Přejít na obsah

Felicie se mi kucká na benzín- je to katalyzátor?


Feldar

Doporučené příspěvky

Mám felinku 1,3 kW benzín/LPG. Na LPG jede perfektně, ale na benzín se dusí a nejede nic moc. Za příčinu vidím buď svíčky nebo katalyzátor, protože závada začala přesně po tom co jsem vyměnil svíčky a rozpadlo se mi těsnění na výfuku před katalyzátorem a samozřejmě se napadalo do katalyzátoru. Samozřejmě jsem je z katalyzátoru vyklepal..., ale zkrátka současný stav je že na plyn jede výborně a na benzín se zlrátka dusí, kucká jakoby například auto jelo na tři válce (ale pozor jede na všechny válce). Poradíte někdo jak zjistit skutečnou příčinu a popřípadě jak opravit katalyzátor (nebo ho zkrátka vykuchat no)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Mám felinku 1,3 kW benzín/LPG. Na LPG jede perfektně, ale na benzín se dusí a nejede nic moc. Za příčinu vidím buď svíčky nebo katalyzátor, protože závada začala přesně po tom co jsem vyměnil svíčky a rozpadlo se mi těsnění na výfuku před katalyzátorem a samozřejmě se napadalo do katalyzátoru. Samozřejmě jsem je z katalyzátoru vyklepal..., ale zkrátka současný stav je že na plyn jede výborně a na benzín se zlrátka dusí, kucká jakoby například auto jelo na tři válce (ale pozor jede na všechny válce). Poradíte někdo jak zjistit skutečnou příčinu a popřípadě jak opravit katalyzátor (nebo ho zkrátka vykuchat no)

No já nejsem žádný mechanik, ale příčinou může být i jak se říká falešný vzduch pokud není výfuková soustava těsná. Zároveň ale mohla nastat úplně jiná nezávislá porucha. Zkoušel jsi diagnostiku?

Já mám stejný problém, a dva ze čtyř vstřikovačů jsou v háji. Možných příčin je ale víc, včetně lambdasondy ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Dobrá, poraďte mi tedy někdo jestli (pokud by to byl katalyzátor v háji) se dá nějak vylágrovat a pokud ano tak jak. Už s felinkou nemám žádné velké úmysli, zkrátka ji příležitostně dojezdit (tedy nechtěl bych už invetsovat)

Katalizátor skontroluješ lehce odšroubuješ a koukneš do něho přes světlo a musí být přes něj vidět tak jako přes sítko. (Aspoň přes můj je vidět v pohode kontroloval jsem ho - něco mi pořád rachotilo ve výfuku - byl to prostřední díl a těsnění u katalizátoru.)

Teď mě ještě napadlo nebudeš mít vodu v nádrži jak jezdíš hlavně na plyn ?

Editováno: , autor: Šobáň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...