Přejít na obsah

Superb 1,8 T


Shreek

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, tak jsem tu zase a už s dobrýma zprávama. Cívky sice byly v pohodě, ale když už mám nové BOSHky, nechám si je a do náhrady staré. Co se týče nedohřívaní, tak opravdu to bylo termostatem. Teďka už je to v pohodě :-) Co se týče třepaní auta  (sem tam na neutrálu) Tak diagnostika ve škodovce nic neukázala, tak jsem se bavil s mechanikama a říkali, ať zkusím nabrat jinde benzín. Jak jsem jim ještě žekl že ho beru z Dětmarovic za 34kč (kde se ceny nehýbou), tak se zasmáli a řekli že na 85% to bude tím. Takže jak dojedu nádrž, beru shelku či si zajedu do polska (prý je tam o něco kvalitnější a levnější), mám to cca 10km od baráku. Tak to by bylo asi vše tedy, teď mi už jen držte palce s nahozením LPG a tím benzinem. Díky moc za rady a třeba zase někdy příště ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vím tak u Vás v Karviné máte Benzinu plus u Tesca,(je tam dokonce LPG, tak by jsi tam mohl brat i to) a viděl jsem že tam mají i dobré ceny, oproti jihu Moravy kde bydlím. Tak zkus tu Benzinu a neboj se i Vervy. Já tankoval jen Shell, a taky sem pociťoval menší vibrace a navíc mě to házelo kontrolku motoru. Po doporučení jsem tam dal Vervu a pak už jen klasiku 95 a jezdím na to doteď. Vibrace ustaly, a to hlavní kontrolka mě po asi 2-3 tankování plné zhasla. Neříkám že ta kontrolka mohla být benzínem, můžou to být i jiné příčiny, ale zatím je vše OK. Předpokládám že jsi tankoval na Eurobitce že? Tam je to levné hodně, to vím jezdím tam se zbožím, ale kvalitativně nic moc nejspíš. Do autorizáku jezdíš do Autocentrály v Karviné? Jsi tam spokojen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, no benzina v Karviné je nejdražší ... to už spíše cestou do Ostravy naberu, ale jak říkám příjde LPG a benzín jen za 500 jednou za čtvrt roku, takže to i tu vervu :-) Jo do autocentrály jezdím, vlastně teďka s tím termostatem. Jinak mám ,,své´´ mechaniky. takže jsem tam byl zatím 2x se supem, jinak s feldou před pár lety a nemůžu si stěžovat :-) Super přístup a domluva. Ceny rozebírat nebudu, mé minulé auto byla Honda, takže teďka jsou mi opravy k pousmání i když dávám origo díly :-) 
Ale pokud bude nějáký problém, s kterým si ,,moji´´ mechanici nebudou vědět rady či nebudou mít čas, tak určitě navštivím. :-)

 

 

EDIT: jinak pokud jsi z okolí, není problém mě kontaktovat a domluvím ti co budeš potřebovat :-) Teďka mám třeba auto u lakyrníka se všema možnýmá škrábancema a důlkama z parkovišť a věř mi, že cenu kterou si řekl, bys možná tak koupil jen barvu :-) (ta je v ceně, prostě přijedeš, domluvíš se, on tě i odveze a průběh ti posílá i fotkama na FB či mail. Jen tak, kdyby někdo chtěl (Sorry za reklamu)

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar pane vidim, že jsme sousedi :-) Jinak pokud chceš fakt kvalitní palivo tak vyzkoušej benzínku u dálnice v Bohumíně jmenuje se TransEurope taková modrá....Moje kára tam tankuje od koupě a pohoda a to mam nafťáčka s kvalitou benzínu to určitě bude taky super...Někde jsem slyšel, že majitel si vozí přimo sám naftu z Rakouska na tahačích.Skus a uvidíš já mohu jen doporučit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar pane vidim, že jsme sousedi :-) Jinak pokud chceš fakt kvalitní palivo tak vyzkoušej benzínku u dálnice v Bohumíně jmenuje se TransEurope taková modrá....Moje kára tam tankuje od koupě a pohoda a to mam nafťáčka s kvalitou benzínu to určitě bude taky super...Někde jsem slyšel, že majitel si vozí přimo sám naftu z Rakouska na tahačích.Skus a uvidíš já mohu jen doporučit :-)

 

to mám dosti z ruky, tam jezdím fakt jen 1-2 za půl roku .... Zkusím to polsko a uvidím. Jen mě štve, že jsem si udělal tolik vrásek na čele a tolik vyřizovaní a ježdění a snad zbytečně :-) Ale chybama se člověk učí ;-) Teďka už snad bude aspoň rok sloužit bez větší údržby :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mam takovou otazecku. Dneska jiz podruhe behem cca dvou tydnu se mi na krizovatce vytocil na par sekund motor na presnych 3000ot/min a pote zase klesnul... zase par sekund klid a zase, takhle se to opakovalo asi 4x nez jsem se rozjel. Co to je ? Je chyba na me strane, nebo to taknekdy dela ? Diky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Lidicky, co je prosim vas tohle ?

 

Nachazi se to mezi prednim naraznikem a chladicem. Diky.

 

http://forum.skodahome.cz/index.php?app=gallery&module=images&section=img_ctrl&img=48844&file=max

 

http://forum.skodahome.cz/index.php?app=gallery&module=images&section=img_ctrl&img=48845&file=max

 

 

A jeste jedna vec, mohl by nekdo prosim vyzkouset pri studenem motoru a naslednym nastartovanim, zda se mu toci vetrak chlazeni ? Dekuju

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, na to jsem prisel taky. Ale je mozne ze mi to chladi u 70ºC ? Bavil jsem se s kamaradam co maji V6a ti jsou v pohode na 90ti tak stejne s dizlama. Nevim zda je to jen tady u 1.8t. No zatim neresim, hlavne ze je zahraty olej ;-) 

 

Uz se smiruji stim, ze na to jen tak neprijdu.... jen otazka, muze se takhle neco pokazit kdyz je vlasne voda o cca 20º mene ? Da se jezdit i v 5tis. otackach atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) tema chybama co jste psali to neni. V servisech to bylo ve 3. Nikde zadna chyba neni, napichle na diagnostice taktez. Bez chyby ! Cca 3500,- kc vyhozene a ta ,,chyba" se nenasla a nikdo nevi cim to muze byt, jen spekulace...

Pokud mas nebo znad mechanika ktery by to dokazal vyresit, klidne za nim zajedu i na druhou stranu republiky, ale uz ted vim, ze by to byla zbytecna cesta...

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...