Přejít na obsah

Formule 1


metjus

Doporučené příspěvky

Tak u BMW odsuzují Vettela, že obral BMW o vítězství. No a Trulli je diskvalifikován za předjíždění při SC, tak že Hamilton je třetí.

Tak to zase prrrr to nestačila ta neskutečná hromada štěstí Hamiltnovi na čtvrté místo, to jste museli ještě uplatit komisaře aby jste se dostali na bednu, no fůj, to bych příští týden jezdil kanálama :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně se něco ve F1 změnilo a nebude to snad nudná sezona jedné stáje, i když počínaní čudlíka bylo impozantní. Nevím, kde se k info Turek dostal, přestože z působení u McL má všude jistě spoustu dobrých známých, ale asi mu nikdo neřekne skutečný výkon motorů, a ta jeho info o tom, že honda měla o 60 kobylek míň..... Vettel-Kubica - to byl podle mě prostě závodní incident a to, že má Vettel platit 50 t doláčů a o 10 míst v Malajsii dolů, mi nepřijde jako právě fér. Kubica tam vrazil jak smyslů zbavenej, byl sice o kousek před Vettelem, ale nemůže se chovat jako by byl na trati sám. Vettel sice přiznal svůj velký díl viny, ale podle mě je to tak maximálně 55/45 pro Vettela. Uvidíme, jak to dopadne za týden, odvolání k FIA asi nic nezmění, a co dál s difuzory je otázka - týmy by musely přestavět minimálně zadní polovinu šasi...... McL haluz jak blázen, Ferr zase trochu smůly, BrawnGP to maj dobře rozjetý. Trulda jel moc sympaticky, Rendl nic moc, Willíci po očekáváních teda nic moc, RBR dobrý, škoda toho konce. Heidfeld Kubicu opět nestíhá a myslím, že pokud se nezlepší, brzy skončí. Toro Rosso a Force potvrdily předpoklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra to bude na Nova Sport, myslím.

Jinak za mě čupr závod, jsem rád, jak to vyšlo Hamiltonovi, Fyat je prostě Fyat a bordel italskej a co byste chtěli v době krize? ;)-_- Gratz do Brown (brzy asi již Virgin) GP, hlavně Barrik měl štěstí a jak říkal, že čekal, kdy se mu to rozpadne, tak mě pobavil. :) Vettel vs. Kubica > dle mě naprosto normální "závodní kolize" a nevím, co zase FIA a spousta vás tady řeší, chcete zase nudu?! Co udělala Toyota po trestu za flexibilní křídla? Upravila/ vyměnila je za obyč, nebo co? Podle mě, jak tu už zaznělo, by asi neměla vůbec být kvalifikovaná do závodu. Co říkáte na duo <>? Jeden opět klasika a poroučel se sám, druhej "borec" naprosto nevýrazně odkrouženo a utrpěno 6. místo... A to prý to letos bude o mistrovství, ale nějak nevím o jaké to pánové u <> chtějí soutěžit... :)

No a nakonec 2 Hynek: trochu se mírni s výrazivem na adresu jednoho závodníka, sám možná víš, jaký to je být nazýván různými jmény, tak nevím, proč se tak chováš sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne prosim smutne koukam neda mi nekdo link na kompletni zaznam ? ;)

jedinně ta TV NOVA, na formula1.com ještě video není, jen foto galerie, je tam celý loňský ročník jako summary a také tak jednotlivé závody, celé video tady není

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Pokud by se komisaři přiklonili k závěru, že Hamilton nesdělil vše potřebné při vyšetřování případu, mohl by jej potkat trest.

Nejen že by Trulli získal zpátky třetí místo, ale Hamilton by mohl být potenciálně vyloučen ze závodu a tím pádem by přišel o všechny body."

No to by bylo :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Trulli se bránil, že Hamilton zpomalil natolik, že Ital předpokládal technické potíže na straně Hamiltona a proto jej předjel."

