Přejít na obsah

Co se mi stalo?


Kokeš

Doporučené příspěvky

Jedu vám takhle v klidu do školy,zaparkuji si před ní,a vidím kámoše se 120cítkou,jak ke mě zacouvává,ještě si říkám,doufám že mě nesestřelí,začne couvat...........a mrd mi to do Fabie.Zmáčklej pravej zadní blatník,odřenej lak a poškozenej náboj kola.

Vylezl se slovy UPSsssss.No nic,co se stalo,stalo se,to už nezměním.Zavolali sme policajty,kteří sepsali hlášení o malé dopr.nehodě (kvůli leasingu)a šlo se do školy.Kámoš dostal 1000Kč pokuty.

Sem si musel ulevit,páč sem nasr***j,páč nebude tejden auto.

Předběžná škoda odhadnuta přijímacím technikem 10000Kč.

-_--_--_-<_<<_<:t:t:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do mně včera málem jeden kokot z vedlejšího vchodu nacouval. Troubím jak kráva, svítím na něj(za tmy) a stejně couvá. Rychlá zpátečka to zachránila. Nevím, co je to za kokota, když je tohohle schopnej. Evidentně musel vidět světlo za sebou, musel slyšet troubení jak kráva a nic. Až když jsem rychle popocouvnul, tak se vzpamatoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaplatí ti to jeho povinny ručení, nad čím špekuluješ?

No právě jak sem volal do Škofinu,tak mě bylo řečeno,že to mám nahlásit své hvarice,která si to pak vybere od jeho pojištovny

Když je rozhodnuto na místě, je to lepší řešit s pojišťovnou povinnýho ručení viníka. Jinak jsem písemně hlásil na leasingovku, co se stalo, se žádostí o devinkulaci pojištění na servis. :palec2:

Přes havarijní pojištění je to dobrý řešit, když se nehoda řeší ve správním řízení, poněvadž to chvíli trvá.

2Olo: Nějak jsem nepochopil tu geometrii, myslíš, že bude ta zadní náprava tak zbouraná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me taky pred mesicem naborili, taky mam auti od skofiny a dotycnej mel taky fabku od skofinu

policajty jsem nevolal¨, jenom jsme vsechno nahlasili na pojistovnu pak sem zajel na pobocku aby si to nafotili a do 4 dnu jsem mel na ucte skoro 10tis

naraznik bude za 400 korun lacek tak za 2000 a mam hotovo :-)

jinak kdysi me taky naboril muj kamarad nic zvlastniho :-)))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

Já má zkušenosti s ČP (u té jsem já) a s ČPP (viník). Nechal jsem si to zaplatit ze své HAV a spoluúčast jsem si nechal zaplatit z jeho POV. Vzhledem k tomu, že byl pojišťovně známý viník tak jsem o bonus na HAV nepřišel.

A o co se jednalo. Felicii mi přimáčkl na svodidla. Když jsme se na to podívali tak to vypadalo nic moc, ale oprava se vyšplhala na 40 tis (opravdu to je 5.000,- za lakovaný díl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

jo a jen tak naokraj na jeho povinny si muzes klidne vzit i nahradni auto B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

záleží jak staré auto je, kolik km najeto, u povinného ručení se odečítá amortizace na díly, práce je hrazena 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

jo a jen tak naokraj na jeho povinny si muzes klidne vzit i nahradni auto B)

ale jen jestli jsi firma nebo podnikající osoba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to z povinného ručení viníka, on nahlásí událost své pojišťovně, likvidátor této pojišťovny ti prohlédne auto, pro urychlení kontaktuj jeho pojišťovnu, nahlaš to ty jim a hned si domluv prohlídku. Záleží na jakém postupu se dohodneš, můžeš jít do opravy, kterou ti zaplatí 100% pokud nemáš staré auto(5roků) nebo moc km (100.000) nebo si nechat vyplatit cenu rozpočtem (cena daná podle tabulek dílů a práce).

Pokud to chceš řešit ze své havarijní, musíš kontaktovat svého likvidátora a svou pojišťovnu a oni si auto prohlédnou sami a dají další instrukce, o bonus v tomto případě nepřijdeš, protože je to nezaviněná nehoda, zaplatíš spoluúčast, oprava hrazena ve 100%.

Jestli máš auto starší, odečítá se amortizace nových dílů při postupu úhrady z povinného ručení, cena rozpočtem vychází z cen origo škoda dílů a normovaných časových jednotek práce a peníze dostaneš ve stanovené výši, opravu si pak zajistíš sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

jo a jen tak naokraj na jeho povinny si muzes klidne vzit i nahradni auto B)

ale jen jestli jsi firma nebo podnikající osoba

Tak nevim, kdysi jsem takto dostal nahradni auto i jako soukroma osoba a pujcovne slo zaroven s opravou z povinneho ruceni vinika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

jo a jen tak naokraj na jeho povinny si muzes klidne vzit i nahradni auto B)

ale jen jestli jsi firma nebo podnikající osoba

to neni pravda...muzes si vzit nahradni auto uplne bez problemu...muzes si klidne na jeho povinny ruceni vzit i pravnika proste vsechny vylohy co mas k te nehode ti plati jeho pojistovna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

jo a jen tak naokraj na jeho povinny si muzes klidne vzit i nahradni auto B)

ale jen jestli jsi firma nebo podnikající osoba

Tak nevim, kdysi jsem takto dostal nahradni auto i jako soukroma osoba a pujcovne slo zaroven s opravou z povinneho ruceni vinika.

presne tak ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to dej na jeho povinné ručení a zaplatí ti to do poslední koruny. Pokud to dáš na svoji havarijku zaplatíš ze svého spoluúčast (např. 5%-5000,- = tudíž dáš pět tisíc ze svého a zbytek dostaneš) a navíc přijdeš o bonus jestli nějaký máš

jo a jen tak naokraj na jeho povinny si muzes klidne vzit i nahradni auto B)

ale jen jestli jsi firma nebo podnikající osoba

to neni pravda...muzes si vzit nahradni auto uplne bez problemu...muzes si klidne na jeho povinny ruceni vzit i pravnika proste vsechny vylohy co mas k te nehode ti plati jeho pojistovna

tak trochu prrr!, lepší je určitě se informovat přímo na pojišťovně, někdy se musí prokázat nutnost použití auta, musí se zdůvodnit výpujčka a pojišťovny s nízkým povinným ručením na trhu dělají pakárnu (ČPP), na úhradu právních úkonů máš nárok, ale jen na vymezené úkony (které je dobré dopředu zjistit) a navíc to musí být advokát, protože advokát není to samé co právník -_-

Pojišťovna ti také ztrhne z faktury za vypůjčení auta, kterou musíš samo dopředu zaplatit, částku 3,8 Kč za km jako amortizaci auta, která by ti během cest na tvém nastala, takže buď se "dobře" domluvit nebo chvilku počítat, než vletět bezhlavě do nějakého rozhodnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...