Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

A já bych na OII měl dát jaký, tím myslím jestli MO nebo bez MO? Koukal jsem na internet a tam jsou taky Continental TS 830 P FR Bez toho MO, to FR znamená co? To P znamená asymetrický vzorek a je v něm nějaký rozdíl oproti symetrickému? Co jsem koukal, tak v tomhle rozměru jsem symetrický vzorek nenašel.

Asymetrický lépe brzdí,při hlučnosti se dají přehodit levou za pravou. Směrový lépe zabírá.

FR je ochrana rafku

u MO měli by být zesílené bočnice ,jinak je jedno jestli MO nebo bez MO .Určitě bych se MO nebál.

Akorát dodržet jak jsem psal ,aby pneu měli stejný označení na nápravě,hlavně si na to dát pozor,když se mění

jedna pneu.Popis MO bývá hned u názvu vzorku.A zkontroluj si to u všech pneu při zakoupení ,dost často

jsou zaměněny ,už od výrobce(Špatné samolepky s popisem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asymetrický lépe brzdí,při hlučnosti se dají přehodit levou za pravou. Směrový lépe zabírá.

FR je ochrana rafku

u MO měli by být zesílené bočnice ,jinak je jedno jestli MO nebo bez MO .Určitě bych se MO nebál.

Akorát dodržet jak jsem psal ,aby pneu měli stejný označení na nápravě,hlavně si na to dát pozor,když se mění

jedna pneu.Popis MO bývá hned u názvu vzorku.A zkontroluj si to u všech pneu při zakoupení ,dost často

jsou zaměněny ,už od výrobce(Špatné samolepky s popisem).

Aha, takže vzhledem k tomu, že je nízkoprofilová pneu a na zimu, tak by bylo asi lepší koupit ty MO ne? A když ta MO má zesílené bočnice, tak nebude v jízdě a v tvrdosti nějaký rozdíl? A mám pravdu, že existuje v tomhle rozměru jenom ta pneu s tím asymetrickým vzorkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže vzhledem k tomu, že je nízkoprofilová pneu a na zimu, tak by bylo asi lepší koupit ty MO ne? A když ta MO má zesílené bočnice, tak nebude v jízdě a v tvrdosti nějaký rozdíl? A mám pravdu, že existuje v tomhle rozměru jenom ta pneu s tím asymetrickým vzorkem?

Teď se dělá v 17 jen TS830 P ,ten rozdíl v tvrdosti není nijak markantní. Já mám na autě v letním Falken ZE912 s nosností 94 a není to poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,asi budu za blbce, ale nejak se v tom uz ztracim.. shanim zimni kola s plech siskama na octavia 2 combi a stejne jako kazdej chci usetrit.. na netu jsem nasel ruzny disky za ruzny ceny. u nekterych disku je psano ze jsou origo skoda, ale z dovozu. cena cca kolem 650 za kus, coz je oproti ceniku skodovky luxus.muj dotaz tedy je - co znamena kouzelne slovo dovoz? neni to nejaky podvod, nebo znamka nizsi kvality? jak presne disk mam hledat? cetl jsem ze nejlepsi by byly gumy 195/65/15

jake mam mit tedy rozmer disku? popr.kde koupit? a posledni dotaz, jake gumy? :palec2: diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,asi budu za blbce, ale nejak se v tom uz ztracim.. shanim zimni kola s plech siskama na octavia 2 combi a stejne jako kazdej chci usetrit.. na netu jsem nasel ruzny disky za ruzny ceny. u nekterych disku je psano ze jsou origo skoda, ale z dovozu. cena cca kolem 650 za kus, coz je oproti ceniku skodovky luxus.muj dotaz tedy je - co znamena kouzelne slovo dovoz? neni to nejaky podvod, nebo znamka nizsi kvality? jak presne disk mam hledat? cetl jsem ze nejlepsi by byly gumy 195/65/15