Není v tom případě v SC fázi pravidlo stejný jako při startu, tzn. mám potíže, zvednu jednu, nebo obě ruce???

Jen se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vidíš, nedal jsem k tomu jedinej smajlík, prostě na to názor a potažmo argument nemám. Hamiho a spol. nijak okecávat nemíním, není co, pokakali to. Hotovo :)

Jak jsem psal mém pohledu na závod domněnku o tom, že Toyota by neměla být vůbec do závodu vpuštěna v návaznosti na disq. v kvaldě, tak za tím si stojím i teď a od toho by se mohlo začít polemizovat o dvojím metru atd., ale to bysme stavěli do roviny dva různý prohřešky zase a tak prostě není o čem.

Jo a něco pro Ferrari fandy: "Nám dojelo aspoň jedno auto do cíle a co vám????!!!!" lol:p :p :p :p :p

:D-_-;)

Editováno: , autor: P2M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže kdyby je pustili bez započtení bodů třeba, tak je to testování a to se nesmí, je to uzel, no. :)

Prostě by mě zajímalo, že když v sobotu vlastně až večer byla Toyota vyhozená z kvaldy, jak mohla do neděle, do těch dejme tomu 4 hodin odpo stihnout dovalit košer křídla atd..., ty namontovat a dát auta z5 do parc fermé (už tohle si odporuje...) a odjet závod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde je Palo a ostatní fandové mclr? Nějak Vám došli argumenty. -_-:p

Takhle mi to přijde spravedlivý, ještě by měli zrušit tu 10 místnou penalizaci pro Vettla a bude to dle mě OK.

když se po mně ptáš, tak jsem tady, no a jestli mluvíš o argumentech, tak není co dodat, jestli to doku.vili, tak je správné, že na to dojeli, jen nechápu jednu větu ohledně toho co píšou, ale to je jedno, aspoň bude rušno

jinak tobě přijde vše spravedlivé, hlavně když McL nedojede nebo bude diskv., jen jsem si nevšiml,že bych se já rudochům vysmíval, že nedojeli vůbec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale kdepak, Palo já těma smajlama poměrně šetřím a sem jsem je nacpal. Je to hodně divný, nějak to nechápu a přijde mi to hlavně hodně směšný, jednoho diskvalifikují v kvalifikaci a závod jede se stejným autem, pak předjetí - nepředjetí, pak třetího (už jednou diskvalifikovaného) diskvalifikují znova, čtvrtej je na bedně, čtvrtýho diskvalifikují a není nikde a pak ten 2x diskvalifikovanej je zpět třetí.... Kurňa za tohle by se nemusel stydět ani náš parlament. Měli by si tam udělat taky pořádek a když už jednou nějak rozhodnout tak si za tím stát a ne stylem zkusíme to a když tak to zrušíme a změníme.

A k té mé rudosti a hlavně že je poškozený mclr, Palo vždyť už si mohl poznat, že to je jen sportovní rýpání a věř že jsem určitě míň rudý než plno vás stříbrnejch. Ono jestli k rudým vleze Alojza tak mě ten tým přestává zajímat.

Jediný co mě na posledním závodě opravdu nasralo, ten trest pro Vettla, vždyť to bylo závodění, udělal chybičku, ale neúmyslnou a dostal za ni pěkně hnusnej trest, vždyť takovýchhle "chybiček" nasekal například Senna svou dravou jízdou plno.

Ale stejně ty podvody hned v prvním závodě, to jste si mohli odpustit :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale kdepak, Palo já těma smajlama poměrně šetřím a sem jsem je nacpal. Je to hodně divný, nějak to nechápu a přijde mi to hlavně hodně směšný, jednoho diskvalifikují v kvalifikaci a závod jede se stejným autem, pak předjetí - nepředjetí, pak třetího (už jednou diskvalifikovaného) diskvalifikují znova, čtvrtej je na bedně, čtvrtýho diskvalifikují a není nikde a pak ten 2x diskvalifikovanej je zpět třetí.... Kurňa za tohle by se nemusel stydět ani náš parlament. Měli by si tam udělat taky pořádek a když už jednou nějak rozhodnout tak si za tím stát a ne stylem zkusíme to a když tak to zrušíme a změníme.....

