Přejít na obsah

Šíbr neposlouchá...


Mikeš

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřebuju poradit, mám Oktu 3 týdny a už mě neposlouchá el. šíbr. Měl jsem jej otevřený úplně (komplet zajel pod střechu) a když jsem otočil volícím kolečkem aby se zavřel...popojel do půlky zavíraní a pak se opět otevřel úplně. Tak jsem jej musel zavřít manuálně kličkou.

Dá se třebas nějak "restartovat"? Nebo máte někdo podobnou zkušenost? dík za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřebuju poradit, mám Oktu 3 týdny a už mě neposlouchá el. šíbr. Měl jsem jej otevřený úplně (komplet zajel pod střechu) a když jsem otočil volícím kolečkem aby se zavřel...popojel do půlky zavíraní a pak se opět otevřel úplně. Tak jsem jej musel zavřít manuálně kličkou.

Dá se třebas nějak "restartovat"? Nebo máte někdo podobnou zkušenost? dík za každou radu

Překontroluj, jestli mu tam něco nemůže vadit? Třeba těsnění dře nebo podobně, většinou to je tenhle problém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš otočný vypínač ,tak v nulové poloze zatlač na šipku a okno provede základní nastavení....

Mám otočný vypínač, jdu vyzkoušet. Dík

Tak jsem to zkusil.

Zatlačil jsem a okno vyjelo nahoru a 2x cvaklo, toť vše. Pak jsem zkoušel zda funguje jak má a nefungovalo. Nezajíždí vůbec pod střechu. jen se nesmyslně zavírá a otvírá...vůbec nedělá to co má... Chjo... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udelalo mi to uplne to samy, z niceho nic (teda mam pocit, ze to melo nejakou vazbu na to, ze se oteviral a zaroven se otevrel zadni kufr a dvere, ale kdo vi :-) ), pomohlo to jak ti tady uz nekdo radil, dat do ty nulovy pozice a pak drzet sipku - drzel jsem ji ale asi minutu, porad to jezdilo nahoru, dolu, nahoru, dolu, asi 5x a pak najednou to bylo v pohode - PS: Rozdavam rady, ktery mi dal Martin RS - z my hlavy to neni a ani jsem nevedel, ze se to hejbatko da mackat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udelalo mi to uplne to samy, z niceho nic (teda mam pocit, ze to melo nejakou vazbu na to, ze se oteviral a zaroven se otevrel zadni kufr a dvere, ale kdo vi :-) ), pomohlo to jak ti tady uz nekdo radil, dat do ty nulovy pozice a pak drzet sipku - drzel jsem ji ale asi minutu, porad to jezdilo nahoru, dolu, nahoru, dolu, asi 5x a pak najednou to bylo v pohode - PS: Rozdavam rady, ktery mi dal Martin RS - z my hlavy to neni a ani jsem nevedel, ze se to hejbatko da mackat :D

Taky jsem nevěděl, že se dá mačkat. Já ho držel chvíli, šíbr vyjel z 0 polohy nahoru 2x zacvakal a nic a já pak pustil čudlík. (Tak ho tedy zkusím přidržet dýl). A nevíte někdo co by měl ten šíbr doopravdy udělat při tom zmáčknutým tlačítku, protože mě to dělá něco a Killingmanovi něco jinýho?? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_Martas

Mam octu rv. 99, delalo mi to taky, oteviral se normalne, ale zavrit sel jen po kouskach nebo klickou. Pak se zasekl uplne. V servisu mi rekli, je top prace na dva dny, sundat strechu atd. Dokazal jsem ho vysunout nad strechu, sundal jsem sklo, pricinou problemu byla plastova lista chranici lanovod pred necistotama, dostala se mezi jezdce a hranu strechy. Da se vsunout zpátky kdyz po kouskach tocis klickou. U me byla tak zdeformovana ze jsem ji musel cast ustrihnout. Vlepil jsem tam jiny vhodny kus plastu. Promazal silikonem a sibr maka normalne. Pokud dokazes sibr otevrit na ventilaci tak se to da zjistit hmatem-abys hned nemusel sundavat sklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam octu rv. 99, delalo mi to taky, oteviral se normalne, ale zavrit sel jen po kouskach nebo klickou. Pak se zasekl uplne. V servisu mi rekli, je top prace na dva dny, sundat strechu atd. Dokazal jsem ho vysunout nad strechu, sundal jsem sklo, pricinou problemu byla plastova lista chranici lanovod pred necistotama, dostala se mezi jezdce a hranu strechy. Da se vsunout zpátky kdyz po kouskach tocis klickou. U me byla tak zdeformovana ze jsem ji musel cast ustrihnout. Vlepil jsem tam jiny vhodny kus plastu. Promazal silikonem a sibr maka normalne. Pokud dokazes sibr otevrit na ventilaci tak se to da zjistit hmatem-abys hned nemusel sundavat sklo.

