Přejít na obsah

Formule 1


metjus

Doporučené příspěvky

Tady je citace z F1Sports:

Räikkönen měl s vítězem závodu, Lewisem Hamiltonem, během souboje o první místo několikrát kontakt a jejich souboj byl dokonce po závodě vyšetřován. Důvodem bylo především chování Hamiltona dvě kola před cílem závodu, když si během souboje s Räikkönenen zkrátil poslední zatáčku. Přestože bezprostředně poté pustil Fina před sebe, využil své rychlosti, aby jezdce Ferrari předjel v nájezdu do blížící se zatáčky a znovu se vrátil do vedení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji červeným "ke spravedlivému" vítězství. Je to zcela správně, přece je jasné, že červené se předjíždět nesmí.

Já se ničemu nedivím, teď jen čekám kde se objeví poslanec Morava z ODS a proflákne se, že vydírá Kimiho :feve:

Prostě je potřeba aby ta k.rva brazilská vyhrála šampionát, jinak to nevidím :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

patrim k tem cervenym a kazdy to vi

jen nevim co si ted myslet

,zavod se mi libil,konec uz ne tak moc , ale je to SPA a je to nej co muze byt,

na komentari se najde moc spatnych veci,ale to kdyz tam nekdo povidal ze si to HL zaslouzi ze vsech nejvic ................. nemyslim si

budis

palo - jsi znalec a odbornik / myslim to vazne / zkus se podivat a najit v pravidlech co se pise o necem takovym,o predjeti s pomoci uniku mimo trat

at to bude takto nebo takto nic se nemeni na mojim nazoru ze LH predjizdi zpusobem ze bud oba konec nebo me pustis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

patrim k tem cervenym a kazdy to vi

jen nevim co si ted myslet

,zavod se mi libil,konec uz ne tak moc , ale je to SPA a je to nej co muze byt,

na komentari se najde moc spatnych veci,ale to kdyz tam nekdo povidal ze si to HL zaslouzi ze vsech nejvic ................. nemyslim si

budis

palo - jsi znalec a odbornik / myslim to vazne / zkus se podivat a najit v pravidlech co se pise o necem takovym,o predjeti s pomoci uniku mimo trat

at to bude takto nebo takto nic se nemeni na mojim nazoru ze LH predjizdi zpusobem ze bud oba konec nebo me pustis

Předjel ho, že si zkrátil trat a nebo by se srazili nebo by vzal obrubník, ale pak ho pustil a znova předjel... tak přeci kolikrát se tam stalo, že si někdo zkrátil trasu, aby se nerozšlehal a pak toho dotyčného pustil před sebe. Přesně jak se stalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

patrim k tem cervenym a kazdy to vi

jen nevim co si ted myslet

,zavod se mi libil,konec uz ne tak moc , ale je to SPA a je to nej co muze byt,

na komentari se najde moc spatnych veci,ale to kdyz tam nekdo povidal ze si to HL zaslouzi ze vsech nejvic ................. nemyslim si

budis

palo - jsi znalec a odbornik / myslim to vazne / zkus se podivat a najit v pravidlech co se pise o necem takovym,o predjeti s pomoci uniku mimo trat

at to bude takto nebo takto nic se nemeni na mojim nazoru ze LH predjizdi zpusobem ze bud oba konec nebo me pustis

Můj názor je takový(ač se v nejmenším za odborníka či znalce rozhodně nepovažuji):

kdyby byl Kimi fér, tak musel Hamiho pustit už v té zatáčce na první místo, Hami tam byl první z vnějšku, tak mu to ještě Kimi stačil zavřít, Lewis NECHTĚL bourat, tak to vzal mimo trať a potom Kimiho pustil před sebe jelikož nechtěl ani připustit vyšetřování za nedovolené předjetí.

No a teď tady máme vyjádření stáje Mclaren:

"Ukázalo se, že Lewis byl v momentě, kdy pouštěl v cílové rovince Kimiho před sebe, o 6 km/hod pomalejší než pilot Ferrari. Na základě tohoto zjištění nám nezbývá nic jiného, než podat oficiální protest," uvedl McLaren.

Ale stáj z Wokingu se prý nehodlá kontroverzním rozhodnutím dále nijak hlouběji zabývat.

