Přejít na obsah

kolko watove predne reproduktory utiahne autoradi 4x40W bez externeho zosilnovaca?


Doporučené příspěvky

Ahoj,

uvazujem nad tymito reproduktormi MAGNAT POWER PLUS 216:

http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=8...p;hlzaradenie=9

ale maju vykon az 80watt RMS (160W max,) a ja nechcem zosilnovac. Ako budu hrat tieto predne stredobasove reproduktory? (dam tam MDF podlozku, ale vytlmovat zatial nebudem) - ked ich zapojim na tych 40W z radia - utiahne ich?

Ked nezapojim ziadne repro vzadu (lebo ziadne nemam) - stale bude to radio davat iba tych 2x40W, aj ked ma vykon 4x40W? Ako sa to vlastne rozlozi medzi kanalmi?

Ako to bude hrat - tych 80W, citlivost 91dB - budu tie repraky nevybudene?

Dufam, ze zvuk nebude horsi, ako maju teraz tie original predne skodovacke papierove repraky!!!

Teraz mi tie original rezonuju pri vyssej hlasitosti a hlbsich tonoch.

Pomoze to?

Ak by vadilo, ze k autoradiu pripajam 80W repra bez zosika, mam radsej kupit tieto MAGNAT EDITION 216?

http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=8...p;hlzaradenie=9

maju vykon 60W - to uz zvladne radio bez zosilnovaca?

Poradte mi, prosim, ci mozem tych 80W repraky pripojit priamo na radio (4x40W).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veci,ktore sa pytas maju zo strany elektroakustiky jednoznacnu odpoved. Pokial pripojis na 40w zosilovac 40w reproduktor tak ziskas 40w vykon(neberem do uvahy stratu vykonu, danu odporom instalacie atd.) Pokial pripojis na 40w zosilovac 80w reproduktor ,tak tiez ziskas akusticky vykon 40w, akurat reproduktor vyuzivas na polovicny vykon. Takze urcite nekupuj slabsi reproduktor, neziskas tym vyssi vykon pri slabsom radiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

juri,

jasne - podla Tvojej poslednej vety - preto chcem kupit silnejsi reproduktor, ako je vykon radia, aby reprak nebol prebudeny. Ja sa obavam aj toho, ze 40w reprak pripojeny k 40w radiu uz bude ciastocne prebudeny pri vyssom volume...

ale mne skor ide o to, ci ten 2x silnejsi reproduktor oproti radiu (80w vers. 40w) bude hrat normalne aj pri nizsom volume - ja myslim, ze ano, pokial napr. nepripojim 300wat basak na 20 wat radio - tam sa ten reprak asi ani neprebudi, nieto este vybudi

:-)

Takze zaver - je v poriadku 80w reprak na radiu s vystupom 4x40w bez dodatocneho zosilnovaca???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fancarhifi - pri tom Magnat power plus je akasi znacka vitaza nejakeho testu - je to fakt az taka nekvalita?

Troska ma zlakala akcna cena 1500 SK za tie magnat power basy na jednom SK webe...

ale tie Tebou ponukane repro vypadaju slusne - nevadi, ze maju 100w RMS a moje radio viac ako 40w neda?

Tie Magnaty maju frekvencny rozsah 35 - 21.000 Hz

Tie Renegade su od 60 - 20.000 Hz

Nebudu mat tie Renegade repraky menej vyraznejsie "basy" ako tie magnat?

PS: inak, k tym Magnat repro som sa dostal cez recenziu tu na skoda-fore => vymena original repro za kvalitnejsie (Magnat edition 216)

Rad si necham poradit, ak za podobnu cenu zozeniem daco lepsie (o znacku mi nejde, skor o dobry zvuk)

Nekamenujte ma, viem ze v cene do 2000 SK to vysoka kvalita nebude - mne ide o to, ze mi tie original repraky pri vyssej hlasitosti a hlbsich tonoch rezonuju a strpaju (snad aj ta mdf podlozka pomoze!)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale těch udávaných 4x40W co uvádíš, že má rádio .. to nejsou RMS watty že ? podle mě to jsou maximální hodnoty rádia, takže když Ti to rádio dá cca 20 wattů RMS na jeden reprák tak budeš rád .. takže pokud chceš kupovat 100W RMS reproduktory, tak bych je už zapojil na nějaký zesilovač, pokud chceš dosáhnout nějakého lepšího zvuku ... toť muj názor, pokud se mýlím tak mě někdo opravte ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, rádio dá max 20W RMS, těch 40-50W co se udává je špička z kondenzátoru. Kdoví jestli tam někdy tolik poleze :-) A ten rozsah bych už vůbec neřešil, záleží na podmínkách měření a poklesu, pro který je měření udáváno. Takže může být správně 60 i 40Hz pro jeden reprák. První hodnota je -3dB, druhá -10dB. Výrobci toho pilně využívají a lžou jak můžou - i když vlastně nelžou - stačí, že neuvádějí podmínky měření a ty hodnoty jsou bezcenné. Podobně je to u toho výkonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...opět zdůrazňuji...Magnat :p pokud něco od Magnat tak pouze SW a popřípadě zesilovače, ale repro nemají dobrý zvuk.a to platí jak u levných tak i u drašších modelů.

Ty Renegade mám vyzkoušený a zaručuji dobrou dynamiku i na rádio.Tady je odkaz na hodnocení zákazníka...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...enegade-RX6-2C/

Mockrát jsem se přesvědčil, že nemám dát na údaje o reproduktorech nebo subwooferech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...