Přejít na obsah

splasena eletrika


kortyzon

Doporučené příspěvky

Potrebuji pomoc pri poslednim pokusu o start sem normalne pootocil klicem nechal nazhavit kontrolky jako vzdy zhasly
a pak otocim do polohy start starter se ani nehnul a komplet cely auto zhaslo
po vyndani a zasunuti klice a pootoceni se rozvitilo vetsina kontrolek treba airbag asr servo baterka atd a zurive to pipalo

nevite cim to je?

na vagu vyjelo slaby napeti baterie sporadicka, napeti baterie nepravdepodobny signal a svorka alternatoru

myslite ze je to jen KO baterka nebo prerusenej nejakem kabel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdravím vás, mám niečo podobné, ale baterkou to na 99% nie je, ťažko sa to diagnostikuje, skúste povedať, čo vas napadne:

často, hlavne v zime a po chladných nociach sa mi stáva, že naštartujem a idem oškrabať okná a keď idem vycúvať z miesta nefunguje servo, s volantom sa dá točiť no bez posilovača, a to nie je všetko lebo ak idem ďalej, postupne sa mi rozsvieti celá palubovka, vypne rádio a to už radšej zastavujem.nejako som to neriešil, lebo stačilo po nejakej dobe jazdy zastaviť, preštartovať a bolo ok, odsledoval som, že ked ten problém nastane mám pociť, že podsvietenie budíkov je slabšie a po nejakom čase sa normálne rozsvietia. ked sa nad tým logicky zamyslím, povedal by som že odchádza alternátor, no neviem, či alternátor odchádza pol roka a navyše kontrolka dobíjania sa nerozsvieti...v poslednej dobe vždy ráno štartujem tak, že naštartujem, naprázdno zodvakrát pridám, čo vlastne akokeby roztočilo alternátor (to je len moja amatérska domnienka ) a auto normálne dobíja. stáva sa hlavne žene, že ked príde z roboty a do rána už auto nejdeme nikam, tak ráno ani nenaštartujeme, lebo baterka je vytrieskana...hádam som to popísal dostatočne rozumne, lebo ťažko sa to opisuje...čo poviete, je moje podozrenie správne?baterka je druhá, takže tou to nie je...

Editováno: , autor: johnymt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pripoj to na kabel jestli ti to nehodi nejaky chyby
jak stara ja baterka? muze to bejt i tim
nebo pak uz alternator treba me se nejspis zlomil ten slabej kabel ke svorce projevuje se mi to tim ze se mi odpojujou spotrebice zhasinaj lampicky

jestli mas moznost vagu tak tak v ridici jednotce centralni eletriky vypni aktivni rizeni spotreby alternatoru jestli to pak prestane blbnout je to svorka DF na altiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...