"Jsme závodní tým a nyní se plně soustředíme na závod v Monze, kde máme v plánu navýšit náš náskok v jezdeckém šampionátu," dodává mluvčí.

Podle pravidel má McLaren osm dní na to, aby svůj protest proti Hamiltonově penalizaci oficální písemnou formou podal. Po jeho doručení musí FIA v nejbližším možném termínu svolat zasedání odvolací komise.

A co na to Ferdové:

"Myslím si, že to bylo trochu extrémní," prohlásil po závodě šéf Ferrari Stefano Domenicali. Podle něho byl Hamiltonův okamžitý návrat do vedení právě výsledkem neprojeté šikany.

"Je normální, že při závodění dochází k útokům, ale problém je, když nějakým manévrem někdo získá neoprávněnou výhodu," tvrdil Domenicali ještě před vynesením verdiktu, který Felipeho Massu katapultoval na první místo.

"Dali jsme naše stanovisko komisařům, ti si nepochybně vyžádali i pohled Lewise Hamiltona, a tohle je výsledek. K tomu není co dodat," zůstal boss stáje z Maranella stejně skoupý na slovo i po oznámení nového výsledku.

.

.

.

.

.

A já řeknu jedinné:

kdyby ještě šéfoval Ferdům Jean Todd, tak tohle prohlášení Ferrari nikdy nevydá. Neměl jsem ho v lásce, ale on byl jako Ron Denis = stará škola

Ať to celé dopadne jak chce, jedno se ukázalo:

Lewis je srdcař a umí i na vodě (to už nikdo nepopře), Haiky je proti Lewisovi opravdu ještě "nevyspělýů pilot, McLaren je na stejné úrovni jako Ferdové a naopak, Kimi má nervy v kýblu a ani štěstí mu nepřeje, no a lobby Ferrari je více než přesilné, a o velkohubém raději nemluvím, jelikož bych nenašel slušných slov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zdsamct:

co se týká předjíždění Lewise, tak já to vidím jinak než ty, no a když si vzpomenu na to, jak předjížděl Ayrton Senna při soubojích s Alanem Prostem, Nigelem Masellem a nebo Nelsonem Piquetem (táta Nelsíňa), tak .......-

Pro ukázku:

http://www.f1news.cz/ayrton-senna-a-fair-play-13663.html

A to byly jiné závody, to se používaly jiné stroje, tam šlo o život. A bohužel v neděli 1.5.1994 v Imolle se to pro Ayrtona naplnilo.

A teš suď Lewise

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaver infarktovej a je me moc lito Kimiho bylo to jasne jeho zavod na vyhru a takovej nestestnej konec :-(((

ze by Hamilton u mel na vode teda nevim nevim...Kimi musel mit dle meho pred tim smykem a letem do zdi neco s pneumatikou protoze mel obe leve prazdne spis bych to typoval na zadni.

a ta penalizace tezko rict nikdo z nas do zakulisi nevidi a tak je zbytecny to resit, je to tak a hotovo. To ze mel vyhodu na cilovce Hamilton je dle meho asi pravda a ze pustil Kimiho je taky pravda tak tezko rict.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdsamct: Tak já nevim, co od toho závodění očekáváš, jestli se ti příčí styl předjetí, jak jsme ho včera viděli, tak si raději pusť něco nekontaktního někde na Discovery, třeba život labutí... ;)

Byl to zase jednou super závod :palec2:, i když prostředních 40 minut sem prohnípal, nicméně za Spa jsem moc rád, oproti stupiditě naprosto zbytečnýho novýho okruhu ve Valencii zase jednou podívaná, aspoň ze začátku a pak na konci.

Ke konci jsem se bál, že se FA se podívá na bednu opět téměř bez jedinýho souboje a přejdetí, naštěstí mu to nevyšlo...i když smekám před tím, jak dokáže během jízdy komunikovat s týmem - viz diskuze těsně před tím, než začalo pršet. Ale prostě ho nemůžu od jakživa.

Po Kimiho úletu mě štvalo Massovo 2. místo zadarmo. Kimiho mi bylo líto, za a) jsem mu fandil už u McL (teď trochu skřípu zubama, že je u Fiatu) a za bé) on byl ta druhá půlka, co udělala ten konec tak srdcovej.

