Přejít na obsah

O2 - 1.6MPI - lupani, krupani i pri startovani


Palad1n

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Koukal jsem vsude mozne a vsechny veskrze trapi klapave krupave zvuky pouze pri zrychlovani nebo zpomalovani, prip. pri zataceni. To vetsinou znamena vuli v lozisku, nacnuty "homokloub", silentbloky ramen, atd...

Ja mam trochu jiny problem a predem se omlouvam za laicke vysvetleni. Mnoho lidi to ani neslysi.

Mam Octavii II 1.6 75KW a je slyset takove kratke lupnuti, krupnuti z prave strany nekde od spolujezdce,ktere se ozve temer pokazde, kdyz poustim spojku pri rozjizdeni nebo kdyz podradim z 2 na 1 nebo z 3 na 2 a brzdim motorem, vyslapnuti spojky tento jev eliminuje. Nejvice je to znatelne prave pri rozjizdeni a posleze prerazeni z 1 a 2, obcas 3 (a prave i pri podrazovani z 3 na nizsi stupne) a pusteni spojky (cim setrneji a pomaleji spojku pustim, tim je mensi sance, ze se zvuk ozve nebo se ozve tlumeny) ... na vyssich rychlostech (4,5,) se to jiz neobjevuje vubec.

Myslel jsem si, ze je to taky nejaka zacinajici vule nekde dole v podvozku, ale zvuk se zacina objevovat uz i pri samotnem nastartovani, kdy se auto zatrese a ozve se uplne stejne lupnuti a krupnuti, vetsinou se toto ozyva hlavne za studena, pri startovani pri teplem motoru se to uz v 99% neozve a ozyva se az pri pousteni spojky a razeni v nizsich rychlostech.

Obcas se take stava, ze tohle lupani na nejakou dobu mizi a pak se stejne zahadne zase objevi. Pokud motor turuju na neutral, zadny zvuk se neozyva, jen motor na muj vkus prilis klepe autem, kor pri vysokych otackach.

Napada vas prosim nekoho, cim to muze byt? Vadny silentblok motoru, ulozeni prevodovky, odchazejici vyfuk nebo neco jineho? predni ulozeni ramen mam vymenene, kosti stablizatoru take. Spotreba je v norme, spotreba oleje taky.

Ani v autorizovanem servisu netusi a bojim se, aby to nebylo neco, co by nebylo dobre podcenit a riskovat KO motoru.

Predem moc diky za vase rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,

Koukal jsem vsude mozne a vsechny veskrze trapi klapave krupave zvuky pouze pri zrychlovani nebo zpomalovani, prip. pri zataceni. To vetsinou znamena vuli v lozisku, nacnuty "homokloub", silentbloky ramen, atd...

Ja mam trochu jiny problem a predem se omlouvam za laicke vysvetleni. Mnoho lidi to ani neslysi.

Mam Octavii II 1.6 75KW a je slyset takove kratke lupnuti, krupnuti z prave strany nekde od spolujezdce,ktere se ozve temer pokazde, kdyz poustim spojku pri rozjizdeni nebo kdyz podradim z 2 na 1 nebo z 3 na 2 a brzdim motorem, vyslapnuti spojky tento jev eliminuje. Nejvice je to znatelne prave pri rozjizdeni a posleze prerazeni z 1 a 2, obcas 3 (a prave i pri podrazovani z 3 na nizsi stupne) a pusteni spojky (cim setrneji a pomaleji spojku pustim, tim je mensi sance, ze se zvuk ozve nebo se ozve tlumeny) ... na vyssich rychlostech (4,5,) se to jiz neobjevuje vubec.

Myslel jsem si, ze je to taky nejaka zacinajici vule nekde dole v podvozku, ale zvuk se zacina objevovat uz i pri samotnem nastartovani, kdy se auto zatrese a ozve se uplne stejne lupnuti a krupnuti, vetsinou se toto ozyva hlavne za studena, pri startovani pri teplem motoru se to uz v 99% neozve a ozyva se az pri pousteni spojky a razeni v nizsich rychlostech.

Obcas se take stava, ze tohle lupani na nejakou dobu mizi a pak se stejne zahadne zase objevi. Pokud motor turuju na neutral, zadny zvuk se neozyva, jen motor na muj vkus prilis klepe autem, kor pri vysokych otackach.

Napada vas prosim nekoho, cim to muze byt? Vadny silentblok motoru, ulozeni prevodovky, odchazejici vyfuk nebo neco jineho? predni ulozeni ramen mam vymenene, kosti stablizatoru take. Spotreba je v norme, spotreba oleje taky.

Ani v autorizovanem servisu netusi a bojim se, aby to nebylo neco, co by nebylo dobre podcenit a riskovat KO motoru.

Predem moc diky za vase rady.

 

 

Dobrý den,

mám O II 1,6 75 kw rv.2012 najeto 16000 km.Před dvěma týdny se mi začalo projevovat naprosto to samé.Po návštěvě značkového servisu

konstatováno,že to může dělat cokoli a že mám přijet až to bude dělat furt a víc.

Prosím Vás o radu jestli se Vám to už podařilo vyřešit a čím to bylo.

 

Děkuji moc za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zatím ještě neřešil, protože to samé mi řekli ve všech servisech, ale vysledoval jsem, že to pravděpodobně dělá pravý silentblok motoru. Když na něj položím prst, tak při rozjíždění a následném záběru motoru cítím během lupnutí i slabý otřes.

Zkus to - někde na parkovišti dej ruční brzdu, otevři kapotu a ať ti někdo rozjíždí autem, zda ti to bude dělat taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Mal som ten isty problem. Tiez som to neriesil az raz mi v servise opravovali prevodovku ( vymena dvoch lozisiek) a zaroven s tym menili aj spojkove lozisko a odvtedy to nerobi. Takze tipoval by som na to spojkove lozisko.

Editováno: , autor: botka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...