Přejít na obsah

Poraďte s výběrem navigace


FUGAS

Doporučené příspěvky

Jednak se mapy dají normálně koupit, a některé verze se dají i stáhnout jsou na to fóra, kde ti poradí konkrétně. Našel jsem i stránky které se zabývají výhradně PDA navigací, ale já toho zkouknul tolik, že se mi to plete dohromady, a nepamatuju si adresu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslel u ty tvé vybrané Mio, kupovat je asi bude drahé :(

To je trochu problém, zatím se mapy akktualizovat nedají, ale výrobce prý do budoucna připravuje DVD s aktualizovanými mapami, co to bude stát, těžko říct. Zase ale jak často se musí ty mapy aktualizovat, dejme tomu jednou za 3 roky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TMC to má, i když co jsem se tak dočetl jeho funkce (teď mám na mysli obecně ne jenom u Mio) je poněkud diskutabilní. Dost často se prý stane, že tě navi vede třeba 100km objížďkou, jenom proto, že je v daném místě dvouproudová silnice svedená do jednoho pruhu a přitom je to místo normálně průjezdné bez kolon. Jinak tyhle informace vysílá v celorepublikovém měřítku jenom jedna stanice, pak je ještě jedna v Praze. POI se tam dají nahrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám asi 6 měsíců TT 910 - je trochu větší, ale jinak si nemohu moc stěžovat, docela dost cestuji po Evropě a mapy jsou poměrně spolehlivé (odzkoušeno v GB, D, F, A...).

Nemilá věc je, že se mi teď zacyklila - prostě nešla spustit, ale zavolal jsem do TomTom, poslali si pro něj kurýra (odvoz do servisu v NL) a teď už mám na cestě nového (opět z NL)... vše během 5 dnů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Všechno je jen otázka kvality map. Tudíž i navigace do jednosměrek je daná kvalitou podkladů.

Koupil jsem Nuvi 350 Deluxe náhradou za 300, které nebylo skladem a nabídli mi ji za stejnou cenu, tj. něco přes 10 tis. Má to oproti modelu 300 větší integrovanou flashku 2 GB, takže se dovnitř vejde jak mapa Czech Topo v.1, tak i poslední čerstvá verze 9 City Navigatoru NT+, která umí i východní Evropu. Slot na SD kartu je samozřejmě i přesto k dispozici.

Původně jsem chtěl brát základní verzi Nuvi s tím, že Evropu "nějak" dodám. Ale nejde to, musí se koupit a pak už se to finančně nevyplácí.

Dále nedávno vydaná aktualizace firmware řeší mimo jiné kritizovanou pomalou reakci na sjetí z cesty a následný přepočet.

Co se týká kvality mapy pro ČR, tak aktuálně dodávaná Czech Topo je na tom určitě o něco málo lépe než mapa u Mio 710. City Navigator vychází z map Tele Atlas, které jsou na východ od nás poněkud slabší. Ale třeba se zase od poslední verze o krůček zlepšili. Zatím jsem to ale neměl možnost mimo republiku zkoušet. Jen bych dodal, že Czech Topo se zřejmě dodává pouze v akci do konce roku, a pak se asi vrátí k původnímu Atlas ČR 10R, který je starší, ale z pohledu silniční navigace je zhruba ve stejném rozsahu jako u topografické verze.

----------

K původní otázce - TMC RDS dokáží IMHO přijímat všechny Nuvi řady 3xx, ale ke všem je nutno dokoupit anténu pro TMC-RDS !!!

Rozdíly jsou podle mě hlavně v tomto:

Nuvi 300 - 512 MB interní flash

Nuvi 310 - + bluetooth handsfree

---------

Nuvi 350 - 2 GB interní flash, funkce text-to-speech

Nuvi 360 - + bluetooth handsfree

Editováno: , autor: Kovis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na moji středeční cestu do Essenu jsme si od bráchy půjčil Garmin Nüvi 350 a plná spokojenost. Dovedla nás bez problémů, rychle reagovala a příjemný na ovládání je dotykový displej. Překvapilo mne jak je rozměrově malá, takže se krásně vejde do kapsy. Já bych pro sebe volil určitě Garmina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...