Přejít na obsah

Čím umývať auto


xman

Doporučené příspěvky

zabudol som predtym voskom do vody , autodobre oplachnut cistou vodou, hubou aj umyt od spiny a az potom ta aplikacia s voskom

fabka ty zijes? :D

takže, umýt auto vodou (ostříkat)

pak umýt bez přípravku vodou špínu...

pak použít vosk do vody, a navoskovat?

vyleštit..

doporučíte mi nějaký vos?

díky -_-

Editováno: , autor: starman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. auto namocit (ostriekat vodou)

2. vystriekat hrubu spinu (najlepsie WAP-kou)

3. umyt auto s autosamponom (bez vosku)

4. vystriekat auto cistou vodou

5. tento krok je mozne aj vynechat (vycistit flaky od afsaltu)

6. ak sme pouzili krok 5, tak teraz vystriekame cistou vodou, ak nie postupujeme dalej

7. nanesieme vosk na suche auto mierne navhlhcenou handrickou.

V tomto krorku je dolezite aby auto bolo v tieni nie na priamom slnku,

teplota laku bola medzi 15 az 23°C

naniest kruhovymi pohybmi, nechat mierne zaschnut a potom lestiiiiiiiiiiit

8. testi sa z vykonanej prace :palec2:

Vydrz vosku zalezi od pocetnosti umyvania, od miesta parkovania od 2mesiacov do pol roka. Oplati sa voskovat na jar (po zime teda na leto ako ochranu pred UV a kyselinami z musiek), a na jesen (teda po lete ako ochranu pred nastahami zimy - pred NaCl (solou))

PS: doporucujem vosky od TurtleWax a to ak je metalicka farba tak na metalicke, ak nie tak napr s PTFE (tefon)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. auto namocit (ostriekat vodou)

2. vystriekat hrubu spinu (najlepsie WAP-kou)

3. umyt auto s autosamponom (bez vosku)

4. vystriekat auto cistou vodou

5. tento krok je mozne aj vynechat (vycistit flaky od afsaltu)

6. ak sme pouzili krok 5, tak teraz vystriekame cistou vodou, ak nie postupujeme dalej

7. nanesieme vosk na suche auto mierne navhlhcenou handrickou.

V tomto krorku je dolezite aby auto bolo v tieni nie na priamom slnku,

teplota laku bola medzi 15 az 23°C

naniest kruhovymi pohybmi, nechat mierne zaschnut a potom lestiiiiiiiiiiit

8. testi sa z vykonanej prace :palec2:

Vydrz vosku zalezi od pocetnosti umyvania, od miesta parkovania od 2mesiacov do pol roka. Oplati sa voskovat na jar (po zime teda na leto ako ochranu pred UV a kyselinami z musiek), a na jesen (teda po lete ako ochranu pred nastahami zimy - pred NaCl (solou))

PS: doporucujem vosky od TurtleWax a to ak je metalicka farba tak na metalicke, ak nie tak napr s PTFE (tefon)

díky moc!!!!!!

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tomhle počasí je nejlepší prostředek koště :-) ale ani to nepoužívám, neb žádné v autě nemám, ani škrabku na okna ne. místo škrabky používám smart kartu od Shellu, místo koštěte na silnou vrstvu sněhu jsem použil reklamní časopis, jinak obyčejně stačí stěrače. sníh na kapotě, na střeše, na 5.dveřích a zadních oknech a dveřích neřeším. po chvíli jízdy slítá a roztaje. Takže všm těm, co dokonale do poslední vločky ometají auto koštětem zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tomhle počasí je nejlepší prostředek koště :-) ale ani to nepoužívám, neb žádné v autě nemám, ani škrabku na okna ne. místo škrabky používám smart kartu od Shellu, místo koštěte na silnou vrstvu sněhu jsem použil reklamní časopis, jinak obyčejně stačí stěrače. sníh na kapotě, na střeše, na 5.dveřích a zadních oknech a dveřích neřeším. po chvíli jízdy slítá a roztaje. Takže všm těm, co dokonale do poslední vločky ometají auto koštětem zdar.

díky :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

použil jsem mraky přípravků a výborné zkušenosti mám s barvou obohaceným ochranným voskem od Turtle Waxu.

:palec2:  :palec2:

díky, mrknu po něm,

koupil jsi ho někde ve spec.obchodě?

a co ten TRIPLE WAX?

sehnat se dá v Praze 10, ul. Kutnohorská 11/57 ( AutoMax). Jo a dokonce jsem ho viděl i v Makru a Globusu . ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

Aky mate nazor na 'tekuty vosk' ? Mne sa paci ta vlastnost, ze umyjem auto a ked je este lak mokry od vody, tak to tam len zlahka rozotrem + umyt vodou a potom to len vysusit kozou.

Je to podla Vas negativne, vy stale preferujete klasicky vosk: suchy lak, vosk rozotriet, nechat trosku ususit a potom prelestit ?

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

použil jsem mraky přípravků a výborné zkušenosti mám s barvou obohaceným ochranným voskem od Turtle Waxu.

:palec2:  :palec2:

díky, mrknu po něm,

koupil jsi ho někde ve spec.obchodě?

a co ten TRIPLE WAX?

sehnat se dá v Praze 10, ul. Kutnohorská 11/57 ( AutoMax). Jo a dokonce jsem ho viděl i v Makru a Globusu . ;)

mluvíš o Turtle Waxu?... ok, mrknu v makru..

za kolik tam asi je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používáte někdo autošampon s voskem??? Já jsem dostal Wash and Wax/Armor all/, a zatím to meju tím, ale asi bude lepší, jen obyč šamponem a pak navoskovat extra... nebo je to srovnatelný??? s tím autošamponem??? zvlášť ted v zimě....

Editováno: , autor: Mongoose
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používáte někdo autošampon s voskem??? Já jsem dostal Wash and Wax/Armor all/, a zatím to meju tím, ale asi bude lepší, jen obyč šamponem a pak navoskovat extra... nebo je to srovnatelný??? s tím autošamponem??? zvlášť ted v zimě....

ahoj, dej sem fotku přípravku..

není to ten co jsem vyfotil výše?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...