Přejít na obsah

EGYPT


kyraso

Doporučené příspěvky

V Egypte nesmis jejich vodu, jen balenou a origo zavrenou, zadny dzusy, proste nic z jejich vody - zadna zmrzlina, panaky bez ledu a tak dal - jinak tvoje prdel pozna stredovek... lol

Kanary jsou fakt super...

no jsme si potom davali i to jejich ovoce umity nevim cim :) a po 5 dnes vse v klidu - jsou na to i perfektni prazky ale ty evropsky moc nefrcej ale kdyz zajdes k nim do lekarny a povede se ti vysvetlit co mas za problemy tak ti daj neco co slape perfektne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no viem že v hoteli v Egypte robili ľad ževraj z tých vod evian a podobne, ale aj tak som tomu neveril :D zmrzlinu mali v pohode. V Tunisku je to so žalúdkom podobne, ale druhýkrát mi vadili medúzy v mori aj ma jedna poštípala :aggressive: celkovo prostredie tam super, výlet na Saharskú púšť :palec2: A v Turecku je to tiež fajn, ale záleží na hoteli lebo v tých nižších sú horšie služby. Ináč v tom Egypte vám dajú hocijakú izbu s výhľadom na stavbu, ale treba za nejaký bakšiš keď nie je recepčný .... tak vám dá pekný výhľad, ale ked vidia že Slováci a Česi tak to hned dávajú najhoršie :(

Editováno: , autor: wrccko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě pro mě je to vždycky alchimie hledat zájezd :D minulej rok jsme byli na Kypru a tam to bylo hodně fajn :) Ten Egypt a spol. není moc drahý, ale bojím se té špíny apod. Navíc tu komunitu moc nemusím...Jsem spíš pro Evropu, ale ta už je dražší, když chci něco lepšího...Ještě jsem se díval na Kapverdy, ale tam uváděli termíny jen do května, tak ani nevím jak je to dál. Právě chcem jet poslední 2 týdny v srpnu..A tak kdyby to bylo tak do 20k v last minute za osobu, bylo by to fajn. Btw. Španělsko je fajn, ale těch lidí..prej je to samej fracek z Německa :( v Řecku byli minulej rok známý, s kterýma chceme jet, tak to taky musím vyřadit. Nevím no :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw. v Tunisku je to se střevníma potížema stejný?

V tunisku sem byl asi pred 6ti rokama, zacatkem kvetna a paradoxne tam byla skoro zima, kolem 23s i pruvodkyne rikala ze je to malo, tam me nic nebylo a to byl hotel "jen" 3*+ ale nizssi teploty taky asi delaj svoje..

V bulharsku sem byl v Kitenu takovy malicky stedisko , uz cesta tam byla zazitek stary rusky letadlo (mysle sem ze se rozpadne) a par veci me tam dost rozsekalo, holt v leccem sou tak o 50let nazpet.., navic zradlo nic moc, ale hotel ok, more taky, ale byl tam strasne jemny pisek, takovy supinky pak byl clovek celek zadelanej, jinak meli tam dobrou diskoteku, a mistni cechtmani sehnali vse od hudby pres filmy znackovejch hadru aj za par kacek, cd/dvd ktery jeste ani nemeli premieru, samodrejme vypaleny :)

..znamej byl minule leto v primorsku a pry lepsi jak costa brava takze asi ok.

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady v tom hotelu v Tunisku jsme byly v létě 2006

http://www.etravel.cz/hotel-saadia#utm_med...=Tunisko_hotely

vcelku to ušlo,takže můžu doporučit s klidným svědomím :palec2:

Tady v létě 2008 v Egyptě letovisko Taba

http://www.etravel.cz/hotel-sonesta-beach-resort

tohle bych doporučil jen pro ty co chtěj opravdu jen klídek u bazénu a u pláže.Jsou tady jen hotely a nic víc.Samozřejmě je možnost si koupit výlet na pyramidy cesta busem 6,5 hodiny takže to nebylo pro nás s 7letou dcerou jsme to radši neabsolvovaly.