jake mam mit tedy rozmer disku? popr.kde koupit? a posledni dotaz, jake gumy? :palec2: diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,asi budu za blbce, ale nejak se v tom uz ztracim.. shanim zimni kola s plech siskama na octavia 2 combi a stejne jako kazdej chci usetrit.. na netu jsem nasel ruzny disky za ruzny ceny. u nekterych disku je psano ze jsou origo skoda, ale z dovozu. cena cca kolem 650 za kus, coz je oproti ceniku skodovky luxus.muj dotaz tedy je - co znamena kouzelne slovo dovoz? neni to nejaky podvod, nebo znamka nizsi kvality? jak presne disk mam hledat? cetl jsem ze nejlepsi by byly gumy 195/65/15

jake mam mit tedy rozmer disku? popr.kde koupit? a posledni dotaz, jake gumy? :palec2: diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prodejce by ti měl na dotaz sdělit o jaké disky jde a jaká je země původu. Některé dovážené se berou třeba z Taiwanu. :huh:

Nebo to rovnou kup u prodejce pneumatik i s pneu a odebereš to i obuté a vyvážené. Osobně budu příští týden kupovat Dunlop WS4D 195/65/15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu dunlopy nevypadaji vubec zle, a cena taky neni az tak drasticka. no zpet k tem diskum, ma smysl kupovat neco vyrobeny v thaiwanu? :-) to ze mi to prodejce obuje a vyvazi jeste nemusi znamenat, ze to nebude smejd..

Nemá to cenu jsou s nimi problémy, ne tak ovalita ,ale povrchová uprava(reznou jako prase).

Největší problém je s unikem vzduchu ve spojích podle svárů .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu dunlopy nevypadaji vubec zle, a cena taky neni az tak drasticka. no zpet k tem diskum, ma smysl kupovat neco vyrobeny v thaiwanu? :-) to ze mi to prodejce obuje a vyvazi jeste nemusi znamenat, ze to nebude smejd..

Samozřejmě jsem v tomto případě nemluvil o discích z Asie ;)

Origo plechové disky se dají sehnat za cca 850,- což není nic hrozného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez ma caka kupa novych zimnych...a tiez som sa rozhodol pre dunlop ws 3d. Myslite ze je bezpecne kupovat gumy z eshopu? nie su to nejake menej kvalitne gumy ako tie co sa predavaju v znackovych predajniach? nerad by som doplatil prave na to ze som kupil gumu o 20e lacnejsiu ale vyrobenu niekde v polsku alebo v cine kde sa pri vyrobe snazili usetrit na ukor kvality

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez ma caka kupa novych zimnych...a tiez som sa rozhodol pre dunlop ws 3d. Myslite ze je bezpecne kupovat gumy z eshopu? nie su to nejake menej kvalitne gumy ako tie co sa predavaju v znackovych predajniach? nerad by som doplatil prave na to ze som kupil gumu o 20e lacnejsiu ale vyrobenu niekde v polsku alebo v cine kde sa pri vyrobe snazili usetrit na ukor kvality

Bát se nemusíš . Gumy se dělají po celém světě a ta technologie je všude stejná.

Renovovaní výrobci si dbají na kvalitu.Objednej si Dunlop WS 4D letošní novinku,budeš mít i jistotu staáří

pneu. U těch 3D si můžeš dát dotaz na DOTku a původ. Solidní e-shop ti ještě mimo sezónu odpoví,

v sezóně na to doopravdy není čas.To ti říkám z vlastní praxe v pneuservisu (eshop).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mysliš že GY Ultragrip 8 jsou špatný, já si je totiž koupil,tak jsem zvědav?

Určitě nejsou špatný,ale přijdou mi stršně bačkorovitý ,mají hodně měkké bočnice.

Pevností bočnice bych proiti sobě postavil GY UG8,Michelin A4 vs Continental TS830,Dunlop 4D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

divix: Vyloženě špatné nebudou, ale trochu mě škrabi povystrašil s tou měkkou bočnicí. TS830 má kolega v práci a říkal, že to proti jeho bývalým WS3D je mírně horší. Takže jsem koupil Dunlopy. Prostě jsem už na to neměl nervy, pořád se rozmýšlet kterou gumu vzít. Já stejně nebudu mít s čím porovnávat, takže pro mě bude každá guma dobrá. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...