Přejít na obsah

Dorobenie ASR, ESP


Robin

Doporučené příspěvky

Mozny je vsechno.

Ale v pripade samotneho ASR (bez EDS) si myslim, ze to jsou vyhozeny penize a v pripade ESP by to vyhozeny penize urcite nebyly, ale zase by jich byla hromada.

Tak asi tak.

Proc myslis ze jsou to vyhozeny penize.

Mam ASR a letos na sumave s kolegou, ktery ma obyc octu bez niceho bych teda nemenil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave ze jen symbolicky. ASR samotny jen ubira plyn, kdo ma cit v noze, dokaze ho velmi dobre nahradit.

Nevim, ja mel samotny ASR v 81kW TDi a musim rict, ze jsem ho casto (prevazne na vode) vypinal, obcas me prave tim "ubranim plynu" dostalo do neprijemny situace...

Reknu to jinak - pri jizde treba od 40km/h na snehu a akceleraci je to dobry, omezi vykon, zabrani prokluzu (omezi prokluz) a stabilizuje auto (nemyslim ESP), ale treba pro rozjezdy na snehu bez EDS to neni to prave orechove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je to delany hlavne pro jizdu. Pribrzduje jednotlive prokluzujici kolo a kdyz to nestaci snizuje vykon motoru az se zastavi. Na snehu je to ideal, zadny klouzani, proste stale jedes. Pri rozjezdu je to vetsinou nepouzitelny a to je jedno jestli je to led, snih nebo blato. Pokud se kola protaceji tak to pribrzdi a zacne snizovat vykon az to zdechne.

Ale pri jizde bez ASR a s ASR si vzdy zvolim s ASR, staci kdyz pak na ujetem snehu musim na horach klickovat do kopce mezi temi co nemaj nic a retezi nechali doma, ja jeste nemusel diky tomu nasazovat retezi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ASR jako samo o sobe kola nepribrzduje, pouze snizuje vykon motoru. Zasah brzdama (tedy pribrzdovani kol) je prave funkce EDS.

To jsi na velkem omylu, ASR ovlada ABS a ti pribrzduje jednotlive prokluzujici kola.

Je to dano tim ze ASR jde dat jen do vozu s ABS

"ASR- Systém bránící protáčení hnacích kol např. při jízdě a rozjezdu (jen omezene). Systém ASR mohou mít pouze ty vozy, které jsou vybavené systémem ABS. "

Uzaverka diferencialu nema nic spolecnyho s brzdama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ASR jako samo o sobe kola nepribrzduje, pouze snizuje vykon motoru. Zasah brzdama (tedy pribrzdovani kol) je prave funkce EDS.

To jsi na velkem omylu, ASR ovlada ABS a ti pribrzduje jednotlive prokluzujici kola.

Je to dano tim ze ASR jde dat jen do vozu s ABS

"ASR- Systém bránící protáčení hnacích kol např. při jízdě a rozjezdu (jen omezene). Systém ASR mohou mít pouze ty vozy, které jsou vybavené systémem ABS. "

Uzaverka diferencialu nema nic spolecnyho s brzdama

Myslím, že nemáš pravdu Ty. ASR neovládá ABS, ale využívá jeho čidla, proto je u aut vybavených ABS.

ASR (Antriebs Schlumpf Regelung)

Jinak také regulátor prokluzu kol. Je v podstatě systém opačný k ABS. ASR hlídá poháněná kola při akceleraci a pokud se začnou ztrácet adhezi (protáčejí se) sníží výkon motoru tak aby se kola neprotáčela. ASR lze vypnout pro sportovní, nebo jiné účely. Součástí systému ASR je také systém MSR, jinak také regulátor vlečného momentu. Tento systém pomáhá stabilizovat vůz při zablokování hnacích kol. MSR v tomto případě zasahuje do managementu motoru a ovlivňuje točivý moment motoru, tím se přeruší zablokování kol. Tento systém najde uplatnění například při podřazování na mokré vozovce.

Jednotlivá prokluzující kola přibrzďuje EDS (Elektronische DifferentialSperre).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jelikoz s nim jezdim uz nejaky rok tak vim ze jednotliva kola pribrzduje nezavisle. Ano MSR snizuje tocivy momen, ale ABS pribrzduje kola. Jinak by to nemelo zadny vyznam.

Jinak vysvetleni pojmu napriklad z AUTOABECEDY je:

"ASR (Antriebs-Schlupf-Regelung)

Protiprokluzovací systém kol, který dokáže ovlivnit jízdu na kluzkém povrchu. Jakmile některé hnací kolo při akceleraci začne prokluzovat, snižuje přiváděný kroutící moment motoru a za pomoci části systému ABS ho i přibrzdí. "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jelikoz s nim jezdim uz nejaky rok tak vim ze jednotliva kola pribrzduje nezavisle. Ano MSR snizuje tocivy momen, ale ABS pribrzduje kola. Jinak by to nemelo zadny vyznam.

Jinak vysvetleni pojmu napriklad z AUTOABECEDY je:

"ASR (Antriebs-Schlupf-Regelung)

Protiprokluzovací systém kol, který dokáže ovlivnit jízdu na kluzkém povrchu. Jakmile některé hnací kolo při akceleraci začne prokluzovat, snižuje přiváděný kroutící moment motoru a za pomoci části systému ABS ho i přibrzdí. "

Já ho sice v autě nemám, ale zkus kouknout přímo na stránky VW. Kola ti přibrzďuje EDS, což je součást ASR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho sice v autě nemám, ale zkus kouknout přímo na stránky VW. Kola ti přibrzďuje EDS, což je součást ASR.

Podobne chytre napsany jako na webu skodovky. ASR nemam, ale EDS jo, jak je to mozny? :D

EDS je v podstate soucast ABS, a protoze kazdy auto, co ma ASR ma i ABS, je to vlastne i soucast ASR, ale EDS nema s ASR v podstate nic spolecnyho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UZ je lepsi to neresit. Najel jsem letos na horach par stovek kilcu, ale ve spojeni s gumama GY UG 7 jsem nepotreboval narozdil od jinych retezy a to je pro me to nejhlavnejsi :)

To je hlavne tema gumama a treba nohou, jezdim uz tri sezony na GY UG6 a lepsi gumy sem nejezdil :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UZ je lepsi to neresit. Najel jsem letos na horach par stovek kilcu, ale ve spojeni s gumama GY UG 7 jsem nepotreboval narozdil od jinych retezy a to je pro me to nejhlavnejsi :)

To je hlavne tema gumama a treba nohou, jezdim uz tri sezony na GY UG6 a lepsi gumy sem nejezdil :specool:

Pristi zimu uz UG7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UZ je lepsi to neresit. Najel jsem letos na horach par stovek kilcu, ale ve spojeni s gumama GY UG 7 jsem nepotreboval narozdil od jinych retezy a to je pro me to nejhlavnejsi :)

To je hlavne tema gumama a treba nohou, jezdim uz tri sezony na GY UG6 a lepsi gumy sem nejezdil :specool:

Pristi zimu uz UG7

Jeste sou ok, tak uvidime ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...