Přejít na obsah

Špatná kvalita AUX výstupu - Vypadává zvuk


Doporučené příspěvky

Zdavím všechny, 

 

mám dvojkovou Octavii po FL rok výroby 2011. Jdu si pro radu ohledně AUX vstupu. 

 

Koupil jsem si tuto vifikundaci https://www.alza.cz/ugreen-car-bluetooth-5-0-receiver-d6200925.htm, která přenáší zvuk z mobilu pomocí bluetooth. Propojení funguje překvapivě skvěle a automaticky, jediné s čím mám problém je výstupní kvalita AUX signálu do repráků. Občas hraje jenom jedna strana, potom najedu na menší hrbol a srovná se to, zkrátka ta kvalita není úplně dobrá a nedá se to moc poslouchat. Všimnul jsem si, že se kabel v AUX konektoru mírně hýbe a mám pocit, že nejde zarazit až úplně dolu. 

 

Napadají mě 2 možnosti:

1) Ten kdo měl auto přede mnou nějak nešikovně "vytrhnul" kabel a tím vstup poškodil.

2) V AUX vstupu je nějaký bordel a kabel tam nejde pořádně zasunout.

 

Setkal se někdo s něčím podobným? Co případně vyzkoušet? Všechno funguje skvěle a kdyby to hrálo konzistentně tak je to paráda, proto mi přijde škoda to vracet. Jak je případně náročně vyměnit tento AUX vstup novým?

Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem asi přišel na problém. Zkoušel jsem to ve své starší dvojkové Fábce a tam vše jede bez problému. Zjistil jsem, že ten konektor jde do AUX vstupu ve Fábce zastrčit celý a i když s ním otáčím tak se kvalita nemění. Naopak v Oktávce nejde zastrčit úplně celý, vždy třeba 4-5 mm chybí a proto zvuk blbne. Napadá někoho jak to opravit? Našel jsem tuto zástrčku -> https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j00354759b9-zastrcka-aux-in-skoda-19413.html ale vůbec nevím jak bych to měl vyměnit :D Žádný návod jsem nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to asi ťažko nejaký návod bude, musíš to z druhej strany vytlačiť z vnútra jumbo boxu. A vymeniť za nový kus, ak teda nejde vybrať z tej starej zásuvky zvyšky zvnútra. Môžeš si pomôcť návodmi, ako sa inštalovali aux zásuvky, postup na demontáž bude podobný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, DoubleG napsal:

Na to asi ťažko nejaký návod bude, musíš to z druhej strany vytlačiť z vnútra jumbo boxu. A vymeniť za nový kus, ak teda nejde vybrať z tej starej zásuvky zvyšky zvnútra. Môžeš si pomôcť návodmi, ako sa inštalovali aux zásuvky, postup na demontáž bude podobný.

Ok, asi to budu muset vyměnit. Ještě mě teoreticky napadlo, jestli tam někdo nezalomil koncovku Jacka, to by vysvětlovalo proč to nejde úplně zastrčit. Zítra tam ještě zkusím zalovit jestli to náhodou nevytáhnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, DoubleG napsal:

Skús sa pozrieť dovnútra či tam niečo nieje zlomené. Silou to nejde natlačiť? Ako nové to išlo ozaj z tuha, čo si pamätám a trebalo použiť značnú silu to tam dotlačiť. A tiež záležalo od kábla ako mal tvarovaný ten Jack.

Nepřijde mi že by tam bylo něco, co by tam být nemělo. Nechápu to. Zkoušel jsem to natlačit silou, ale víc to nejde, to už bych opravdu zalomil ten jack.

Editováno: , autor: Cardaish
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...