Když budeš chtít vědět něco víc tak písni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak co se týče Egypta, byl sem tam už asi 8x za posl. 3 roky (máme CA se zaměřením na Egypt, tak je potřeba jezdit a zjišťovat). Jestli sebou chcete jenom plácnout na pláž nebo k bazénu je jedno kam pojedete. Jestli se potápíte, šnorchlujete jeďte určitě do Sharmu nebo Marsy Alam. Marsa je ještě taková netknutá, jdou tam vidět želvy, žraloky, delfíny... Večer je tam ale nuda... V Sharmu sice těžko uvidíte želvy a žraloky, ale je to tam taky pěkný, spousta ryb a korálů. Dobrej je celodenní výlet s potápěním, tam už sme delfíny viděli 2x, 2x ne... Co se týče života tam, tak je to lepší než v Marse, jsou tam 2 centra, starý a nový... Tam to žije až do rána... Káhira a Hurghada je na potápění blbá, jedině si zaplatit výlet... Nějakej život tam samozřejmě je...

No a jestli by někoho zajímali spíš památky a historie, tak je lepší jet na plavbu po Nilu... Na parníku je to jak v hotelu, člověk by ani nepoznal kdyby neplul... Pěkný je, že si člověk sedne a kouká, jak to kolem toho Nilu vypadá, jak tam žijou, jak opracovávaj políčka, jaká tam je příroda a tak. Jak v nějakym dokumentu. Někam doplujete, tam je přistavenej bus a jede se na památky třeba na celej den. Když nechcete, můžete zůstat na lodi u bazénu... Pak se zase nalodíte a plujete dál... Většinou je to tak na 10 dní, týden na lodi a pak 3 dny na nějakym hotelu...

Ohledně faraóna. Já měl problémy 2x. Jak už se tu psalo tak bacha na: nebalenou vodu, led, saláty, studené omáčky, vyráběnou zmrzlinu...Ale já si klidně něco dám, jak v hotelu, tak třeba nějakej koktejlek nebo chálku ve městě... A OK... Hodně lidí si myslí, že je to z jídla, ale podle našich zkušeností za to u většiny klientů mohla KLIMATIZACE! Je všude, je na pokojích (osobně ji vypínám), v restauracích, v obchodech, v autobusech, taxicích... Člověk tam pořád chodí z vedra do chladu a to dostává organismmus pěkně zabrat... Takže bacha na to... No a v létě pozor na sluníčko, fakt to tam praží :) Jako prevenci doporučuju koupi jejich léku - Antinal, stojí asi 20 jejich liber a každej den si jeden vzít...

Co se týče období, tak nejlepší je jaro, podzim... V létě je tam vedro jak v ..... Byl jsem tam v červenci a to bylo docele peklo, srpen byl lepší... V zimě se tam člověk moc neohřeje. Teď přes Vánoce tam bylo cca 20 st., v noci kolem 8-10st. Sluníčko sice svítilo, ale foukal tam docela vítr, občas bylo až chladno...

Služby jsou tam asi v poměru kvalita/cena to nejlepší na pořízení dovolený... Doporučuji min. 4 hvězdičkový hotel s all inclusive :palec2: Jídlo dobrý, evropská kuchyně... snad vše krom vepřovýho... A luxusní zákusečky snad na každym hotelu...

Výlety si můžete koupit ve všech destinacích, jsou v podstatě stejné... Výlety na lodích s potápěním, výlety lodí s prosklenym dnem, výlety do pouště k beduínum buď na velbloudech nebo na čtyřkolkách, výlety na památky, aquaparky, atd...

K těm hotelům... každý je něčím jiný, jeden má to a ten zas něco jinýho, těžko radit... Záleží co člověk vyhledává a samozřejmě za kolik...

Toť asi to nejpodstatnější... Kdyby někdo ještě něco potřeboval vědět, tak rád poradim, popř. pomůžu s vyřízenim :p

- spolupracujeme s většinou větších cestovek (Firo, Čedok, Blue style, Fisher, Sunny days, atd...)

Editováno: , autor: mršťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mršťa: pěkně ses rozepsal :palec2:

Jaký jsou rozdíly mezi cestovkami? Já preferuji Čedok, nejezdím často k moři, ale když už, tak šáhnu po jistotě. O Blue Style apod. jsem slyšel svoje.

Chtěl bych dovolenou do 20k (spíše last minute), all inclusive, co nejdýl...min. 4 hvězdy, u pláže...začínám se dívat i mimo Egypt, protože zjišťuju, že asi

nebudu mít sílu na takovej počet lidí (600 pokojů apod.) Chtěl bych něco menšího. Díval jsem se na Bulharsko na Hotel Grand. Ty nemáš nějaký nápady? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...