No nahoru ho otevřu, ale pod střechu už se mi neotvírá. Jak to zjistím pohmatem (teda spíš ve kterých místech mám hmatat :D ) dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_Martas

Ta lišta se dá nahmatat v zadním rohu, když zajedeš prstama za okraj střechy. U mě to bylo trochu i vidět. Možná ti pomůže sundání plastových lišt zevnitř okna ( 2 na každé straně) jsou tam jen nastrčené. Pak se tam dá sahnout i zevnitř. Jinak sklo drží na 4 šroubech, otázka 5 minut, jsou to TRX a pořádně utažené. Držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jinak to vypadá že není dobrý se prohánět se šíbrem úplně zataženým ve střeše, je lepší ho nechat v té poloze jak je tam takovej větší puntík, kdy je šíbr asi 10cm ještě v tom výřezu ve střeše. Kdykoliv jsem se proháněl se šíbrem úplně vtaženým do střechy, objevily se potom problémy s tím že tam nějak nalítal bordel či co a blbnulo mi to přesně jak říkáš. Jinak v Pcích na Dukle mi to jednou opravili v rámci roční prohlídky aniž bych to zmiňoval, takže bohužel nevím co bylo přesnou příčinou. Já myslím že ten prach a jinej bordel co tam, nalítal.Howgh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už je psáno.......nevim proč se to děje na některých autech ale prostě nekdy to zapomene paměti dojezdů a musí se zaučit..........

mě to dělá taky 1 do měsíce....cca......

kolečko se dá do polohy zavřeno necháš šíbr vyblbnout a pak se zatlačí na kolečko a drží se do té doby než neprojede celej ciklus a pustí se až když je okno zavřené.................. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem udělal všechno co zde bylo posáno a dopadl jsem přesně jako Mikeš. Držel jsem v nulový poloze stisnutej ovladač. Šíbr se jednou vyklopil a zůstal vyklopenej. (tedy žádný další cykly krom vyklopení)Po cca 1min jsem ovladač pustil. Šíbr zůstal ale nahoře vyklopený. Po vyzkoušení všech poloh to vypadá, že funguje vyklopení do asi 3 poloh , ale pozor ... v části ovladače kde by měl šíbr zajíždět pod kapotu. (hurá ... alespoň něco) . Ostatní polohy nefungují, zajíždění do kapoty také ne. Tedy šíbr se vyklopí ale hned se vrátí do zavřené polohy. Žádná nečistota ani uvolněná či poškozená lišta není vidět. Pohyblivé části jsou namazané čistou vazelinou . Takže nějaký další nápad :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me to delalo ze kdyz jsem otevrel do strechy uz jsem nezavrej . dojel do 3/4 a pak se zase vratil z5 pod strechu . paráda když zrovna prsí .... jinak me pomohlo namazat kolejnice a nastrikal jsem jeste trochu do dojezdu do strechy a od te doby je ok .

stejne kdyz to mam zavreny cely a zmazknu kolecko udela 2x cyklus a nedovře se mi uplně ale to jsem doresil sroubky naboku a zmenil jeho polohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Aha. No jsem na tom podobně.Pokud ho dám zajet do střechy, tak v pohodě. Když ho dám zavřít, tak jede jede vše v pohodě a v půlce se zblázní a jede zase zpátky a úplně se otevře. Tak ho vždycky zavírám po kouskách. Druhá funkce-vyklápění-funguje bez problémů. Mám otočný přepínač. Na co a jak mám zkusit zmáčknout? Nějak jsem nepochopil...

Jo napadá mě...měl jsem odpojenou baterii, ale to už je asi 4 měsíce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...