Přejít na obsah

Přidání dálkového ovládání k centrálnímu zamykání


robko

Doporučené příspěvky

Chcel by som vas poprosit niekoho o radu.

Mame doma feliciu 1.3 GLx s centralnym uzamykanim na kluc. Chceli by sme to prerobit na dialkove ovladanie.

Ak ma niekto radu ako na to bez toho aby sa muselo kupovat cele nove centralne, budem mu vdacny :)

Centralne, ktore je tam teraz pouzite je original od vyrobcu.

dakujem vsetkym :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

montoval jsem kolegovi do f. Marea, taky mel jen centralna klic, zadny problem, spokojenost.

http://www.levnealarmy.eu/dalkove-ovladani...cz-key-356.html

Chcel by som vas poprosit niekoho o radu.

Mame doma feliciu 1.3 GLx s centralnym uzamykanim na kluc. Chceli by sme to prerobit na dialkove ovladanie.

Ak ma niekto radu ako na to bez toho aby sa muselo kupovat cele nove centralne, budem mu vdacny :)

Centralne, ktore je tam teraz pouzite je original od vyrobcu.

dakujem vsetkym :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

montoval jsem kolegovi do f. Marea, taky mel jen centralna klic, zadny problem, spokojenost.

http://www.levnealarmy.eu/dalkove-ovladani...cz-key-356.html

Chcel by som vas poprosit niekoho o radu.

Mame doma feliciu 1.3 GLx s centralnym uzamykanim na kluc. Chceli by sme to prerobit na dialkove ovladanie.

Ak ma niekto radu ako na to bez toho aby sa muselo kupovat cele nove centralne, budem mu vdacny :)

Centralne, ktore je tam teraz pouzite je original od vyrobcu.

dakujem vsetkym :palec2:

dik za tvoju radu, nieco taketo som si uz nasiel aj v predajni v bratislave, ale navod tam nebol, tak som nevedel ci sa to da pouzit. posuniem to rodinke a uvidime.

dufam, ze instalacia nebude zlozita ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najdes si v kabelazi zamykaci a odemykaci drat (jsou to mikrospinace v servu ve dverich) a je to... od origo centralu bych snad i nasel schema.

montoval jsem kolegovi do f. Marea, taky mel jen centralna klic, zadny problem, spokojenost.

http://www.levnealarmy.eu/dalkove-ovladani...cz-key-356.html

Chcel by som vas poprosit niekoho o radu.

Mame doma feliciu 1.3 GLx s centralnym uzamykanim na kluc. Chceli by sme to prerobit na dialkove ovladanie.

Ak ma niekto radu ako na to bez toho aby sa muselo kupovat cele nove centralne, budem mu vdacny :)

Centralne, ktore je tam teraz pouzite je original od vyrobcu.

dakujem vsetkym :palec2:

dik za tvoju radu, nieco taketo som si uz nasiel aj v predajni v bratislave, ale navod tam nebol, tak som nevedel ci sa to da pouzit. posuniem to rodinke a uvidime.

dufam, ze instalacia nebude zlozita ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najdes si v kabelazi zamykaci a odemykaci drat (jsou to mikrospinace v servu ve dverich) a je to... od origo centralu bych snad i nasel schema.

tie kabliky by nemali byt problem najst, no ked som si presiel ten navod co tam je, tak mam troska des s tolkych schem, teraz neviem ci si mozem nejake vybrat alebo ich pouzit vsetky a ak vybrat tak ktrora by bola najlepsia.

este taka otazocka na teba, ked si to montoval, tak je s tym potom nejaky problem alebo to funguje bez problemov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

najdes si v kabelazi zamykaci a odemykaci drat (jsou to mikrospinace v servu ve dverich) a je to... od origo centralu bych snad i nasel schema.

ahoj,chystam sa znamemu domontovak k centralu origo dialkove ovladanie, mohol by si mi vlozit to schema? na ktore pozicie si daval vyvody z RJ dialkoveho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Přijímač dálkového ovládání s vysílači (klíčenkami). Ten přijímač musí mít jako výstup nejlépe 2 relé nebo obdobné bezpotenciálové kontakty, které se připojí paralelně k mikrospínačům v některém klíčem ovládaném zámku. Zmačkneš tlačítko ovladače - přijímač sepne jeden kontakt, který zapojíš k tomu mikrospínači v zámku, který spíná při odemykání některých dveří - tento stav bude elektricky totožný, jako když otočíš klíčem v tom dotyčném zámku. To samé se stane při zymkání - jen ten výstupní kontakt dálkového ovládání musíš připojit ke druhému přepínači v zámku. Nemusíš kvůli tomu kuchat dveře, stačí mít schéma centrálu, abys věděl, ke kterým svorkám jednotky centrálu se máš "napíchnout" - a budeš mít dálkové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den,

mám následující problém. U Felicie r.v.1993 mám centrál, kdy se nedávno měnily zámky a 2serva. Nyní zámky zase blbnou, napadlo mě to nahradit dálkovým ovládáním.

