Přejít na obsah

Dosetření kapek po ostřikování


Host Kolbiš

Doporučené příspěvky

Pěkný den všem. Na Fabiích vyrobených od 06.2006 (i můj případ) už není z fabriky aktivní funkce dosetření zbylých kapek po použití ostřikovače. Stěrače ještě několikrát sklo setřou, ale už se neprovede ten kmit po krátké pauze. Poradí mi někdo jak to aktivovat? Do servisu se mi kvůli tomu nechce, zvlášť když mám VAG-COM s kabelem.

Předpokládám, že se to nastavuje v "komfortce". Dá se někde stáhnout dokumentace k ní?

Děkuji předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 99,9% to hardwarově neodstranili, jen to blokli. V příloze k návodu se změnami je napsáno, že tato funkce už standardně není aktivní a v případě potřeby ji může aktivovat servis. Dík za odkaz, nastuduju ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mi to jede.

Jinak mně naopak vždycky u Felicie štvalo, že se po ostřiku 3x setře sklo a pak mi přes něj steče kapka, kterou musím ručně setřít. Uvidím jak se to osvědčí, případně není problém to zase vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

na aute rodicov je tato spominana funkcia a je to pekne na dve veci, sklo zotrie tri krat a potom po chvilkovej pauze zbehne raz stierac uz po prakticky suchom skle, pricom dojde k rozmazaniu pripadnej kvapky.

Este stastie ze ja tuto funkciu nemam, pretoze je to velmi neprijemne, vlaste nechapem , ako to moze niekomu vyhovovat.

BTW na svojom aute pouzivam tekute stierace, takze vodu v nadrzke mam povodnu od vyroby a ubydlo asi 5cm vramci odparenia za 3r, stierace prakticky nepouzivam :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na aute rodicov je tato spominana funkcia a je to pekne na dve veci, sklo zotrie tri krat a potom po chvilkovej pauze zbehne raz stierac uz po prakticky suchom skle, pricom dojde k rozmazaniu pripadnej kvapky.

Este stastie ze ja tuto funkciu nemam, pretoze je to velmi neprijemne, vlaste nechapem , ako to moze niekomu vyhovovat.

BTW na svojom aute pouzivam tekute stierace, takze vodu v nadrzke mam povodnu od vyroby a ubydlo asi 5cm vramci odparenia za 3r, stierace prakticky nepouzivam :p

Predstav si ,ze ti celni sklo na aute zbombarduje ptak, treba kdyz stojis venku a nemas dokola zadnou vodu.

Pak jsou ti tekute sterace na dve veci, vlastne jen na tu druhou vec :) .

Na tu prvni vec je potreba pouzit ostrikovac a sterace, nejlepe s funkci dosetreni zbylych kapek :smich:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaticky kmit stěračů je podle mne uplně nanic.

Jedu po dešti za nejakym autem a to mi stříka na sklo bordel z cesty, který umyji ostřikovačem. Mam čisté sko, na které mi sice zase stříká ten bordel, ale není to tak hrozné (stále ještě vidím na cestu), dokud ty stěrače neuělají ten dodatečný kmit. Tím se ten bordel po skle rozmaže a musím znova ostříkovat.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na diskuzích mne vždycky pobaví stejná věc. Někdo (v tomto případě já) se na něco zeptá (v mém případě jak aktivovat dosetření). Někdo odpoví a tím by celá diskuze mohla skončit. Já už vím jak si to aktivovat a pokud by se mi to nelíbilo, není problém to zase deaktivovat (zatím necítím důvod). Jenže diskuze nekončí. A začnou se řešit cipoviny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na aute rodicov je tato spominana funkcia a je to pekne na dve veci, sklo zotrie tri krat a potom po chvilkovej pauze zbehne raz stierac uz po prakticky suchom skle, pricom dojde k rozmazaniu pripadnej kvapky.

Este stastie ze ja tuto funkciu nemam, pretoze je to velmi neprijemne, vlaste nechapem , ako to moze niekomu vyhovovat.

BTW na svojom aute pouzivam tekute stierace, takze vodu v nadrzke mam povodnu od vyroby a ubydlo asi 5cm vramci odparenia za 3r, stierace prakticky nepouzivam :p

Predstav si ,ze ti celni sklo na aute zbombarduje ptak, treba kdyz stojis venku a nemas dokola zadnou vodu.

Pak jsou ti tekute sterace na dve veci, vlastne jen na tu druhou vec :) .

Na tu prvni vec je potreba pouzit ostrikovac a sterace, nejlepe s funkci dosetreni zbylych kapek :smich:-_-

jazdim uz nejaky ten piatok (viacej ako 10r) a este sa mi to nestalo, ak sa to podari, tak benzinky su na kazdom rohu, takze umyt nieje problem.

A ked uz tak stierace mam a vodu v ostreovaci pre nudzove situacie tiez, ale toto to urcite nieje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaticky kmit stěračů je podle mne uplně nanic.

Jedu po dešti za nejakym autem a to mi stříka na sklo bordel z cesty, který umyji ostřikovačem. Mam čisté sko, na které mi sice zase stříká ten bordel, ale není to tak hrozné (stále ještě vidím na cestu), dokud ty stěrače neuělají ten dodatečný kmit. Tím se ten bordel po skle rozmaže a musím znova ostříkovat.... :(

Pod to se muzu taky podepsat, je to funkce na howno :angry: Akorat se clovek jenom lekne :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...