Večer, když jsem koukal na zprávy, tak sem myslel, že mě trefí, že ten lempl má nakonec 1. místo a Hami dostal za to "zkrácení" penále...

Prostě FIA banda k*kotů a id*otů, kurvěj už na co šáhnou a asi neví, co chtějí - atraktivita závodění vs jejich "pocity" o bezpečnosti atd... Neřešim, jestli nějakýmu týmu nadržují, ale nepobírám jejich pochody při rozhodování o postihách.

Ještě jsem zvědavej, jak se to vyvrbí s "zázračným" Piquetem a taky co Honda a její složení jezdců (osobně jsem stále pro kopanec do zadní partie pana Buttona).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze by Hamilton u mel na vode teda nevim nevim...Kimi musel mit dle meho pred tim smykem a letem do zdi neco s pneumatikou protoze mel obe leve prazdne spis bych to typoval na zadni.

Měl je možná sjetý, to se stává, víš? :) Prázdný byly díky tomu nárazu do zdi, a to snad i vpravo vepředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

at to bude takto nebo takto nic se nemeni na mojim nazoru ze LH predjizdi zpusobem ze bud oba konec nebo me pustis

no nevím kam jsi dal oči,ale kdyby se skutečně choval tak jak říkáš tak už by byli oba pod drnem a např. takovej Schumacher by musel vrátit všecky tituly a nechat se dobrovolně zahrabat na krchov bo by už taky nebyl mezi živými a že takových manévrů co udělal bylo nespočet.

Akorát mi připadá že v tomto F1 ztrácí na zajímavosti, je víc pod drobnohledem nějakých zapšklých páprdů kteří mají snad i oční problémy a jediným skutečným zájmem jsou prachy a nějakej Hamilton, Massa, Raikonen a spol jsou jim totálně ukradení a takový lidi rozhodují .... nevím možná se pletu ..... ale fakt mi připadne divný dvě hodiny po závodě o něčem takovým takto rozhodnout :feve:

Editováno: , autor: Borg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaver infarktovej a je me moc lito Kimiho bylo to jasne jeho zavod na vyhru a takovej nestestnej konec :-(((

ze by Hamilton u mel na vode teda nevim nevim...Kimi musel mit dle meho pred tim smykem a letem do zdi neco s pneumatikou protoze mel obe leve prazdne spis bych to typoval na zadni.

a ta penalizace tezko rict nikdo z nas do zakulisi nevidi a tak je zbytecny to resit, je to tak a hotovo. To ze mel vyhodu na cilovce Hamilton je dle meho asi pravda a ze pustil Kimiho je taky pravda tak tezko rict.

Tak se koukni na záznam a potom plkej. Kurva fix vždyť během toho deště se před Kimiho dostal rychleji než se dalo čekat a formuli zvládal suprově (také dostal hodiny, to jo) a ujel všem o parník.

Prostě tak jak býval Schumi mistr vody, tak teď je Lewis a to mi nevymluvíš. No a nevymluvíš to ani komentátorovi RTL či redaktorovi Daily Mail a to jsou špičky TV a novin ohledně Formule1 a vůbec motorismu, ale to ty určitě víš.

No a na konec je nejlepší si přečíst slova Nikiho Laudy:

Jde o nejhorší rozhodnutí v historii celé formule 1. S takovým prohlášením přišel Niki Lauda, legenda tohoto motoristického sportu

Jde o nejvíce perverzní rozsudek, s jakým jsem se kdy setkal, prohlásil Niki Lauda.

Osmapadesátiletý Rakušan je považován za jednoho z mála expertů, který mluví na rovinu. Vzhledem k jeho minulosti, kdy vystřídal Ferrari i McLaren, se řadí mezi nezaujaté. Trochu však inklinuje k britské stáji a o Hamiltonovi nedávno prohlásil, že se brzy může stát neporazitelným.

Lauda teď vzkázal do světa, že nedělní penalizace je nejhorší v historii. Proč? "Je naprosto nepřijatelné, aby tři funkcionáři ovlivňovali průběh takhle vyrovnaného šampionátu," vysvětlil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...