Přejít na obsah

Přívěsný vozík


Iguka

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Jedinej přiv.vozík kterej jde zlegalizovat,je vozík česky vyroby za tzv.teru,mělo to vyměnou oj a musí to mít doklad od vyrobce.loni jsem to absolvoval,pak stačí STK a pojištění a příhlásí to.Byla to kára na velkech kolech valnikoveho typu(4xbočnice).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedinej přiv.vozík kterej jde zlegalizovat,je vozík česky vyroby za tzv.teru,mělo to vyměnou oj a musí to mít doklad od vyrobce.loni jsem to absolvoval,pak stačí STK a pojištění a příhlásí to.Byla to kára na velkech kolech valnikoveho typu(4xbočnice).

Mno dovolím si nesouhlasit. Na podzim jsem si zrenovoval stoletej podvalník na převážení auta na závody (trošku atyp) a protože jsem k němu neměl papíry, tak jsem ho legalizoval jako individuální stavbu.

Dle zákona existuje možnost výroby jednotlivého silničního vozidla. Jeho registrace je možná až po schválení technické způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích. Problematiku výroby upravují ust. §§ 29 - 33 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích ................, ve znění pozdějších předpisů. Doporučuji seznámit se s pomínkami a následně se obrátit na příslušný úřad obce s rozšířenou působností se žádostí o povolení výroby. Pokud máte trvalý pobyt v Praze, můžete se obrátit na pracoviště v Praze 1, Jungmannova 29, 2. patro č. dveří 223, tel. 236005436, 236005424.

Byl to teda porod, ale ve spolupráci s technikama z STK a pár dalšíma ochotnýma lidma se byrokratickej boj povedlo vyhrát.

Hanz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřím,že to určo jde,ale zaleží kolik ta legalizace vyjde,protože třeba karku za auto koupíš novou třeba už od 10tis a jetej pěknej tak kolem 5ti.

Mno já bych to měl s tím dvounápravovým podvalníkem horší, ale finančně asi třistapadesát za kolky, tuším něco okolo tisícovky za speciální technickou a nějaké drobné za telefonování a potom moře vlastního času se studováním parametrů, předpisů a norem. Jinak si myslím, že pokud bude přívěs tovární výroby (a nebude kradený - pozor, zabavěj ho bez náhrady a ještě jsou z toho potíže), tak by se to dalo zvládnout za celkem reálný peníze.

Ale ten čas, to by byl asi balík.

Hanz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...