Přejít na obsah

Superb I 1.8T 2003 VAG chyba: 16825


umi

Doporučené příspěvky

ahoj,

prosím o radu. Dnes ráno jsem po pěti dnech stání (ráno ukazovala teplota na displeji cca -14C) vyjel, motor chytil napoprvé, nicméně cca po 2km se rozsvítila kontrolka "Systém kontroly výfukových plynů", auto jsem nechal v rozmrazit v garáži a zkusil natočit po 3 hodinách znovu. Po napojení na VAG od kámoše se objevila chyba:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 4B0 906 018 DH

Component and/or Version: 1.8L R4/5VT 0004

Software Coding: 11501

Work Shop Code: WSC 11111

Additional Info: TMBDL23U549055600 SKZ7Z0C2002945

1 Fault Found:

16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow

P0441 - 35-00 - -

Na Internetu jsem k tomu našel:

16825 - system odvzdusneni nadrze: spatna pruchodnost

P0441 - 35-00 - -

bylo mi doporučeno chybu smazat a čekat na další výskyt (prý by to mohla být prkotina kvůli námraze), což jsme provedli. Po resetu chyby jsem s tím ujel dalších cca 10km, chyba se zatím znovu neobjevila.

auto má cca 172000km poctivých s původním turbem, před rokem proveden repas alternátoru a nové rozvody + vodní pumpa, baterie relativně nová.

díky za radu, co by to mohlo být

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

no asi tě nepotěším, protože z mé odpovědi se toho moc nedozvíš :( nicméně v servisu (Tukas Praha Štěrboholy) to rozebrali, vyčistili, složili, zkontrolovali nádobku s uhlím - nádobka prý v poho (ale prý se palivo dostalo, kam nemá - jestli blbě netankuju.. - tankuju dobře, po prvním cvaknutí vyndávám pistoli) a že objednají ze Škodovky ten ventil, který je dle nich na výměnu. Čekal jsem pár dní až mi někdo zavolá..no do dneška se nikdo neozval :-( Ale jelikož chyba znovu nevyskočila (od "incidentu" jsem ujel cca 3000km), kašlu na to..už se asi nikdy nedozvím, jestli to bylo velkým mrazem, špatným tankovaním nebo ventilem..uvidíme příští zimu :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...