Přejít na obsah

Přídavné topení


DKx

Doporučené příspěvky

Zdárec,

blíží se zima a tak je na čase uvažovat nad templem domova.

Známe to každý, v zimě se sedne do auta a 10min se klepe kosa do té doby, než se zahřeje motor a začne topit.

Pokud se nemýlím, tak TDI mají právě kvůli pomale se zahřívajícímu motoru přídavné elektrické topení, a tak by mě zajímalo, zdali je možno si to dodatečně domontovat do mého benzíňáka, jak je to pracné a na kolik to tak asi vychází.

Či jestli to není úplně naho...

Ideální by bylo i s dálkovým ovládáním, ale to už je asi rozmazlenost, že ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, ale do benzínu bych přídavné topení nedával, vždyť se ti motor musí ohřívat celkem rychle a těch 10 minut se to musí holt vydržet. Otázka je, nakolik by se ti to urychlilo. Mělo by to asi platnost jenom u studeného auta. Nevim. Můj názor. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, ale do benzínu bych přídavné topení nedával, vždyť se ti motor musí ohřívat celkem rychle a těch 10 minut se to musí holt vydržet. Otázka je, nakolik by se ti to urychlilo. Mělo by to asi platnost jenom u studeného auta. Nevim. Můj názor. -_-

No asi jo .. ale napadla mě i sci-fi varianta mít dálkové vyhřívání přes mobil lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pust si klima - otoc na teplo a bude ti to hrat. Ale myslim ze to bude mit ucinek pouze do +3C , me se lepe odmlzi sklo a reknu ze po 400 Metrech uz topim - cca jizda 1minuta

Nefím, nefím, nezpozoroval jsem, že by to nějak topilo.

Jinak mám Climatronic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim jestli sem pochopil správně co scháníš, ale já už nějakou dobu uvažuju o něčem podobném, jako je tady

Teplo pro interiér vozidla i motor

hledal sem něco na netu teť takhle na rychlo a našel sem tohle, je to asi jeden z mála, nikdy sem s nima nebyl v kontaktu, ale pro představu by to mohlo stačit

cena podobnejch hraček je kolem 30000, ale to pohodlí v zimě, netrápí se motor a v neposlední řadě by mohlo stát za to, letos to asi neklapne, ale příští rok uvidíme

nemáte někdo s něčim podbným zkušenosti?

doufám že si hledal něco podobnýho, a je ti to k něčemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, je to docela rána

nevim kolik přesně tady ten, ale míň jak 30000 u funglovky nehrozí, spíš ještě víc, je to drahá sranda, a navíc nevim o nikom, kdo by to měl v osobáku, ale je to i k tomu

pokud se Oktávka v zimě osvědčí - průjezdnost tady u nás, starty a další prkotiny, tak to mám tak nějak v plánu před příští zimou, ale to hudba vzdálené budoucnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No povídání to je zajímavé, a jestli říkáš 3000Kč, tak by to nemuselo být marné.

Ale mě by klidně stačilo i něco na bázi fénu lol

pokud jenom něco jednodužšího než je teplovodní, tak zkus v tom odkazu na těch stránkách zadat vlevo ve vyhledávací liště

Nezávislé topení

a ono to vyhodí celou stránkou udělátek, chtěl sem dát ten odkaz na celej výběr, ale hází to jenom index, tak by to nikoho nikam neposlao

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdárec,

blíží se zima a tak je na čase uvažovat nad templem domova.

Známe to každý, v zimě se sedne do auta a 10min se klepe kosa do té doby, než se zahřeje motor a začne topit.

Pokud se nemýlím, tak TDI mají právě kvůli pomale se zahřívajícímu motoru přídavné elektrické topení, a tak by mě zajímalo, zdali je možno si to dodatečně domontovat do mého benzíňáka, jak je to pracné a na kolik to tak asi vychází.

Či jestli to není úplně naho...

Ideální by bylo i s dálkovým ovládáním, ale to už je asi rozmazlenost, že ?

