Přejít na obsah

Schválení Alu kol


Miha77

Doporučené příspěvky

tak to je síla ,prostě mi to nechtěj zapsat ,ikdyž jsem vzal ten zákon na papíře sebou .Prej si musej vyžádat povolení u škody .Už jsem fakt hotovej   ,úředníci zasraný

Tak to je fakt síla.Tak pozorně čtěte.Protože už jsem se vytočil na max,zavolal jsem na Ministerstvo dopravy a dozvěděl se následující.

Všechny STK jako soukromé subjekty mohou tyto kontrloy dělat,ale NEMUSÍ a není žádný nástroj je k tomu donutit.Jediná možnost je vybrat STK,která bude ochotna kontrolu technikem typu K provést.

Pokud nebude chtít zápis provést úředník již na základě kompletně vyplněného TL včetně příloh je možno se obrátit přímo na MDČR odbor schvalování vozidel pro provoz a žádat nápravu.

Při rozhovoru s úředníkem jsem se ještě dozvěděl,že se těmito problémy,zejména zpočátku po zavedení této instrukce již setkal.

Telefon na spojovatelku MD-972 211 111

To je vrchol, co je to za zákon. To musel dělat úplný zčuchanec. Vždyť on veřejně nahrává úplatkářství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je síla ,prostě mi to nechtěj zapsat ,ikdyž jsem vzal ten zákon na papíře sebou .Prej si musej vyžádat povolení u škody .Už jsem fakt hotovej  ,úředníci zasraný

Tak to je fakt síla.Tak pozorně čtěte.Protože už jsem se vytočil na max,zavolal jsem na Ministerstvo dopravy a dozvěděl se následující.

Všechny STK jako soukromé subjekty mohou tyto kontrloy dělat,ale NEMUSÍ a není žádný nástroj je k tomu donutit.Jediná možnost je vybrat STK,která bude ochotna kontrolu technikem typu K provést.

Pokud nebude chtít zápis provést úředník již na základě kompletně vyplněného TL včetně příloh je možno se obrátit přímo na MDČR odbor schvalování vozidel pro provoz a žádat nápravu.

Při rozhovoru s úředníkem jsem se ještě dozvěděl,že se těmito problémy,zejména zpočátku po zavedení této instrukce již setkal.

Telefon na spojovatelku MD-972 211 111

To je vrchol, co je to za zákon. To musel dělat úplný zčuchanec. Vždyť on veřejně nahrává úplatkářství.

A o cem tenhle zkurvenej stat je??? Jen aby ty prasata vyzrany brali prachy po stolkem v obalce... Tady at se nacne cokoli a zacne resit jakakoli normalni bezna vec ve statech EU, jsme v prdeli. Nema asi cenu se rozcilovat, protoze bych musel nekoho nakopnout za culdu!!! :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KOCOURKOV ZASRANEJ... STRASNEJ STAT! :angry:

Jo jo pravda, furt EU EU, jsme členem EU. Ale německý TUV se u nás neuznává a mělo by platit pro celou EU, tak kde pak jsme???.....????

Hele,asi jsi to špatně pročetl.Kola se do TP zapisují právě na základě TÜV s typovým listem,ale problém je na úřadech,kde se buď čeká na obálku,nebo je tam zamindrákovaný hovado,které má dobrý pocit z buzerace a nebo tam prostě sedí protekční motyka,která nezná svoji pracovní náplň a bojí se z neznalosti udělat něco nestandartního!!! ;)

for culda:No tak,když už jsi tak daleko,tak pokud Ti nevyhoví ani vedoucí,neboj se brnknout na to číslo,které jsem sem dával.Ministerskej ouřada může příslušný úřad nadzvednout a zřejmě to udělá,protože když jsem tam včera volal,ptal se kde se to stalo.

PS Je třeba spojovatelce vysvětlit,co přesně chceš,aby Ti spojila toho správného člověka.Samozřejmě ne každý je s touto problematikou obeznámen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a jak zapisu kola kdyz mam jen, tuv, a typovy list nemam?

Nepostrehl jsem co mas za kolesa, ale pokud nejake, ktere dovazi ALCAR, myslim, ze je sance, jelikoz je s nima domluva ( jednal jsem s nimi asi 2x a spokojen, prijemni zamestnanci )

Musi se rici neco jako, ze clovek, kdyz tyto kola kupoval, nevedel, ze neco takoveho existuje a ze to nedavaji automaticky, ale na pozadani... ;)

Pokud to nejsou kolesa z Alcaru, forget it!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a jak zapisu kola kdyz mam jen, tuv, a typovy list nemam?

