Přejít na obsah

Auto zdechne za jízdy.


daviddavid

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na následující problém. Auto mi občas chcipne za jízdy - vždy se tak stane, když přibržďuji a chci podřadit, tedy při pokledu otáček - blbé je, že dost často se tak stane při vjetí do zatáčky a vypne posilovač řízení.

Nevíte někdo prosím čím by to mohlo být? Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu je to je 1.6 benzin 75kw :) Na diagnostice jsem to měl napíchnuté cca před měsícem, kdy jsem byl na servisu. Vyměnili mi první lambda sondu (3751 BOSH) a řekli že je špatná i druhá a nejspíše ERG ventil, ale že by to nemělo mít na chod vozidla negativní důsledky....

jinak výpis z diagnostiky:

P1118 Lambda sonda obvod vyhřívání

(řada 1, sonda 2)

P1443 Snímač polohy recikulace spalin

Příliš malý signál

P0551 Tlakový spínač servořízení

Nevěrohodný signál

- k tomuhle mi bylo řečeno, že ten spínač funguje, ale jeho životnost je na hraně...

Předem děkuji za jakékoliv vaše rady a podněty :)

Editováno: , autor: daviddavid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě napadlo, že bych jej vyměnil, ale známý povídal, že stojí 3500kč a opět přišel s tvrzením, že je to zbytečné - tedy stejná rada jako v servisu. Docela by mě naštvalo, kdybych jej tedy vyměnil a závadu to neodstranilo :)

Taky je mi divné, že mi bylo řečeno, že tato součástka nemá na jízdní vlastnosti vliv - tak k čemu tam teda je? :) Nějak nejde dohromady, že věc, která je "zbytečná" stojí takový "balík."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posilovač se nevypíná....

Motor se otáčí-točí s čerpadlem-čerpadlo tlačí olej do pístnice-posilovač funguje...

Motor chcípne-čerpadlo nejede-olej netlakuje-posilovač nejde :kol-28:

daviddavid: Co ti dělá motor,když bys stál na místě na volnoběh a otáčel kolama z jedné strany nadruhou?

Má motor taky tendenci chcípat?Jak moc ti kolísají otáčky při tom otáčení koly?

Mě to chcípalo úplně stejně (hlavně na kruháčích) a můj problém byl ve škrtící klapce...Stačila pořádně vyčistit...i s tou elektronikou co v ní je a od té doby mám klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posilovač se nevypíná....

Motor se otáčí-točí s čerpadlem-čerpadlo tlačí olej do pístnice-posilovač funguje...

Motor chcípne-čerpadlo nejede-olej netlakuje-posilovač nejde :kol-28:

daviddavid: Co ti dělá motor,když bys stál na místě na volnoběh a otáčel kolama z jedné strany nadruhou?

Má motor taky tendenci chcípat?Jak moc ti kolísají otáčky při tom otáčení koly?

Mě to chcípalo úplně stejně (hlavně na kruháčích) a můj problém byl ve škrtící klapce...Stačila pořádně vyčistit...i s tou elektronikou co v ní je a od té doby mám klid...

Vím že u OI jsi na to zvyklý, ale u FI to není pravidlo. Mají elektrické servo, ne přes řemen.

Editováno: , autor: Wojnar
Automatická barva písma.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je sice hezké,ale on tu neřeší nefunkční posilovač.

Píše občas....Občas zhasne motor...tudíš občas nejde posilovač vlivem zhaslého motoru...

Není to jen nějaká má teorie...mě samotnému se to taky parkrát stalo...

A co se týče Fábie....O té se tu přeci nebavíme :kol-47:

Under: A copak jsi s tím posilovačem měl?

Rozběhl se potom zase sám nebo byla nutná oprava?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vypne posilovač, tak lidem, kterým se to nikdy nestalo, si myslí, že chcípl motor či se zasekl volant a takhle často vznikají nehody. Může jít špatně při nedostatečném servo oleji v kádince a když je to špatně zavzdušněné, může to jakoby vypnout. Samozřejmě je to málo pravděpodobné, že to bude tím. Snažím tu psát jen možnosti. Ondrero: No zatím jsem to neopravoval, teče mi ten servo olej, tak ho dolévám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si určitě jen "nemyslel", že chcípl motor,když jsem ho musel znova startovat :kol-28:

Je mi jasné ,že jsou různé závady na servu...

Ale tady kolega nemá problém se servem ,ale se chcípáním motoru...a od toho se odvíjí i to nefunkční řízení...

Nic víc...Až bude mít v cajku motor,tak už ho určitě servo zlobit nebude...

Neznám moc případů,že by servo "občas" přestalo fungovat...Buď jde nebo nejde.

Bavím se samozřejmě o Octávii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...