Jump to content

FABIA I

The Škoda Fabia is a supermini car produced by Czech manufacturer Škoda Auto since 1999. It is the successor of the Škoda Felicia, which was discontinued in 2001. The Fabia was available in hatchback, estate (named Fabia Combi) and saloon (named Fabia Sedan) body styles at launch, and since 2007, the second generation is offered in hatchback and estate versions. The third generation Fabia was launched in 2015.

Forums

 1. Interiér

  Vybavení a úpravy interiéru

  14.8k
  posts
 2. Exteriér

  Karoserie, narazniky, designové úpravy, folie atd.

  17.1k
  posts
 3. Motor

  Vše o motoru, převodovém ústrojí a výfucích, poruchy, úpravy

  52.3k
  posts
 4. Podvozek

  Nápravy, tlumiče, pružiny, kola...

  23.4k
  posts
 5. Elektrika

  Elektronika, el. výbava, VAG a diagnostika...

  36k
  posts
 6. 7.3k
  posts
 7. Ostatní

  Co se jinam nehodí a týká se Fábií...

  20.7k
  posts


 • Aktuální příspěvky

  • V palici vymaštěno ale co mi na tom vadí víc je to, jak tohle může vůbec jezdit po silnici? První kontrola, první policejní auto co ho uvidí, hned majáky a dojel si. Ostré hrany, koukající šrouby.... Možná jsem cíťa, ale já bych takové auto po kontrole zpět do provozu nepustil. 
  • obvykle to dělá torzní tyč, proto se prodává i celý set stabilizátorů i s torzní tyčí, na druhou stranu když to jde z té levé strany, může to reálně dělat kotvení převodovky. 
  • My už jsme se dočkali. V dnešní době něco nevídaného. 21.6. objednáno, 9.9. auto u prodejce. A to měli 3 týdny dovolenou. Z časových důvodů pro něho jedeme až tento pátek, pak pošlu více info a i nějakou tu fotku.
  • Tož to vypadá, že zimu ještě odjezdím ve Fábii SDI :( Objednali jsme Akční model 2021 plus metalízu, opěrku zadní a climatronic. Paní jsem rovnou psal, že chci auto od ní, když už se mi věnovala, ať mne nenutí poptávat jinde, kde by ji samozřejmě proti neslevové nabídce trumfli... Takže cca 9 sleva dealera, plus koberečky, povinná výbava.  Doma je ještě Focus z 1999 roku na mne psaný, kterého tchán udržuje silou vůle při životě, v hodnotě vraku, takže půjde na protiúčet. Navíc s ním tedy ještě může minimálně půl roku (technickou má do 9/2022), jak tu čtu drandit a pak se ho elegantně zbavíme za 25 000 Kč :o)   Jinde jsme byli jen v Citroenu (C4 nová velmi pěkná, ale atypické rozměry 18 palců = malá nabídka na trhu = co na Kamiq za 1500 Kč, to C4 za 3000 Kč za pneumatiku, to by bylo peklo to obouvat), Auto je pro manželku, teď drandí Renault Fluence (jezdí víc, má lepší auto :), já drtím přes léto kolo do práce). Nejlepší poměr cena výkon je I30, fastback ale nechtěla, že i30 máme už v domě (tchán na výlety). Tož asi pak u H Kona vypadala zajímavě (Bayon na platformě I20tky, něco jak Kamiq na Scale...). Kona snad i nějaké režimy má do terénu, menší kufr, kdybych volil já, asi bych bral (hlavně je to oplastované krásně a žena dělá ve špitále, kde jsou krutopřístní parkovači). Koukli jsme ještě Opel a tam čekačka - pokud si nepřiplatíte za 10" display a chcete jen základní 7", tak snad do března 2022... Ale ten Crossland je taky divný, úzký, navíc to napočítal za 520 tis. Kč , manželce se líbil, ale to jsem řekl, že to radši zkusíme se podívat ještě na Kamiq.   10. září objednáno :) šlo to celkem rychle, moc jsme nad tím nerozmýšleli. A to nebyla Škodovka v původním hledáčku :)
×
×
 • Create New...