Nepostrehl jsem co mas za kolesa, ale pokud nejake, ktere dovazi ALCAR, myslim, ze je sance, jelikoz je s nima domluva ( jednal jsem s nimi asi 2x a spokojen, prijemni zamestnanci )

Musi se rici neco jako, ze clovek, kdyz tyto kola kupoval, nevedel, ze neco takoveho existuje a ze to nedavaji automaticky, ale na pozadani... ;)

Pokud to nejsou kolesa z Alcaru, forget it!

jsou to toora a oni je nedovazi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a jak zapisu kola kdyz mam jen, tuv, a typovy list nemam?

Nepostrehl jsem co mas za kolesa, ale pokud nejake, ktere dovazi ALCAR, myslim, ze je sance, jelikoz je s nima domluva ( jednal jsem s nimi asi 2x a spokojen, prijemni zamestnanci )

Musi se rici neco jako, ze clovek, kdyz tyto kola kupoval, nevedel, ze neco takoveho existuje a ze to nedavaji automaticky, ale na pozadani... ;)

Pokud to nejsou kolesa z Alcaru, forget it!

jsou to toora a oni je nedovazi

TAK TURA NEE... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a jak zapisu kola kdyz mam jen, tuv, a typovy list nemam?

Ty 18" co máš jsou supr,ale zápis nepořídíš.

No tak úplně bych to nezavrhoval, legálně samozřejmě ne, ale pokud by ti na tom hoooodně záleželo, tak stačí najít jednu spřízněnou duši s pochopením, a ta ti do techničáku napíše co chce. Chce to jen hledat... Kdo hledá, ten najde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli o nekom víš tak dej vědět ,protože ani když mam vše potřebné tak mi to nechtěj zapsat

nenech se tak lehce odbít - v klidu jim naznač co je jejich povinností a že nemají důvod k tomu aby Ti to odmítli zapsat , když máš veškeré náležitosti a pokud svůj postoj nezmění,tak že příště přijdeš s právníkem a vyjádřením soudního znalce, případně i rovnou s příkazem - chce to ale správný tón aby to mělo účinek, čili klidně a tak jako kdyby to bylo konstatování a úplně běžná věc, však oni změknou. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli o nekom víš tak dej vědět ,protože ani  když mam vše potřebné tak mi to nechtěj zapsat

nenech se tak lehce odbít - v klidu jim naznač co je jejich povinností a že nemají důvod k tomu aby Ti to odmítli zapsat , když máš veškeré náležitosti a pokud svůj postoj nezmění,tak že příště přijdeš s právníkem a vyjádřením soudního znalce, případně i rovnou s příkazem - chce to ale správný tón aby to mělo účinek, čili klidně a tak jako kdyby to bylo konstatování a úplně běžná věc, však oni změknou. B)

Jesti máš vše,tak přece nebudeš hledat jak je tam dostat pokoutě. :o

To je rada dobrá pro ty,co nemají jinou možnost.

Zavolej na to číslo co jsem Ti psal.Vždyť nemáš co ztratit.Ještě bych si je vychutnal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli o nekom víš tak dej vědět ,protože ani  když mam vše potřebné tak mi to nechtěj zapsat

nenech se tak lehce odbít - v klidu jim naznač co je jejich povinností a že nemají důvod k tomu aby Ti to odmítli zapsat , když máš veškeré náležitosti a pokud svůj postoj nezmění,tak že příště přijdeš s právníkem a vyjádřením soudního znalce, případně i rovnou s příkazem - chce to ale správný tón aby to mělo účinek, čili klidně a tak jako kdyby to bylo konstatování a úplně běžná věc, však oni změknou. B)

Jesti máš vše,tak přece nebudeš hledat jak je tam dostat pokoutě. :o

To je rada dobrá pro ty,co nemají jinou možnost.

Zavolej na to číslo co jsem Ti psal.Vždyť nemáš co ztratit.Ještě bych si je vychutnal.

Teď bohužel už právě nemám, ale z minulosti vím že to prostě jde. Ale v tvém případě bych opravdu postupoval legální cestou, když by to tam nenapsali tobě, tak pak už nevím komu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No při vzdělání našich úředníků to asi zapsat nepujde ,jinak zajímavej názor z STK ,když tě zastavěj policajti a BUDEŠ TAM MÍT JINÝ KOLA NEŽ MÁŠ V TECHNIČÁKU ZAPSANÝ TAK VŮBEC NIC NEZMŮŽOU ,protože si to nemohou nikde ověřit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...