Přejít na obsah

Kontrolka elektroniky motora, dym za autom


Naphex

Doporučené příspěvky

Zdravim vcera sa mi rozsvietila kontrolka elektroniky motora - auto zacalo bezat na bezpecnostny rezim (zvysene otacky). Pocas jazdy je citit kolisanie otacok, 2 krat sa mi stalo pocas jazdy ze auto stratilo vykon az tak ze som cakal ze skape. Rano po nastartovani (studeny motor) mi motor po 2s skapal a vyhodilo to kontrolku mazania. Pri rozbehu sa za autom objavi kudel bieleho dymu a asi aj smrad. Auto bolo na diagnostike a zobrazilo chybu snimacu tlaku na sacom potrubi. Chybu vyresetovali, ale po dalsom nastartovani motora sa opat rozsvietila kontrolka elektroniky motora. Pocul som ze to moze byt vadnou lambda sondou, pripadne je zanesena skrtiaca klapka a sacie potrubie alebo zle tesnenie hlavy motora (dufam ze nie). V autach som lajik. Vdaka za odpovede.

Auto je Fabia 1.2 HTP 40KW 2003 ma najazdenych 138 000km

Editováno: , autor: Naphex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chladiacej kvapaliny ubudlo a pozeral som aj viecko na nalevke oleja nastastie tam neboli bublinky a ani biela pena takze tesnenie na hlave by nemalo byt chybne, chystam sa do servisu vymenit snimac, dufam ze to bude ono.

Editováno: , autor: Naphex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neporadím ti,ale dej vědět jak jsi pokročil?Z poznámek typu-hledej-si nic nedělej.Je fakt,že je tady toho opravdu hodně a nejspíš prakticky všechno,o závadách,ale ne vždy je jednoduché to najít.Taky občas nemůžu najít to co bych potřeboval.Jestli můžu poradit pro příště,tak není špatné zajít na chat a tam se zeptat.Většinou ti někdo dá odkaz kde se tvůj problém již řešil.Lidi tady jsou nejenom urýpaní,ale i ochotní :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...