMV a pokud se dostanu do blízkosti Shell, beru do auta co se vejde. Mám zkušenosti, že jak benzín tak nafta od Sh je lepší než od jiných. Minule jsem natankoval do Rangera naftu OMV....přestal táhnout, hulil, ve spodních otáčkách škubal....když jsem byl v Plzni dal jsem tam co se vešlo Sh a po cca 5ti km se motor ztišil, začal makat jako dřív.....A minulej tejden jsem do svojí Octy nalil asi 40L nafty od Benziny - Top Q....a za dva dny jsem ráno vůbec nenatočil motor....naskočil až po notném trápení a asi na desátej pokus. Takže Benzina u mě skončila...alespoň ta ve Varech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakmile jsem si přečetl článek Shell VS Benzina, tak jsem na nic nečekal a samozřejmě to zajel vyzkoušet. Jezdím na Shellku už pár let a až do teď pro mě byla Shellka Number 1. Ale přesto musím říct, že posledních pár týdnů se mi zdálo že W-Power Diesel tak nějak netáhne jako W-Power diesel ve srovnání s normálním Dieslem Extra.

Nejdříve jsem tedy natankoval Top-Q a ejhle. Můj dojem byl velice kladný a řekl bych, že autku se chtělo kupředu o něco víc.Pak jsem byl zvědavý na Vervu, ale tam už takový velký rozdíl nebyl. A to bych podle čísel uvedených v testu celkem očekával.

Tím tady samozřejmě nechci tvrdit, že Shell nemá kvalitní palivo.Každý kdo přejde s nějaké No Name benzínky k Shellu, tak bude chrochtat blahem.

Pro mě však bylo největším zklamáním to, že jsem žil v přesvědčení že když jezdím na Shellku, tak tankuju to nejlepší co tu je a za to si taky připlácím. Ale po natankování u Benziny jsem zjistil, že i čerpací stanice která je už dnes pro mnohé přežitkem má co nabídnout. Já osobně jsem byl naftou od Benziny příjemně překvapen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, ať to budeme testovat jak to budeme testovat, tak jedině dojezd na plnou (stejná trasa za obdobných podmínek) nám něco řekne, jinak jde vždy jen o subjektivní pocit.

Já myslím, že Shell Extra Diesel nebude o nic horší či lepší než Alpin Diesel od OMV nebo cokoliv jinýho od Agipu. S Benzinou a dalšími nevím, prostě je opravdu netankuji, ale tajé ji nehaním, jen nevím. Jen se obloukem vyhýbám všem Robin Oilům a podobným, těm prostě vůbec nevěřím. A už vůbec nevím co si mám myslet o AVANTI (vypadá to jako Ferrari,ale není to komouš)???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzina mivala suverenne nejlepsi paliva takovejch 5-7 let zpatky, ale ty doby jsou davno pryc, ted ani Verva neni zadnej zazrak. OMV se podle me taky vyrazne zhorsilo, uz tam asi rok nejezdim, auto kdyby mohlo blit, tak by to vyblilo, a nebyla to zalezitost jedny pumpy. Kdepak jsou casy Aralu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam takovy poznatek,tankuji v GB zasadne na Shellu ale tady neni V-power diesel pouze benzin. Takze tankuju pouze obyc diesel od Shellu. Pri jizde domu do CR tankuji v Nemecku a vzdy beru Shell v-power diesel a ten rozdil tam je opravdu znat hlavne co se tyce utichnuti motoru. A po zkusenosti z CR od shell v-power tomu muzu rict ze to rozhodne neni to samy co v Nemecku nepozoruji tam takovy rozdil...Proste v kazde zemi je znacka Shell ale pod nazvem V-Power si muzem myslet ze lejeme to nej a bohuzel to tak neni....tot muj poznatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

houmik: ...a ve výsledku je to tak, že ničemu, co ti někdo řekne nebo napíše nemůžeš věřit, protože nikdo nedokáže objektivně zhodnotit faktickou kvalitu...všechno musíš brát s rezervou, protože jinak bys mohl uvěřit věcem typu "O litr nižší spotřeba" nebo "Znatelně lepší zátah" či "Špatný starty" atd ;)

Editováno: , autor: SKAJA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...