Přejít na obsah

Razeni obcas "zub na zub"


neo10_

Doporučené příspěvky

Zdravim,

od zacatku co mam fabii se mi objevuje takova neprijemnost. Pri razeni se obcas nezaradi plynule, ale je citit, ze to neni presne zub - dira, ale zub na zub. Projevuje se to u všech rychlostí. U jedničky to má ten neduh, že se ta rychlost nezařadí, když je to zub na zub.. musim znovu vyradit a zaradit. U te jednicky kdyz se toto stane, tak sem obcas nepostrehl, ze rychlost "nedosedla" a poustel jsem spojku a poradne se to parkrat protocilo pres zuby (BTW: nemohlo se to tim nejak poskodit? stalo se to za celou dobu asi 3x)

Jinak to razeni zub na zub se projevuje tak cca kazde dvacate az tricate zarazeni (cca... parkrat jsem se to pokousel pocitat :-) )

Mam to dat do servisu nebo je to bezne chovani prevodovky? Jinak je to pětirychlostní 1.9TDi combik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne to robi ale len pri spiatocke jednicke a pri trojke.pri jednicke ked zasradim jednicku citim ako keby nebola uplne zaradena a tak musim opat vyradit a opat zaradit a co sa tyka trojky ta mi niekedy aj zasgripe a pritom spojku stlacam na uplny doraz a spiatocku tak isto ako jednicka len niekedy nemozem ju zaradit a musim opat pustit spojku a opat ju stlacit Fabia HTP MR 2004 pred facelift

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysliš že by ten chip zisťovali či maš alebo nie???? Pokial nemáš nálepku tak ani vedieť nebudú pokial je to dobrý chip...

mne to občas robí na spiatočke ale velký význam tomu nepripisujem, stava sa to len vtedy keď bez pustenia spojky preradim z 1 na spiatočku pri parkovani napriklad.

Mám stejný problém při zpátečce a při trojce.Jinak mám najeto 75000Km. Nevím jestli mám navštívit servis jelikož mám chip a nemuseli by uznat záruku.....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U seatu dost často tohle způsobovalo uvolnění táhel (lanek) řazení v servisu to řešili seřízením práce cca na 30minut.Nejčastěji se to objevovovalo kolem 30tis. km. Řazení pak bylo nepřesné, vypadávala rychlost a šlo to občas jako přes zub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové,

dnes se vrátilo auto ze servisu (auto styl - praha stodůlky)

Byl jsem na garančce + plno dalších drobností a toto zub na zub mi uznali a prý museli seřídit a promazat převodovku a je to teď lepší. Za celý den se to zatím nestalo ani jednou.. uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
U seatu dost často tohle způsobovalo uvolnění táhel (lanek) řazení v servisu to řešili seřízením práce cca na 30minut.Nejčastěji se to objevovovalo kolem 30tis. km. Řazení pak bylo nepřesné, vypadávala rychlost a šlo to občas jako přes zub

No super :aggressive: to je moj pripad. Problém hlavne pri 3 a mám 30tiskm. Záruka mi skončila pred mesiacom. Dá sa to nastaviť svojpomocne? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...