Měl bych následující dotaz :

1) šlo by koupit sadu DO, vyměnit pouze tu řídící jednotku k DO + kde je ta jednotka umístěna (je za přístrojovou deskou nebo za kastlíkem spolujezdce) -(koukal jsem že sada se dá koupit za cca 500-1000Kč vč DPH

2) je ještě nějaké řešení aby ovládání fungovalo bez klíčů

Děkuji moc.

Hyp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napřed musí zamykání všech dveří fungovat bezchybně na klíč. A možná ti potom bude fungovat i dálkové. Až budou fungovat všechny dveře na klíč tak potom teprve můžeš přemýšlet o dálkovém ovládání. Máš evidentně někde chybu.

Je otázka jaké tam máš dálkové. Origo příslušenství Škoda to by mělo být vidět po vyndání přístrojovky nad volantovou tyčí, nebo nějaké neorigo dobastlené.

Pokud by to bylo origo Škoda tak tady je výrobce

http://aev.cz/kontakt.html

Náhradní dálkový ovladač tady koupíš asi za něco přes 300,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm diky za odpoved. Ja mam - podle myho chybu v zamku, proste kdyz otocim klickem, tak se klic otaci, ale to vahalo se nezveda. U spolujezdce se jenom zveda, tzn. jde jenom otvirat. Kdyz to vahadlo vezmu rukou, tak vsechny zamky se otevrou i zavrou, kdyz taham za cudliky, tak taky vsechno funguje. Myslim si, ze jenom ty zamky budou nejaky blby. Novej zamek stoji cca 400Kc/ks, tak me vyslo koupit lepsi nekde za 500 koupit ten dalkac. Ted tam je jenom central, ale tim, ze nefunguji zamky tak je to na pytel. Myslel jsem, ze ten dalkac by ovladal pres ty serva, ktere funguji v pohode. To by neslo?

jeste dotaz, kdyz bych koupil dalkac, tak ta ridici jednotka centralu to umi?To by se musela dat jina, ne? Central je original.

Nechci do toho moc vrazet, ma to technickou do jeste 10m pak by to slo asi do srotu, ale zase ted to nezamykam a kdyz, tak tam lezu kufrem, coz je taky blby :-)

Diky.Hyp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal nahoře. Napřed musí zámky bezvadně fungovat na klíč, potom přemýšlej o dálkáči. Možnost jak ty píšeš přes serva neexistuje. A protože nevíme jaký dálkáč tam máš tak ti nedokážu odpovědět. Pokud tam žádný dálkáč nebyl a byl tam jen centrál tak samozřejmě řídící jednotka centrálu neumí dálkáč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, Hype! Trošku to chápu. Samozřejmě, pokud si koupíš sadu dálkového ovládání, tak ta většinou obsahuje dva dálkové ovladače a přijímač. Ten přijímač zapojíš dle návodu na stávající řídící jednotku centrálu a bude to přes dálkač fachčit... Jinak pokud by sis chtěl opravit zámek, tak si nemyslím, že by byl ten zámek vadný, ale běžně se láme plastová podložka, která je nacvaknutá na táhlu. Stojí cca 5,-kč. Když sundáš tapec s folií ze dveří, tak to uvidíš. Pokud bys chtě nějakou tu sadu D.O, tak se koukni na "Levnealarmy", kolega Kouďák má příjemné ceny a ochotně poradí s montáží a pokud si připlatíš, tak tu montáž provede. Čus-bus, Felicius!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, dodám také jeden navrh. Dalkový centrál jsem si pořídil i já, stál mě 600kč a byly k tomu dva dálkové ovladače, už rok sem neměnil baterku v ovladačí a stále funguje bezvadně, a to na dálku i přes 100 metrů a klíčem jsem už dlouho neodemykal :) Jen to nezapojuj na starý originální central, ten úplně vyhoď a zapoj pouze tu novou jednotku centrálu..dá se napojit na stávající motorky ve dvěřích..zapojení je otázka 10 minut, starou jednotku najdeš za budíkama schovanou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok diky. Ja nevim co s tim zamkem je, nechápu to. Ta plastova packa je ok (jestli teda myslis to nasroubovany na tahlu), jestli tam neni praskla nejaka pruzinka. Proste to vytahnout klicem jde, na druhou stranu (zamykani) bych potreboval otocit klickem jakoby vic, proste nedojde to tam...Ale ok, diky, jen vaham, jestli do toho jit. Ted to otvirat jde, az to klekne, tak to opravim.

Chlapi diky.....

Editováno: , autor: Hyp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...