Možná by bylo rozumnější uvažovat o topné spirále na spínací hodiny, jako to používají v severských zemích. U nás se to dávalo do avií. Stačí to mít zapnutý hodinku a ohřeje to vodu cca. na 40°C. Záleží na okolní teplotě a watáži. Je to v podstatě ponorný vařič. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdárec,

blíží se zima a tak je na čase uvažovat nad templem domova.

Známe to každý, v zimě se sedne do auta a 10min se klepe kosa do té doby, než se zahřeje motor a začne topit.

Pokud se nemýlím, tak TDI mají právě kvůli pomale se zahřívajícímu motoru přídavné elektrické topení, a tak by mě zajímalo, zdali je možno si to dodatečně domontovat do mého benzíňáka, jak je to pracné a na kolik to tak asi vychází.

Či jestli to není úplně naho...

Ideální by bylo i s dálkovým ovládáním, ale to už je asi rozmazlenost, že ?

Možná by bylo rozumnější uvažovat o topné spirále na spínací hodiny, jako to používají v severských zemích. U nás se to dávalo do avií. Stačí to mít zapnutý hodinku a ohřeje to vodu cca. na 40°C. Záleží na okolní teplotě a watáži. Je to v podstatě ponorný vařič. ;)

Sorry, taky jsem si mohl nejdřív přečíst všechny odpovědi. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezávislý seženeš v annonci kolem deseti. Nevýhodou je, že nevíš zda-li funguje nebo ne. Ale můžeš ho nechat před montáží zkontrolovat. Montáž složitá není. Mám ho v autě, mám naftové s dálkou a je to pohoda, interiér je po 15min. už lehce ohřátej po 30min. tam je už skoro trenková teplota :-). Pokud k němu máš tu dálku T5 tak navíc si v létě můžeš zapnout i větrání což je taky příjemný.

Editováno: , autor: Remus by skoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty by jsi chtěl do kokty další topení?To mě napadlo, když jsem jezdil 120kou a topila až za půl hodiny a ještě ne moc, že by mě bylo teplo.U Oktavky je to podle mě nesmysl, ta topí zatím ze všech aut, kterými jsem jel nejlépe!!!

pokud jde o mne, tak neříkám že auto topí špatně - to v žádným případě, ale když je venku -15° ne bo -20° a o to tady zase až nejni taková nouze, tak by bylo celkem dobrý mít auto:

1, odmrzlí a nemuset to škrábat jako osel a nebát se, že na prvním přechodu přejedu někomu noh, úprotže nevidím z auta

2, motor trošičku nahřátej (metrák zmrzlýho hliníku nějakej ten odběr přece jenom musí mít, než se dostane na provozní teplotu),

ale uznávám že 30000 je pěkná rána, koukal sem do annonce, nešel sem ho nejlevnějc za 7000, ale jakej je stav atd, nikdo netuší a navíc tam bylo celkem asi jenom 5 inzerátu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Měl jsem v autě Webasto. To je paráda. Mělo časovej spínač na kterým sis nastavil čas zapnutí a jak dlouho má hřát. Ráno když jsem jel v šest do práce tak jsem to měl nastavený na půl šestou a šel jsem do pěkně vyhřátýho autí. Webasto ho dělá i pro benzíňáky. Mrkni na www.webasto.cz. Bohužel cena tě ale asi odradí. Pohybuje se to okolo 30tis. Ale je to prostě paráda. Mám taky benzínovou octu a bral bych ho do ní hned. Ale cena je prostě hodně vysoko. V tom autě co jsem měl předtím bylo už namontovaný a tak se to s tím i prodalo :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden známej ho sehnal někde nový na netu asi za 6000 přímo do octy i na dálku.Mu o něj řikam a měli poslední  :(

Tak za ty prachy by to teda byla pecka!!! lol:o

To bych to bral hned taky! :palec2:

No jsou to pálky. Do tohodle investovat teda nemíním, stále mám řadu jiných priorit, co bych za ně dal 30k.

Možná zkusím zbastlit něco vlastního jednoduchého .. nějakou topnou spirálku do potrubí ofuků a společně s tím časově sepnout ventilátor.

Asi dost maso nápad, ale mohlo by to fungovat.

Přinejhorší vyhoří auto .. tak co, pohoda ne ?, koupím nové :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...