Přesně tak to vidím já, viz výše co jsem psal, zase akorát FIA pomr*á, co může...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F1Sports:

Mezinárodní automobilová federace zveřejnila rádiovou komunikaci McLarenu s Lewisem Hamiltonem. Ta potvrzuje, že Hamilton dostal jasnou instrukci pustit před sebe Jarna Trulliho za safety carem v závěru Velké ceny Austrálie.

"Lewisi, musíš před sebe pustit toyotu. Pusť nyní před sebe toyotu," zní jasná instrukce Hamiltonovi, což Brit potvrdil: "OK." Později potvrdil: "Už jsem jej před sebe pustil."

To je podle oficiálního stanoviska FIA v přímém rozporu s tím, co Hamilton a McLaren tvrdili při výslechu sportovním komisařům:

"Lewis Hamilton a jeho manažer David Ryan byli dotázáni komisaři a ředitelem závodu, zda proběhla nějaká instrukce umožnit Trulliho předjetí," tvrdí oficiální stanovisko FIA. "Pilot i manažer odpověděli, že žádný takový pokyn nebyl udělen.

Ředitel závodu se specificky dotázal Hamiltona, zda umožnil Trullimu předjet. Hamilton potvrdil, že nikoli."

FIA dostala do ruky také Hamiltonovo vyjádření médiím bezprostředně po závodě, ve kterém sám potvrzuje, že dostal instrukce Trulliho pustit.

Na základě těchto dvou audio záznamů došli komisaři k závěru, že je manažer McLarenu David Ryan a Lewis Hamilton (záměrně) uvedli v omyl, což mělo za následek neférovou penalizaci Jarna Trulliho.

Já dodávám že:

Sportovní ředitel Dave Ryan byl kvůli tomu vyhozen z McLarenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

achjo

Pos No Driver Team Q1 Q2 Q3 Laps

1 22 Jenson Button Brawn-Mercedes 1:35.058 1:33.784 1:35.181 18

2 9 Jarno Trulli Toyota 1:34.745 1:33.990 1:35.273 20

3 15 Sebastian Vettel RBR-Renault 1:34.935 1:34.276 1:35.518 17

4 23 Rubens Barrichello Brawn-Mercedes 1:34.681 1:34.387 1:35.651 20

5 10 Timo Glock Toyota 1:34.907 1:34.258 1:35.690 24

6 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 1:35.083 1:34.547 1:35.750 21

7 14 Mark Webber RBR-Renault 1:35.027 1:34.222 1:35.797 19

8 5 Robert Kubica BMW Sauber 1:35.166 1:34.562 1:36.106 19

9 4 Kimi Räikkönen Ferrari 1:35.476 1:34.456 1:36.170 17

10 7 Fernando Alonso Renault 1:35.260 1:34.706 1:37.659 15

11 6 Nick Heidfeld BMW Sauber 1:35.110 1:34.769 14

12 17 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:35.341 1:34.788 13

13 1 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:35.280 1:34.905 13

14 2 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:35.023 1:34.924 14

15 11 Sebastien Bourdais STR-Ferrari 1:35.507 1:35.431 16

16 3 Felipe Massa Ferrari 1:35.642 4

17 8 Nelsinho Piquet Renault 1:35.708 11

18 21 Giancarlo Fisichella Force India-Mercedes 1:35.908 8

19 20 Adrian Sutil Force India-Mercedes 1:35.951 10

20 12 Sebastien Buemi STR-Ferrari 1:36.107 9

Editováno: , autor: Ol@f
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...